www.svethardware.cz
>
>
>
>

Lexar uvádí externí disky SL100 Portable SSD pro profíky

Lexar uvádí externí disky SL100 Portable SSD pro profíky
, , aktualita
Zejména pro grafiky a fotografy jsou určené nové přenosné SSD disky společnosti Lexar s USB-C rozhraním. Nesou jméno SL100 Pro Portable SSD a dle výrobce slibují přenosové rychlosti až 950 MB/s.
K oblíbeným
reklama
Společnost Lexar je známá především jako výrobce paměťových zařízení pro profesionální grafiky a fotografy. Jedná se obvykle o paměťové karty a čtečky pro ně. V nabídce jsou ale i externí disky, přičemž novinkou je tu model SL100 Pro Portable SSD. Tento SSD disk využívá velmi rychlého rozhraní USB-C 3.1 Gen2, díky čemuž výrobce hovoří o přenosových rychlostech až 950 MB/s u čtení a 900 MB/s u zápisu. Pro ochranu dat je tu software DataVault Lite a 256bitové šifrování AES.
 
Lexar SL100 Pro Portable SSD
 
K dispozici bude pouze v černé barvě s kapacitami 250 GB, 500 GB nebo 1 TB. Rozměry disku činí 55x73,4x10,8 mm a bez kabelu váží jen 70,5 gramu. Pracovat je schopen při teplotách 0 °C až 70 °C, skladování je pak možné dokonce v rozsahu -40 °C až 85 °C. K dispozici je také malá LED, která ukazuje aktivitu disku. Cena byla v pořadí uvedených kapacit stanovena na $99,99, $149,99 a $279,99, v prodeji budou už v průběhu tohoto dubna. V balení je jak kabel USB-C na USB-C, tak i USB-C na USB-A.
 
Lexar SL100 Pro Portable SSD
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek