www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lexar uvádí externí disky SL100 Portable SSD pro profíky

Lexar uvádí externí disky SL100 Portable SSD pro profíky
, , aktualita
Zejména pro grafiky a fotografy jsou určené nové přenosné SSD disky společnosti Lexar s USB-C rozhraním. Nesou jméno SL100 Pro Portable SSD a dle výrobce slibují přenosové rychlosti až 950 MB/s.
K oblíbeným
reklama
Společnost Lexar je známá především jako výrobce paměťových zařízení pro profesionální grafiky a fotografy. Jedná se obvykle o paměťové karty a čtečky pro ně. V nabídce jsou ale i externí disky, přičemž novinkou je tu model SL100 Pro Portable SSD. Tento SSD disk využívá velmi rychlého rozhraní USB-C 3.1 Gen2, díky čemuž výrobce hovoří o přenosových rychlostech až 950 MB/s u čtení a 900 MB/s u zápisu. Pro ochranu dat je tu software DataVault Lite a 256bitové šifrování AES.
 
Lexar SL100 Pro Portable SSD
 
K dispozici bude pouze v černé barvě s kapacitami 250 GB, 500 GB nebo 1 TB. Rozměry disku činí 55x73,4x10,8 mm a bez kabelu váží jen 70,5 gramu. Pracovat je schopen při teplotách 0 °C až 70 °C, skladování je pak možné dokonce v rozsahu -40 °C až 85 °C. K dispozici je také malá LED, která ukazuje aktivitu disku. Cena byla v pořadí uvedených kapacit stanovena na $99,99, $149,99 a $279,99, v prodeji budou už v průběhu tohoto dubna. V balení je jak kabel USB-C na USB-C, tak i USB-C na USB-A.
 
Lexar SL100 Pro Portable SSD
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka98 komentářů
Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně
Spojené státy americké zadaly studii, která měla vyhodnotit ekonomické dopady GPS systému. Hodnotil se finanční přínos i hrozba toho, co by se stalo při výpadku. Vyšlo, že výpadek by stál ekonomiku jednu miliardu USD denně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným
Japonsko má novou legislativu, která se týká provozu dronů. Zatímco jiné země řeší především licence pro piloty, Japonsko řeší nezodpovědné létání pod vlivem alkoholu, které se nově bude trestat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň" MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň"
Mezi dozvuky Computexu patří MEG Alchemy 700X od společnosti MSI, která si asi řekla, že když můžeme mít prohnuté displeje monitorů, proč by takové nemohly být i skříně. Jak to ale lze skloubit s úložištěm pro běžné komponenty? 
14.6.2019, aktualita, Jan Vítek9 komentářů