Lepší grafika pro Minecraft nebude, ale máme tu přepracovaný System Shock 2

Lepší grafika pro Minecraft nebude, ale máme tu přepracovaný System Shock 2
, , aktualita
Máme tu špatnou a dobrou zprávu ze světa her. Microsoft před pár lety sliboval, že pro Minecraft připraví tzv. Super Duper Graphics Pack, čili prostě vylepšenou grafiku. Z toho sešlo, ale zase tu máme něco pro příznivce System Shocku.
K oblíbeným
reklama
Minecraft je znám pro svou jednoduchou grafiku založenou na pravých úhlech a prostých texturách s velice nízkým rozlišením, takže může běhat i na slabých sestavách. Proto může působit snaha o vylepšení takové grafiky v podstatě nepatřičně, ale Microsoft přesto před pár lety na E3 slíbil jistý Super Duper Graphics Pack, který by měl hru vizuálně značně vylepšit. 
 
 
Mělo by to být tak vylepšení od samotného Microsoftu, respektive studia Mojang, a to dostupné napříč podporovanými platformami, přičemž je třeba říci, že už dnes existují modifikace, které vylepšenou grafiku nabízejí a Super Duper Graphics Pack by se jim měl podobat. Vývojáři ovšem o oněm po oznámení už jen mlčeli a nyní se už jen dozvídáme to, že projekt byl kvůli technickým problémům zrušen. 
 
Hráči na PC to ani nemusí řešit, neboť ti si mohou už dlouho instalovat rozšíření s detailními texturami a kvalitními shadery a v tomto ohledu mají i na výběr. Ovšem na jiných platformách to možné není, což je ostatně jejich obecná nevýhoda, takže Super Duper Graphics Pack by jistě byl oceněn, nicméně se "ukázal příliš technicky náročný na to, aby byl implementován dle původního plánu" a že vývojáři nebyli spokojení s tím, jak "rozšíření pracovalo na různých platformách". Ovšem už nebylo upřesněno to, na jaké konkrétně. PC můžeme spíše vyloučit, ale pak tu je Xbox, PS4, Nintendo Switch a mobilní zařízení s iOS a Androidem. 
 

Máme tu ovšem dobrou zprávu od Nightdive Studios, které už delší dobu pracují na vylepšené verzi původního System Shocku. Nyní se dozvídáme, že k ní přibude také vylepšená verze druhého dílu, který přišel na trh akorát před dvaceti lety. 
 
Ohlášen byl zatím pouze vývoj této hry, takže se nedozvíme ani přibližné datum dokončení, ostatně ve finální verzi není ani remake prvního dílu. I když možná budeme překvapeni, protože v samotném oznámení se píše, že System Shock 2 Enhanced Edition přijde brzy. Ostatně lidé z Nightdive Studios pracovali na verzi System Shocku 2 z roku 2013, kdy šlo v podstatě pouze o to, aby byla spustitelná na moderních systémech. 
 
Dokonce tu jsou i spekulace o vývoji zbrusu nového pokračování, čili System Shock 3, ale ty tu byly už dříve. Na druhou stranu, přepracované verze prvních dvou dílů by mohly opět zvednout zájem o tuto sérii a připravit půdu pro další pokračování. 
 
Zdroj: Kitguru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo
Před třemi lety Francouzi postavili kilometrovou solární silnici. Jenže už za rok vyšlo najevo, že nedává zdaleka takové množství energie, kolik bylo plánováno. Další rok ukázal, že jde o naprostou tragédii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře