www.svethardware.cz
>
>
>

LG odhaluje první OLED TV s podporou G-Sync

LG odhaluje první OLED TV s podporou G-Sync
, , aktualita
Je zřejmé, že OLED televizory či televizory obecně a technologie G-Sync, to nejde moc dohromady. Nicméně řada lidí může mít zájem o provozování výkonného PC napojeného na domácí televizor a pro ně tu budou nové produkty od LG.
K oblíbeným
reklama
LG Electronics (LG) spojila své síly s NVIDIÍ a přidala do své řady OLED televizorů, a to konkrétně modelů 65/55E9 a 77/65/55C9 kompatibilitu s technologií G-Sync. Rozběhat tak na nich budeme moci synchronizaci obrazu s kartami GeForce, což se bude hodit při hraní her. Logicky to tak znamená, že k takovým televizorům bychom měli mít napojenou výkonnou PC sestavu, která se bude nacházet pravděpodobně v obývacím pokoji, takže bude plnit tradiční roli herní konzole. Nicméně nikdo nám nebrání si OLED televizor postavit na stůl a využít jej jako monitor, i když jde o úhlopříčky 55 až 77 palců. 
 
 
Dalším logickým tématem je, jaká je maximální obnovovací frekvence nových monitorů a v jakém jejím rozsahu může G-Sync pracovat. Jde konkrétně až o 120 Hz s tím, že monitory dle uváděných specifikací slibují i jen 6ms input lag, a to při rozlišení 1440p při 120 Hz a 13 ms na 4K při 60 Hz. Čili pro 4K oněch 120 Hz neplatí, ale pokud jde o moderní a náročné hry, z nich bychom při takovém rozlišení stejně 120 Hz nevymáčkli. Respektive ne vždy nebo ne na nejvyšší detaily. Co se týče rozsahu, o tom se ve zprávě nemluví, ovšem zařízení s podporou G-Sync by ze své podstaty měla podporovat plný rozsah od 0 Hz. Zde ale nejde o pravý G-Sync, ale o certifikaci G-Sync Compatible, která je v případě PC monitorů založena na Adaptive-Sync a nevyžaduje hardwarový modul. 
 
Díky technologii OLED zde nebude chybět ani podpora HDR, a to konkrétně i HDR10 s Dolby Vision přes HDMI 2.1 s auto low latency mode (ALLM), enhanced audio return channel (eARC) a variable refresh rate (VRR). Dále můžeme využít filmové audio formáty Dolby Atmos i bezztrátové Dolby TrueHD. 
 
NVIDIA G-SYNC Compatible pro OLED TV firmy LG pro tento rok bude zprovozněna během několika týdnů prostřednictvím aktualizací firmwarů. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena
Studio Obsidian Entertainment, které už nějaký ten pátek patří Microsoftu, je aktuálně v kurzu jako to, které stojí za úspěchem hry The Outer Worlds. Nyní ale chceme probrat sérii Pillars of Eternity. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu
Z nové záplaty pro linuxové ovladače vyplývá, že AMD si nejspíše stejně jako NVIDIA a Intel chystá funkci nevyhlazeného škálování, čili Integer Scaling. Nyní je i otázka, na jakých kartách by to mohlo fungovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google odhalil tucet her pro startovní nabídku Stadia Google odhalil tucet her pro startovní nabídku Stadia
Google na konci předchozího roku testoval svůj Project Stream, ale ještě předtím se šuškalo, že si tato firma připravuje herní streamovací službu. Tu nakonec známe jako Stadia dle původních informací by už pomalu měla být spuštěna. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA by dle analytika měla vypustit Ampere na jaře a RTX 3080 v červnu NVIDIA by dle analytika měla vypustit Ampere na jaře a RTX 3080 v červnu
Nedávno se mluvilo o tom, že nová generace grafických čipů společnosti NVIDIA bude mít zpoždění. Nyní tu ale máme zprávu, dle níž bychom se naopak mohli těšit už na jaro a v létě očekávat nástupkyni karty RTX 2080. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek