www.svethardware.cz
>
>
>
>

LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700

LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700
, , aktualita
Společnost LG představila obří 42,5" monitor LG 43UN700, který má najít obrovské množství využití. Má být vhodný pro tvorbu multimédií, nenáročné hraní i kancelář. Dokáže zobrazit až 4 obrazy ze 4 různých zařízení najednou.
K oblíbeným
reklama
Včera jsme si představili 43" herní monitor Acer Predator CG437K P určený zejména pro hráče. Dnes se podíváme na jinou novinku v podobě monitoru LG 43UN700, který má být o něco univerzálnější a má být vhodný také do kanceláří a pro kreativní využití, i když by měl zvládnout i nějaké to hraní. Odezva je sice až 8 ms GTG, LG však využilo technologii Black Stabilizer a Dynamic Action pro zkrácení lagů. Tento monitor má 42,5" IPS panel s UHD 4K rozlišením 3840×2160 pixelů a frekvencí 60 Hz. Je barevně kalibrovaný a splňuje specifikace HDR10. Jeho maximální jas činí 400 nitů, kontrast 1000:1, je pak schopen zobrazit 72 % barevného gamutu NTSC.
 
LG 43UN700
 
Důležitá je také jeho výbava. Má solidní nabídku portů, najdeme zde USB-C (s podporou 4K DP, přenosu dat i napájení do 60 W), 2 HDMI 2.0, 2 HDMI 1.4 (na svých stránkách ale LG současně tvrdí, že jsou zde 4 HDMI 2.0 porty), Display Port 1.4 a dva USB 3.0 porty. Zajímavé je především to, že podporuje Picture in Picture (PIP) i Picture by Picture (PBP) pro 2 nebo dokonce až 4 obrazy. Každý obraz přitom může být z jiného zařízení, takže jedna čtvrtina monitoru může zobrazovat data z PC, druhá z notebooku, třetí z DVD přehrávače, čtvrtá z herní konzole a podobně. Tento obr podporuje jen základní polohování, a to náklon v rozsahu -5° až +10°. O dalších směrech už výrobce nehovoří. Monitor je dále vybaven 10W reproduktory. Ještě není jasné, zda se objeví i v Evropě.
 
LG 43UN700
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir
Sotva se objeví jedna generace procesorů, už se řeší ta následující a mnohdy i ta další. Nyní tu máme první zmínky o procesoru AMD Ryzen 7 5700U, který se objevil v uniklém benchmarku. Výsledky ale nejsou moc povzbudivé.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux
Už v červnu minulého roku se hovořilo o tom, že by se mohla objevit verze prohlížeče Edge také pro operační systém Linux. Nemělo by to dlouho trvat a měla by být uvolněna první betaverze nového browseru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou? Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou?
Společnost NVIDIA by v dohledné době měla na trh vypustit také čistě pracovní grafické karty řady Quadro, které budou založeny na čipech rodiny Ampere. Zatím se objevila jedna, a to RTX A6000. Jaká je?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K? NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K?
NVIDIA ve své prezentaci nové generace herních karet ukázala také záběry z hraní v rozlišení 8K, na což se nyní zaměřili populární youtubeři Marques Brownlee a Linus z Linus Tech Tips. Jak se na dnešní možnost hrát v 8K dívají oni?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou
HP se přizpůsobuje době koronavirové, která nahrává práci z domova nebo v menších kancelářích. Výrobce proto představil malé desktopy vybavené převážně procesory AMD, ale také monitory či tiskárny.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik