www.svethardware.cz
>
>
>
>

LG uvádí širokoúhlé monitory 38GL950G a 49WL95

LG uvádí širokoúhlé monitory 38GL950G a 49WL95
, , aktualita
Pokud potřebujete extrémně širokoúhlý monitor na práci nebo na hraní, má pro vás LG dvě novinky. Pro práci je to obrovský 49" monitor 49WL95 s poměrem stran 32:9. Na hraní tu máme o něco tradičnější 21:9 model 38GL950G.
K oblíbeným
reklama
Společnost LG představila dva nové extrémně širokoúhlé monitory 38GL950G a 49WL95. V případě prvně zmiňovaného modelu UltraGear 38GL950G jde o herní zakřivený monitor s obrovskou 38" úhlopříčkou a WQHD+ rozlišením 3840×1600 pixelů (poměr stran 21:9). Hráče potěší vysokou frekvencí 144 Hz, Nano IPS panelem a podporou technologie Nvidia G-Sync, nechybí ani Sphere Lighting nebo Black Stabilizer. Zajímavý je také vysoký jas 450 cd/m2. Přestože míří na hráče, velmi působé je také 98% pokrytí barevného gamutu DCI-P3, což mnohdy nemají ani velmi drahé grafické monitory. Novinka má HDMI a Display Port, k dispozici jsou také 3 USB porty (2 down, 1 up). Reproduktory zde nenajdete, je tu pouze výstup na sluchátka. Stojánek nabídne spíše slabší polohovatelnost, výškový rozsah je 110 mm, naklopení pak od -5° do +15°.
 
LG UltraGear 38GL950G
 
Do pracovní sféry míří druhá novinka UltraGear 49WL95C. Jde o extrémně širokoúhlý 32:9 IPS monitor se 49" úhlopříčkou, takže jde v podstatě o dva 27" 16:9 monitory vedle sebe. Rozlišení Dual QHD činí 5120×1440 pixelů a jas displeje může dosáhnout maximálně 350 cd/m2. V tomto případě lze počítat s 99% pokrytím základního gamutu sRGB. Podporuje PBP až pro 3 obrazy a díky USB-C portu také nabíjení s výkonem až 85 W. K tomu má dále 2 HDMI porty, jeden Display Port a 4 USB 3.0 (down). Dual Controller Software pak umožňuje pomocí jedné klávesnice a myši ovládat více připojených počítačů.
 
LG UltraGear 49WL95C
 
Monitor je vybaven také dvěma 10W reproduktory s bohatými basy. Nastavitelnost stojánku je podobná jako v předchozím případě, tedy 110 mm na výšku a naklopení od -5° do +15°. Mimo to ale umí i funkci natočení. Dle výrobce podporuje také technologii HDR10.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Včera, aktualita, Jan Vítek