www.svethardware.cz
>
>
>

Lenovo uvádí ultraširoká 43,4" LCD pro práci i hry

Lenovo uvádí ultraširoká 43,4" LCD pro práci i hry
, , aktualita
Lenovo si připravuje nové LCD monitory s úhlopříčkami, které by dle mnohých slušely leda televizorům. Nicméně jde o ultraširoké panely s odpovídajícím rozlišením, které se budou hodit pro práci i hry, tedy dle toho, co si vybereme. 
K oblíbeným
reklama
Ultraširoké panely, které jsou prohnuté a dokáží nás obklopit, jsou z hlediska hraní velice zajímavé. Dá se říci, že nás dokáží do herního světa vtáhnout podobně jako VR headset, pokud to přeženeme, a z pohledu na ně není složité zjistit proč. 
 
 
Když si představíme, že máme před sebou tak velkou plochu, která nám zabírá značný úhel pohledu a zasahuje i do periferního vidění, může to být ve 3D hrách velice pěkné pokoukání. Na druhou stranu to ale také není nic levného, ať už jde o samotný monitor nebo o sestavu, která jej má krmit, však 43,4" monitory, o nichž se budeme bavit, mají rozlišení 3840 x 1200. Mainstreamová karta tak pro AAA hry na nich zobrazované bude jen těžko stačit. 
 
 
Lenovo si připravuje jednak herní model Legion Y44w a pak pracovní ThinkVision P44w, které můžeme od sebe na první pohled rozeznat dle stojanů. Oba mají společný panel se zmíněným rozlišením (poměr 32:10) a maximálním jasem 450 cd/m2, takže mohou nést certifikaci VESA DisplayHDR400 a podporují formát HDR10. Vybaveny budou také hubem se dvěma porty USB 3.1 Gen1 a Gen2 typ C a také podporou napájení až 90 W skrz ně oba. Jak tedy ukazuje následující obrázek, můžeme k nim připojit a napájet skrz ně i dva notebooky, přičemž displej rozdělit právě mezi jejich dva vstupy. A krom toho je tu i v dolním rámečku displeje vysunovací modul se čtyřmi (nebo dvěma, v tom se informace rozcházejí) USB porty, do nichž napojíme periferie. Ze zprávy však není jasné, zda funkci PbP (Picture by Picture) opravdu podporují oba modely, i když je výslovně napsané, že oba mají podporovat dané 90W napájení skrz oba porty USB 3.1. Oba monitory pak ještě samozřejmě nesou rozhraní HDMI a DisplayPort. 
 
 
Herní model Legion Y44w podporuje standard AMD FreeSync 2 HDR a maximální obnovovací frekvenci 144 Hz s odezvou 4 ms. Má také odnímatelné reproduktory Harman Kardon. 
 
Pracovní ThinkVision P44w má zase integrovaný KVM přepínač pro přepínání vstupu periferií mezi dvěma připojenými počítači. Tento model tak určitě podporuje zobrazení obraz vedle obrazu, čímž se z něj v podstatě stanou dva na sebe přímo nalepené 24" panely o rozlišení 1920 x 1200. 
 
Lenovo Legion Y44w přijde na trh v dubnu s cenou 1200 USD a ThinkVision P44w ve stejné době za 1300 USD. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple uvádí kreditní kartu Apple Card Apple uvádí kreditní kartu Apple Card
Apple se snaží výrazně rozšířit portfolio svých služeb. Jednou z novinek, které byly uvedeny na dnešní keynote, jsou i kreditní karty Apple Card. Ty nabídnou nevídané podmínky a až 3% zpětnou odměnu za nákup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat? Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat?
Až Mars 2020 odstartuje na cestu, poveze si s sebou i malého pomocníka v podobě helikoptéry. Ta bude první zařízení vyslané na cizí planetu, které (snad) bude schopné opětovného letu a přistání. Jak byla vyřešena navigace?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570 ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570
X570 by měl být na rozdíl od předchozích verzí dané řady čipsetů vyvinut samotným AMD a my o něm víme jako zatím o jediném, který přijde po boku desktopových procesorů Ryzen 3000. Nyní už své desky zmiňují dva známí výrobci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal
Loni v prosinci jsme se dozvěděli, že Microsoft rezignuje na vývoj svého enginu EdgeHTML a raději přejde pod Chromium, což už udělali třeba i vývojáři Opery. Nyní už bylo pomalu na čase, aby se objevila první verze a taky že ano.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře