www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Lenovo představilo 27" AiO PC Yoga A940

Lenovo představilo 27" AiO PC Yoga A940
, , aktualita
V nabídce počítačů Lenovo se nově objevuje All-in-One PC s názvem Yoga A940 pro grafiky. To se vyznačuje např. polohovatelnou dotykovou 27" 4K obrazovkou s dotykovým perem. Nezapomnělo se ani na pomocníky s umělou inteligencí.
K oblíbeným
reklama
Společnost Lenovo na veletrhu CES 2019 představila především nové notebooky, nicméně dostalo se i na počítače. Tím je All-in-One PC Yoga A940. Jde o výkonnou pracovní stanici určenou zejména pro designéry a grafiky. Má totiž 27" IPS displej s velmi vysokým 4K rozlišením (3840×2160 pixelů), který je navíc polohovatelný. Počítač tak můžete ovládat s obrazovkou před sebou, ale klidně můžete celý displej sklopit do 28° úhlu a pomocí dotykového pera Active Pen po něm kreslit. Plocha se rovná téměř formátu papíru o velikosti A2. Displej podporuje 100 % gamutu sRGB a Dolby Vision HDR.
 
Lenovo Yoga A940
 
Lenovo Precision Dial pak dovoluje pohodlnější ovládání a zrychluje výběr i nastavení parametrů pro kreslení (např. tloušťku štětce, jeho typ, průhlednost a podobně). Precision Dial je prozatím kompatibilní s Adobe Illustrator, Photoshop, Lightroom a Microsoft Word, Excel a PowerPoint. Našla zde místo i umělá inteligence, která např. při video hovorech rozmazává pozadí. Také se stará o to, aby se počítač automaticky zamkl tehdy, když se od něj vzdálíte. Podporována je i technologie asistentů Microsoft Cortana a Amazon Alexa.
 
Lenovo Yoga A940
 
Počítač je vybaven výkonným procesorem Intel Core i7-8700 (3,2/4,6 GHz, 12MB) a 16 GB DDR4-2400 paměti (lze rozšířit na 32 GB). O grafiku se tu stará AMD Radeon RX560 se 4 GB GDDR5 paměti a úložiště je ve standardu tvořeno 1TB 7200rpm pevným diskem. Můžete ale klidně mít i kapacitu 2 TB nebo preferovat rychlost a dostat 512GB PCIe SSD.
 
Lenovo Yoga A940
 
Zvuk je zajištěn reproduktory s podporou Dolby Atmos. Vedle klasického Ethernetu (RJ-45) je tu také Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.0. Na straně skříně najdete 3-in-1 čtečku paměťových karet  a dva USB 2.0 porty. Vzadu je pak jeden USB 3.1 Thunderbolt 3 (nabíjení i Display Port), čtyři USB 3.0 a HDMI. Vepředu je ještě IR kamerka a zajímavostí je také plocha pro bezdrátové nabíjení telefonů se standardem Qi. Rozměry počítače činí 635,7×475,3×227,7 mm a váží 14,6 kg. Prodej začne v březnu za cenu $2350, dostupnost u nás je nejistá.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat
Muskovi se to podařilo. Dosáhl na první z 12 stupňů, které ho opravňují k výplatě za své působení v automobilce Tesla. Nyní má právo na odkup 1,69 milionu akcií Tesla za pouhých $350 za jednu akcii. Má to ale háček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
USB klíčenka za 8 500 Kč slibuje ochranu před 5G. Jde o obyčejnou „flashku“ USB klíčenka za 8 500 Kč slibuje ochranu před 5G. Jde o obyčejnou „flashku“
Fake news o škodlivosti 5G využili podvodníci, kteří na internetu prodávají malá zařízení s názvem 5GBioShield slibující ochranu před údajně škodlivými účinky sítí nové generace. Za stovky liber ovšem zákazníci dostanou pouze obyčejný USB flash disk.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik4 komentáře
CD Projekt Red slaví: prodáno 50 milionů kopií hry The Witcher CD Projekt Red slaví: prodáno 50 milionů kopií hry The Witcher
Studio CD Projekt Red může slavit a také slaví. Během existence série her The Witcher postavené na tématice fantasy knih Andrzeje Sapkowskiho se totiž prodalo přes 50 milionů kopií těchto her.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru? Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru?
Každý rok spadne na Zemi několik tisíc meteoritů, které tak dokáží překonat ochranu poskytovanou atmosférou a nevypaří se při průletu skrz ni. Jaká je ovšem šance na to, že nás některý z nich zasáhne?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Windows 10 May 2020 Update není bezchybný: Microsoft zveřejnil seznam chyb Windows 10 May 2020 Update není bezchybný: Microsoft zveřejnil seznam chyb
Jak je tomu zvykem u komplexních systémů, jako je Windows 10, vždy se najdou kombinace SW a HW, které spolu moc dobře nefungují. Microsoft proto zveřejnil seznam známých chyb nové aktualizace, o kterých už ví.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů