www.svethardware.cz
>
>
>

LG odhaluje první OLED TV s podporou G-Sync

LG odhaluje první OLED TV s podporou G-Sync
, , aktualita
Je zřejmé, že OLED televizory či televizory obecně a technologie G-Sync, to nejde moc dohromady. Nicméně řada lidí může mít zájem o provozování výkonného PC napojeného na domácí televizor a pro ně tu budou nové produkty od LG.
K oblíbeným
reklama
LG Electronics (LG) spojila své síly s NVIDIÍ a přidala do své řady OLED televizorů, a to konkrétně modelů 65/55E9 a 77/65/55C9 kompatibilitu s technologií G-Sync. Rozběhat tak na nich budeme moci synchronizaci obrazu s kartami GeForce, což se bude hodit při hraní her. Logicky to tak znamená, že k takovým televizorům bychom měli mít napojenou výkonnou PC sestavu, která se bude nacházet pravděpodobně v obývacím pokoji, takže bude plnit tradiční roli herní konzole. Nicméně nikdo nám nebrání si OLED televizor postavit na stůl a využít jej jako monitor, i když jde o úhlopříčky 55 až 77 palců. 
 
 
Dalším logickým tématem je, jaká je maximální obnovovací frekvence nových monitorů a v jakém jejím rozsahu může G-Sync pracovat. Jde konkrétně až o 120 Hz s tím, že monitory dle uváděných specifikací slibují i jen 6ms input lag, a to při rozlišení 1440p při 120 Hz a 13 ms na 4K při 60 Hz. Čili pro 4K oněch 120 Hz neplatí, ale pokud jde o moderní a náročné hry, z nich bychom při takovém rozlišení stejně 120 Hz nevymáčkli. Respektive ne vždy nebo ne na nejvyšší detaily. Co se týče rozsahu, o tom se ve zprávě nemluví, ovšem zařízení s podporou G-Sync by ze své podstaty měla podporovat plný rozsah od 0 Hz. Zde ale nejde o pravý G-Sync, ale o certifikaci G-Sync Compatible, která je v případě PC monitorů založena na Adaptive-Sync a nevyžaduje hardwarový modul. 
 
Díky technologii OLED zde nebude chybět ani podpora HDR, a to konkrétně i HDR10 s Dolby Vision přes HDMI 2.1 s auto low latency mode (ALLM), enhanced audio return channel (eARC) a variable refresh rate (VRR). Dále můžeme využít filmové audio formáty Dolby Atmos i bezztrátové Dolby TrueHD. 
 
NVIDIA G-SYNC Compatible pro OLED TV firmy LG pro tento rok bude zprovozněna během několika týdnů prostřednictvím aktualizací firmwarů. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware
Blíží se vypuštění "měkkého restartu" série Call of Duty: Modern Warfare, takže přesně takto pojmenovaná novinka přijde na trh ke konci října. Ovšem je tu také betatestování a zvláště toho se týkají zveřejněné hardwarové požadavky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami
Pacienti s výrazným ochrnutím celého těla potřebují komunikovat s vnějším světem, k čemuž jim má dopomoci nový systém od Georgia Institute of Technology. Ten umožní ovládání invalidního vozíku nebo počítače myšlenkami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes? Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes?
Procesor AMD Ryzen 5 3500X už můžeme brát v podstatě jako jistotu, přičemž po jeho boku by měl dorazit také model Ryzen 5 3500 lišící se jen v jedné věci. Přinejmenším 3500X by měl přitom nastoupit na trh již dnes. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech
Poslední velký koordinovaný hackerský útok na vybranou skupinu youtuberů byl zaznamenán během posledních dní. Útočníkům se podařilo získat kontrolu nad účty mnoha úspěšných kanálů zejména těm věnovaných autům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci
Oblíbený internetový prohlížeč Google Chrome se v průběhu podzimu dočká několika užitečných vylepšení. Především to bude správa otevřených karet, odkazů, ale také jejich synchronizace napříč různými zařízeními.
Včera, aktualita, Milan Šurkala