www.svethardware.cz
>
>
>

LG otevírá novou obrovskou továrnu na panely OLED

LG otevírá novou obrovskou továrnu na panely OLED
, , aktualita
Společnost LG v Číně od tohoto měsíce začne vyrábět ve své zbrusu nové továrně velké panely typu OLED. Do roku 2022 v ní chce vyrobit na 10 milionů panelů, což znamená dvojnásobnou kapacitu této firmy. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se o 8,5. generaci provozu pro výrobu panelů OLED, a to pak zvláště pro televizory. Továrna je umístěna v čínském Guančou a až bude plně zprovozněna, zpracovávat bude 90.000 substrátových panelů měsíčně a vyrábět z nich obrazovky s úhlopříčkami 55, 65 a 77 palců. 
 
 
Nová továrna má celkem devět podlaží, zabírá plochu kolem 74 tisíc metrů čtverečných a poskytuje celkovou podlahovou plochu 427 tisíc metrů čtverečných. Zpracovávané substráty mají rozměry 2200 x 2500 mm a nejdříve se jich bude měsíčně zpracovávat kolem 60 tisíc, ovšem do roku 2021 bude tato kapacita navýšena o polovinu. 
 
Továrnu provozuje konkrétně společnost LG Display High-Tech China, což je společný podnik firem LG Display a Guangzhou Development District. LG Display v něm drží 70% podíl. 
 
LG Display se chce pomocí zvýšené výroby panelů OLED zaměřit na lukrativní trhy s růstovým potenciálem, ostatně firmě už se daří zvyšovat své dodávky na trh. Loni na něj dodala 2,9 milionů velkých OLED panelů a letos to má být 3,8 milionů. Firma také cituje průzkumy trhu hovořící o stabilně se zvyšující poptávce po OLED, díky níž má smysl investovat do rozšíření výroby. 
 
Továrna v Guančou tak doplní kapacity jihokorejského provozu v Paju, který má kapacitu 70 tisíc 8,5G OLED panelů měsíčně a na stejném místě už LG také staví provoz pro 10,5G panely, který bude zpracovávat 45 tisíc substrátů měsíčně (rozměry 2940 x 3370 mm), ale až od roku 2022.
 
Cílem tak je mít v té době kapacity pro výrobu 10 milionů velkých panelů ročně a my můžeme doufat, že to málo OLED monitorů pro PC, které jsou dnes na trhu, se také v dohledné době rozkošatí, i když na rozšíření OLED mezi masy stále ještě pomýšlet nelze. Máme tu třeba ProArt PQ22UC od Asusu s cenou přes 130 tisíc korun, Dell UltraSharp 30 UP3017Q, Sony BVM-X300 a jiné, ovšem nic z toho není určeno pro běžné uživatele, ačkoliv jsme si před nějakými 15 lety mohli myslet, že LCD budou v této době už skoro zapomenuty a my budeme mít na stole běžně panely OLED nebo snad dokonce ještě něco lepšího. Bohužel nestalo se, ale vděčni můžeme být alespoň za to, že tu už nedominují TN displeje. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Včera, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala