www.svethardware.cz
>
>
>

LG odhaluje první OLED TV s podporou G-Sync

LG odhaluje první OLED TV s podporou G-Sync
, , aktualita
Je zřejmé, že OLED televizory či televizory obecně a technologie G-Sync, to nejde moc dohromady. Nicméně řada lidí může mít zájem o provozování výkonného PC napojeného na domácí televizor a pro ně tu budou nové produkty od LG.
K oblíbeným
reklama
LG Electronics (LG) spojila své síly s NVIDIÍ a přidala do své řady OLED televizorů, a to konkrétně modelů 65/55E9 a 77/65/55C9 kompatibilitu s technologií G-Sync. Rozběhat tak na nich budeme moci synchronizaci obrazu s kartami GeForce, což se bude hodit při hraní her. Logicky to tak znamená, že k takovým televizorům bychom měli mít napojenou výkonnou PC sestavu, která se bude nacházet pravděpodobně v obývacím pokoji, takže bude plnit tradiční roli herní konzole. Nicméně nikdo nám nebrání si OLED televizor postavit na stůl a využít jej jako monitor, i když jde o úhlopříčky 55 až 77 palců. 
 
 
Dalším logickým tématem je, jaká je maximální obnovovací frekvence nových monitorů a v jakém jejím rozsahu může G-Sync pracovat. Jde konkrétně až o 120 Hz s tím, že monitory dle uváděných specifikací slibují i jen 6ms input lag, a to při rozlišení 1440p při 120 Hz a 13 ms na 4K při 60 Hz. Čili pro 4K oněch 120 Hz neplatí, ale pokud jde o moderní a náročné hry, z nich bychom při takovém rozlišení stejně 120 Hz nevymáčkli. Respektive ne vždy nebo ne na nejvyšší detaily. Co se týče rozsahu, o tom se ve zprávě nemluví, ovšem zařízení s podporou G-Sync by ze své podstaty měla podporovat plný rozsah od 0 Hz. Zde ale nejde o pravý G-Sync, ale o certifikaci G-Sync Compatible, která je v případě PC monitorů založena na Adaptive-Sync a nevyžaduje hardwarový modul. 
 
Díky technologii OLED zde nebude chybět ani podpora HDR, a to konkrétně i HDR10 s Dolby Vision přes HDMI 2.1 s auto low latency mode (ALLM), enhanced audio return channel (eARC) a variable refresh rate (VRR). Dále můžeme využít filmové audio formáty Dolby Atmos i bezztrátové Dolby TrueHD. 
 
NVIDIA G-SYNC Compatible pro OLED TV firmy LG pro tento rok bude zprovozněna během několika týdnů prostřednictvím aktualizací firmwarů. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
25.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik23 komentářů