Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lepší grafika pro Minecraft nebude, ale máme tu přepracovaný System Shock 2

14.8.2019, Jan Vítek, aktualita
Lepší grafika pro Minecraft nebude, ale máme tu přepracovaný System Shock 2
Máme tu špatnou a dobrou zprávu ze světa her. Microsoft před pár lety sliboval, že pro Minecraft připraví tzv. Super Duper Graphics Pack, čili prostě vylepšenou grafiku. Z toho sešlo, ale zase tu máme něco pro příznivce System Shocku.
Minecraft je znám pro svou jednoduchou grafiku založenou na pravých úhlech a prostých texturách s velice nízkým rozlišením, takže může běhat i na slabých sestavách. Proto může působit snaha o vylepšení takové grafiky v podstatě nepatřičně, ale Microsoft přesto před pár lety na E3 slíbil jistý Super Duper Graphics Pack, který by měl hru vizuálně značně vylepšit. 
 
 
Mělo by to být tak vylepšení od samotného Microsoftu, respektive studia Mojang, a to dostupné napříč podporovanými platformami, přičemž je třeba říci, že už dnes existují modifikace, které vylepšenou grafiku nabízejí a Super Duper Graphics Pack by se jim měl podobat. Vývojáři ovšem o oněm po oznámení už jen mlčeli a nyní se už jen dozvídáme to, že projekt byl kvůli technickým problémům zrušen. 
 
Hráči na PC to ani nemusí řešit, neboť ti si mohou už dlouho instalovat rozšíření s detailními texturami a kvalitními shadery a v tomto ohledu mají i na výběr. Ovšem na jiných platformách to možné není, což je ostatně jejich obecná nevýhoda, takže Super Duper Graphics Pack by jistě byl oceněn, nicméně se "ukázal příliš technicky náročný na to, aby byl implementován dle původního plánu" a že vývojáři nebyli spokojení s tím, jak "rozšíření pracovalo na různých platformách". Ovšem už nebylo upřesněno to, na jaké konkrétně. PC můžeme spíše vyloučit, ale pak tu je Xbox, PS4, Nintendo Switch a mobilní zařízení s iOS a Androidem. 
 

Máme tu ovšem dobrou zprávu od Nightdive Studios, které už delší dobu pracují na vylepšené verzi původního System Shocku. Nyní se dozvídáme, že k ní přibude také vylepšená verze druhého dílu, který přišel na trh akorát před dvaceti lety. 
 
Ohlášen byl zatím pouze vývoj této hry, takže se nedozvíme ani přibližné datum dokončení, ostatně ve finální verzi není ani remake prvního dílu. I když možná budeme překvapeni, protože v samotném oznámení se píše, že System Shock 2 Enhanced Edition přijde brzy. Ostatně lidé z Nightdive Studios pracovali na verzi System Shocku 2 z roku 2013, kdy šlo v podstatě pouze o to, aby byla spustitelná na moderních systémech. 
 
Dokonce tu jsou i spekulace o vývoji zbrusu nového pokračování, čili System Shock 3, ale ty tu byly už dříve. Na druhou stranu, přepracované verze prvních dvou dílů by mohly opět zvednout zájem o tuto sérii a připravit půdu pro další pokračování. 
 
Zdroj: Kitguru