Lepší grafika pro Minecraft nebude, ale máme tu přepracovaný System Shock 2

Lepší grafika pro Minecraft nebude, ale máme tu přepracovaný System Shock 2
, , aktualita
Máme tu špatnou a dobrou zprávu ze světa her. Microsoft před pár lety sliboval, že pro Minecraft připraví tzv. Super Duper Graphics Pack, čili prostě vylepšenou grafiku. Z toho sešlo, ale zase tu máme něco pro příznivce System Shocku.
K oblíbeným
reklama
Minecraft je znám pro svou jednoduchou grafiku založenou na pravých úhlech a prostých texturách s velice nízkým rozlišením, takže může běhat i na slabých sestavách. Proto může působit snaha o vylepšení takové grafiky v podstatě nepatřičně, ale Microsoft přesto před pár lety na E3 slíbil jistý Super Duper Graphics Pack, který by měl hru vizuálně značně vylepšit. 
 
 
Mělo by to být tak vylepšení od samotného Microsoftu, respektive studia Mojang, a to dostupné napříč podporovanými platformami, přičemž je třeba říci, že už dnes existují modifikace, které vylepšenou grafiku nabízejí a Super Duper Graphics Pack by se jim měl podobat. Vývojáři ovšem o oněm po oznámení už jen mlčeli a nyní se už jen dozvídáme to, že projekt byl kvůli technickým problémům zrušen. 
 
Hráči na PC to ani nemusí řešit, neboť ti si mohou už dlouho instalovat rozšíření s detailními texturami a kvalitními shadery a v tomto ohledu mají i na výběr. Ovšem na jiných platformách to možné není, což je ostatně jejich obecná nevýhoda, takže Super Duper Graphics Pack by jistě byl oceněn, nicméně se "ukázal příliš technicky náročný na to, aby byl implementován dle původního plánu" a že vývojáři nebyli spokojení s tím, jak "rozšíření pracovalo na různých platformách". Ovšem už nebylo upřesněno to, na jaké konkrétně. PC můžeme spíše vyloučit, ale pak tu je Xbox, PS4, Nintendo Switch a mobilní zařízení s iOS a Androidem. 
 

Máme tu ovšem dobrou zprávu od Nightdive Studios, které už delší dobu pracují na vylepšené verzi původního System Shocku. Nyní se dozvídáme, že k ní přibude také vylepšená verze druhého dílu, který přišel na trh akorát před dvaceti lety. 
 
Ohlášen byl zatím pouze vývoj této hry, takže se nedozvíme ani přibližné datum dokončení, ostatně ve finální verzi není ani remake prvního dílu. I když možná budeme překvapeni, protože v samotném oznámení se píše, že System Shock 2 Enhanced Edition přijde brzy. Ostatně lidé z Nightdive Studios pracovali na verzi System Shocku 2 z roku 2013, kdy šlo v podstatě pouze o to, aby byla spustitelná na moderních systémech. 
 
Dokonce tu jsou i spekulace o vývoji zbrusu nového pokračování, čili System Shock 3, ale ty tu byly už dříve. Na druhou stranu, přepracované verze prvních dvou dílů by mohly opět zvednout zájem o tuto sérii a připravit půdu pro další pokračování. 
 
Zdroj: Kitguru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA odpovídá na kritiku ohledně nástupu karet RTX 3080 NVIDIA odpovídá na kritiku ohledně nástupu karet RTX 3080
Lze říci, že NVIDIA prvotní nástup karet RTX 3080 a s nimi i celé nové generace Ampere nezvládla. Dal se jednoznačně očekávat obrovský zájem zákazníků, který také přišel, ovšem NVIDIA na něj nebyla připravena. Co k tomu řekne sama?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Komety také mohou mít polární záři, ovšem neviditelnou Komety také mohou mít polární záři, ovšem neviditelnou
Podívanou, kterou jsme si dříve spojovali jen s planetami a případně měsíci velkých planet, mohou nabídnout i komety. Konkrétně alespoň jedna, a to Comet 67P/Churyumov-Gerasimenko. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Americká vláda se zaměřila na Epic i Riot Games kvůli vazbám na Tencent Americká vláda se zaměřila na Epic i Riot Games kvůli vazbám na Tencent
Dobře víme především o společnosti Epic Games, že má důležité vazby na čínskou společnost Tencent. To platí i pro Riot Games a americká vláda se nyní kvůli tomu na obě společnosti zaměřila. Co to znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů