www.svethardware.cz
>
>
>

Lenovo uvádí ultraširoká 43,4" LCD pro práci i hry

Lenovo uvádí ultraširoká 43,4" LCD pro práci i hry
, , aktualita
Lenovo si připravuje nové LCD monitory s úhlopříčkami, které by dle mnohých slušely leda televizorům. Nicméně jde o ultraširoké panely s odpovídajícím rozlišením, které se budou hodit pro práci i hry, tedy dle toho, co si vybereme. 
reklama
Ultraširoké panely, které jsou prohnuté a dokáží nás obklopit, jsou z hlediska hraní velice zajímavé. Dá se říci, že nás dokáží do herního světa vtáhnout podobně jako VR headset, pokud to přeženeme, a z pohledu na ně není složité zjistit proč. 
 
 
Když si představíme, že máme před sebou tak velkou plochu, která nám zabírá značný úhel pohledu a zasahuje i do periferního vidění, může to být ve 3D hrách velice pěkné pokoukání. Na druhou stranu to ale také není nic levného, ať už jde o samotný monitor nebo o sestavu, která jej má krmit, však 43,4" monitory, o nichž se budeme bavit, mají rozlišení 3840 x 1200. Mainstreamová karta tak pro AAA hry na nich zobrazované bude jen těžko stačit. 
 
 
Lenovo si připravuje jednak herní model Legion Y44w a pak pracovní ThinkVision P44w, které můžeme od sebe na první pohled rozeznat dle stojanů. Oba mají společný panel se zmíněným rozlišením (poměr 32:10) a maximálním jasem 450 cd/m2, takže mohou nést certifikaci VESA DisplayHDR400 a podporují formát HDR10. Vybaveny budou také hubem se dvěma porty USB 3.1 Gen1 a Gen2 typ C a také podporou napájení až 90 W skrz ně oba. Jak tedy ukazuje následující obrázek, můžeme k nim připojit a napájet skrz ně i dva notebooky, přičemž displej rozdělit právě mezi jejich dva vstupy. A krom toho je tu i v dolním rámečku displeje vysunovací modul se čtyřmi (nebo dvěma, v tom se informace rozcházejí) USB porty, do nichž napojíme periferie. Ze zprávy však není jasné, zda funkci PbP (Picture by Picture) opravdu podporují oba modely, i když je výslovně napsané, že oba mají podporovat dané 90W napájení skrz oba porty USB 3.1. Oba monitory pak ještě samozřejmě nesou rozhraní HDMI a DisplayPort. 
 
 
Herní model Legion Y44w podporuje standard AMD FreeSync 2 HDR a maximální obnovovací frekvenci 144 Hz s odezvou 4 ms. Má také odnímatelné reproduktory Harman Kardon. 
 
Pracovní ThinkVision P44w má zase integrovaný KVM přepínač pro přepínání vstupu periferií mezi dvěma připojenými počítači. Tento model tak určitě podporuje zobrazení obraz vedle obrazu, čímž se z něj v podstatě stanou dva na sebe přímo nalepené 24" panely o rozlišení 1920 x 1200. 
 
Lenovo Legion Y44w přijde na trh v dubnu s cenou 1200 USD a ThinkVision P44w ve stejné době za 1300 USD. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD
Výrobce pamětí G.Skill představil nové paměťové moduly Trident Z RGB DDR4-3466 ideální pro platformu AMD X399. Nabídne tedy vysokou frekvenci, RGB osvětlení a balení se čtyřmi moduly pro 4kanálové zapojení.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
18.1.2019, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety
Doba permu byla dle vědců studujících dopady asteroidů v minulosti mnohem klidnější než pozdější doba. Jak na to přišli? Jednoduše tím, že se podívali na povrch Měsíce, který tím odhaluje svou historii. 
18.1.2019, aktualita, Jan Vítek