www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Lenovo představilo 27" AiO PC Yoga A940

Lenovo představilo 27" AiO PC Yoga A940
, , aktualita
V nabídce počítačů Lenovo se nově objevuje All-in-One PC s názvem Yoga A940 pro grafiky. To se vyznačuje např. polohovatelnou dotykovou 27" 4K obrazovkou s dotykovým perem. Nezapomnělo se ani na pomocníky s umělou inteligencí.
K oblíbeným
reklama
Společnost Lenovo na veletrhu CES 2019 představila především nové notebooky, nicméně dostalo se i na počítače. Tím je All-in-One PC Yoga A940. Jde o výkonnou pracovní stanici určenou zejména pro designéry a grafiky. Má totiž 27" IPS displej s velmi vysokým 4K rozlišením (3840×2160 pixelů), který je navíc polohovatelný. Počítač tak můžete ovládat s obrazovkou před sebou, ale klidně můžete celý displej sklopit do 28° úhlu a pomocí dotykového pera Active Pen po něm kreslit. Plocha se rovná téměř formátu papíru o velikosti A2. Displej podporuje 100 % gamutu sRGB a Dolby Vision HDR.
 
Lenovo Yoga A940
 
Lenovo Precision Dial pak dovoluje pohodlnější ovládání a zrychluje výběr i nastavení parametrů pro kreslení (např. tloušťku štětce, jeho typ, průhlednost a podobně). Precision Dial je prozatím kompatibilní s Adobe Illustrator, Photoshop, Lightroom a Microsoft Word, Excel a PowerPoint. Našla zde místo i umělá inteligence, která např. při video hovorech rozmazává pozadí. Také se stará o to, aby se počítač automaticky zamkl tehdy, když se od něj vzdálíte. Podporována je i technologie asistentů Microsoft Cortana a Amazon Alexa.
 
Lenovo Yoga A940
 
Počítač je vybaven výkonným procesorem Intel Core i7-8700 (3,2/4,6 GHz, 12MB) a 16 GB DDR4-2400 paměti (lze rozšířit na 32 GB). O grafiku se tu stará AMD Radeon RX560 se 4 GB GDDR5 paměti a úložiště je ve standardu tvořeno 1TB 7200rpm pevným diskem. Můžete ale klidně mít i kapacitu 2 TB nebo preferovat rychlost a dostat 512GB PCIe SSD.
 
Lenovo Yoga A940
 
Zvuk je zajištěn reproduktory s podporou Dolby Atmos. Vedle klasického Ethernetu (RJ-45) je tu také Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.0. Na straně skříně najdete 3-in-1 čtečku paměťových karet  a dva USB 2.0 porty. Vzadu je pak jeden USB 3.1 Thunderbolt 3 (nabíjení i Display Port), čtyři USB 3.0 a HDMI. Vepředu je ještě IR kamerka a zajímavostí je také plocha pro bezdrátové nabíjení telefonů se standardem Qi. Rozměry počítače činí 635,7×475,3×227,7 mm a váží 14,6 kg. Prodej začne v březnu za cenu $2350, dostupnost u nás je nejistá.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Windows 10 19H2 pro Insidery jsou tu, ostatní se dočkají brzy Windows 10 19H2 pro Insidery jsou tu, ostatní se dočkají brzy
Dávno už tolik neřešíme nové verze Windows 10 a někteří se jich možná spíše děsí a vyhýbají se jim. Rozhodně ale je třeba upozornit na to, že Windows 10 November 2019 už je tu pro Insidery. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA konečně dostala na orbitu satelit Ionospheric Connection Explorer NASA konečně dostala na orbitu satelit Ionospheric Connection Explorer
Několik let zpoždění měl satelit ICON (Ionospheric Connection Explorer) americké NASA. Nemohl za to přitom vývoj tohoto satelitu, jak by se dalo odhadovat, ale rakety Pegasus XL společnosti Northrop Grumman. 
Včera, aktualita, Jan Vítek