www.svethardware.cz
>
>
>

LG otevírá novou obrovskou továrnu na panely OLED

LG otevírá novou obrovskou továrnu na panely OLED
, , aktualita
Společnost LG v Číně od tohoto měsíce začne vyrábět ve své zbrusu nové továrně velké panely typu OLED. Do roku 2022 v ní chce vyrobit na 10 milionů panelů, což znamená dvojnásobnou kapacitu této firmy. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se o 8,5. generaci provozu pro výrobu panelů OLED, a to pak zvláště pro televizory. Továrna je umístěna v čínském Guančou a až bude plně zprovozněna, zpracovávat bude 90.000 substrátových panelů měsíčně a vyrábět z nich obrazovky s úhlopříčkami 55, 65 a 77 palců. 
 
 
Nová továrna má celkem devět podlaží, zabírá plochu kolem 74 tisíc metrů čtverečných a poskytuje celkovou podlahovou plochu 427 tisíc metrů čtverečných. Zpracovávané substráty mají rozměry 2200 x 2500 mm a nejdříve se jich bude měsíčně zpracovávat kolem 60 tisíc, ovšem do roku 2021 bude tato kapacita navýšena o polovinu. 
 
Továrnu provozuje konkrétně společnost LG Display High-Tech China, což je společný podnik firem LG Display a Guangzhou Development District. LG Display v něm drží 70% podíl. 
 
LG Display se chce pomocí zvýšené výroby panelů OLED zaměřit na lukrativní trhy s růstovým potenciálem, ostatně firmě už se daří zvyšovat své dodávky na trh. Loni na něj dodala 2,9 milionů velkých OLED panelů a letos to má být 3,8 milionů. Firma také cituje průzkumy trhu hovořící o stabilně se zvyšující poptávce po OLED, díky níž má smysl investovat do rozšíření výroby. 
 
Továrna v Guančou tak doplní kapacity jihokorejského provozu v Paju, který má kapacitu 70 tisíc 8,5G OLED panelů měsíčně a na stejném místě už LG také staví provoz pro 10,5G panely, který bude zpracovávat 45 tisíc substrátů měsíčně (rozměry 2940 x 3370 mm), ale až od roku 2022.
 
Cílem tak je mít v té době kapacity pro výrobu 10 milionů velkých panelů ročně a my můžeme doufat, že to málo OLED monitorů pro PC, které jsou dnes na trhu, se také v dohledné době rozkošatí, i když na rozšíření OLED mezi masy stále ještě pomýšlet nelze. Máme tu třeba ProArt PQ22UC od Asusu s cenou přes 130 tisíc korun, Dell UltraSharp 30 UP3017Q, Sony BVM-X300 a jiné, ovšem nic z toho není určeno pro běžné uživatele, ačkoliv jsme si před nějakými 15 lety mohli myslet, že LCD budou v této době už skoro zapomenuty a my budeme mít na stole běžně panely OLED nebo snad dokonce ještě něco lepšího. Bohužel nestalo se, ale vděčni můžeme být alespoň za to, že tu už nedominují TN displeje. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře