www.svethardware.cz
>
>
>

LG uvádí 27" 5K a 24" 4K monitory UltraFine

LG uvádí 27" 5K a 24" 4K monitory UltraFine
, , aktualita
Pro náročnější zákazníky jsou připraveny dva nové LCD monitory LG, a sice konkrétně UltraFine 5K 27MD5KL a 24MD4KL. Ty nabídnou velice jemné rozlišení a určeny budou především pro počítače Apple.
K oblíbeným
reklama
Nové monitory LG UltraFine 5K 27MD5KL a UltraFine 4K 24MD4KL tak nepřekvapivě disponují rozhraním Thunderbolt 3 na USB Type-C, díky čemuž se mohou připojit k různým zařízením firmy Apple včetně Apple Mac Pro a iPad Pro. Jim dokáží nabídnout i něco navíc, a sice až 94 W energie právě přes USB kabel, takže pak je bude možné využít jako dokovací stanici, pro což bude třeba zapojit jen jeden jediný kabel. 
 
 
Nové monitory jsou určeny především pro práci designérů, fotografů či pro střih videa, zkrátka pro lidi pracující s grafikou. Ti mohou ocenit rozlišení 5K (5120 x 2880) na panelu IPS většího 27" monitoru, anebo 4K na menším 24".
 
LG UltraFine 5K 27MD5KL slibuje 99% pokrytí barevného prostoru DCI-P3 a maximální jas 500 cd/m2. Maximální obnovovací frekvence je 60 Hz, odezva GtG 14 ms a statický kontrast 1100:1, takže herní monitor to opravdu není. Dále tu máme zabudovanou webkameru s mikrofonem, stereo 5W reproduktory a hub se třemi porty USB-C. 
 
 
UltraFine 4K 24MD4KL má rovněž panel typu IPS, a to se 3840 x 2160 body, barevný prostor DCI-P3 pokryje z 98 procent, maximální obnovovací frekvence je rovněž 60 Hz, odezva GtG 14 ms a kontrast 1200:1. 
 
Samozřejmostí je u takovýchto monitorů flexibilní stojan. Ten umožní nastavení výšky v rozsahu 110 mm, nebo jej prostě můžeme nahradit nějakým VESA držákem (100x100). 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů