www.svethardware.cz
>
>
>

Levná napodobenina Nintendo Switch umí spustit klasické hry

Levná napodobenina Nintendo Switch umí spustit klasické hry
, , aktualita
V čínských e-shopech se objevil handheld, který připomíná Nintendo Switch. Tím však podobnost téměř končí, neboť tato konzole má výrazně horší parametry a nezvládne spustit hry pro Switch. Přesto se najde pár pozitiv.
K oblíbeným
reklama
Typická modro-červená barva, tvar i umístění tlačítek napovídají, že se tvůrci této přenosné herní konzole inspirovali u modelu Nintendo Switch. Zařízení Powkiddy X2 se objevilo v čínských e-shopech a tržištích a od jiných levných handheldů se vlastně výrazně neliší. Tedy až na design, který připomíná již zmíněnou konzoli z Japonska. Tím ovšem většina podobností končí, neboť čínská napodobenina nepoužívá odpojitelné ovladače Joy Con. Uvnitř nalezneme levnější komponenty, jako je slabší procesor a displej s nižším rozlišením. A podle očekávání si na konzoli ani nezahrajete tituly učené pro Switch. Ani řeč potom nemůže být o možnosti dokování.
 
 
Na druhou stranu stojí Powkiddy X2 jen zlomek toho, co originál. Na populárním tržišti Aliexpress lze konzoli pořídit za cenu okolo 80 dolarů, v přepočtu 2 000 Kč. Nintendo Switch se přitom na českém trhu prodává za 9 000 Kč, jeho levnější verze Switch Lite vyjde na 6 000 Kč. Čínský handheld obsahuje jedenáct předinstalovaných emulátorů, které umožní spustit např. hry pro původní Sony PlayStation, Sega MegaDrive, NeoGeo, NES, SNES, Game Boy, Game Boy Color a Game Boy Advance. Nabídka ovládacích prvků je téměř totožná jako u originálního Switche, ale patrně nelze očekávat pokročilejší funkce jako NFC nebo infračervenou kameru.
Powkiddy X2 disponuje sedmipalcovým IPS displejem s rozlišením 1024 x 600 pixelů. Úhlopříčka tedy ve srovnání se 6,2" displejem na originální verzi konzole povyrostla, ale naopak rozlišení je nižší. Znatelně nižší také výkon, který v tomto případě obstarává blíže nespecifikovaný procesor se čtyřmi jádry ARM Cortex-A7 taktovanými na 1,3 GHz. Kapacita baterie 3 000 mAh také příliš neoslní, neboť Switch se chlubí 4 310 mAh. Ačkoliv byl Powkiddy X2 navržen jako přenosná herní konzole na cesty, nechybí ani možnost používání doma na velké obrazovce. Připojení třeba k televizoru umožňuje HDMI výstup a prostřednictvím portů micro USB potom můžete připojit až dva herní ovladače najednou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA odstartovala "ultimátní odpočet", k čemu povede? NVIDIA odstartovala "ultimátní odpočet", k čemu povede?
Zrovna dnes jsem v aktualitě o chystaných GeForce zmínil, že NVIDIA jistě začne na sociálních sítích s marketingovým vábením a budováním pozornosti ještě před tím, než představí nové GeForce. A právě to přichází. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SLS pro Artemis I je v polovině testů Green Run, čekají ještě čtyři SLS pro Artemis I je v polovině testů Green Run, čekají ještě čtyři
Hlavní stupeň rakety Space Launch System (SLS) chystaný pro misi Artemis I právě prochází testy souhrnně zvanými Green Run. Tato osmidílná série je už z poloviny splněna, takže zbývají ještě čtyři testy, jaké? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple žaluje Prepear, prý má podobné logo Apple žaluje Prepear, prý má podobné logo
Společnost Apple je každou chvíli někým žalována, ale nejinak je tomu i naopak. Nyní je v soudním sporu s aplikací Prepear, která má v logu zjednodušenou hrušku. Apple si stěžuje, že je toto logo příliš podobné tomu jeho.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft chystá i novou Xbox (Series) S, jaká bude? Microsoft chystá i novou Xbox (Series) S, jaká bude?
Dosud jsme měli jen nejasnou představu o tom, že by vedle výkonné Anacondy měla v rámci 
Xbox Series X dorazit také výrazně slabší verze známá jako Lockhart. Ostatně to podporovalo i ono slovo Series a nyní je tu nejlepší důkaz o této verzi. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GamersNexus: NVIDIA GeForce RTX 30 budou představeny 9. září GamersNexus: NVIDIA GeForce RTX 30 budou představeny 9. září
Dříve se mluvilo o tom, že NVIDIA chce své nové GeForce představit až po polovině příštího měsíce, čili 17. září. Server GamersNexus ale míní, že to bude už dříve, a to 9. září. Tak či tak se vypuštění už velice blíží. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář