www.svethardware.cz
>
>
>
>

Linksys využije Wi-Fi k odhalení nevítaných návštěvníků domácností

Linksys využije Wi-Fi k odhalení nevítaných návštěvníků domácností
, , aktualita
Zabezpečení bytů a domů je obvykle otázka využití kamer a různých senzorů detekujících rozbitá skla a otevřené dveře. Společnost Linksys na to chce ale pomocí svého Intelligent Mesh jít poněkud jinak. 
K oblíbeným
reklama
Při zabezpečení domácností systémy, které dokáží vyvolat poplach při detekci nepovolaného návštěvníka se obvykle využívají detektory na oknech či dveřích a pak kamery s detekcí pohybu či jen pohybová čidla. Co kdybychom ale mohli pro takovou věc využít i víceméně prostý domácí Wi-Fi router a konkrétně pak i jeho bezdrátové rozhraní?  
 
 
V tomto případě jde o alternativní využití pro mesh Wi-Fi, čili síť vytvořenou z několika navzájem bezdrátově propojených zařízení, která primárně slouží v případě, kdy potřebujeme pokrýt i vzdálenější místa, kam by signál centrálního routeru nedosáhl nebo byl nespolehlivý. 
 
Linksys představil konkrétně službu Aware, která bude mít za úkol sledovat, zda do objektu nevnikl někdo cizí. Tato služba využívá mesh routery Linksys Velop Tri-Band AC2200 tvořící "inteligentní mesh síť".
 
 
Routery tak změnou v šíření signálu zjistí, že se v objektu někdo pohybuje a v takovém případě spustí poplach a zákazník bude upozorněn pomocí aplikace Linksys Smart WiFi (Android, iOS). Firma se také chlubí, že s takovým řešením dorazila na trh jako vůbec první. 
 
Je tu ale řada očividných otázek, a to především o spolehlivosti. Prý se nemáme obávat o to, že bychom byli zavaleni falešnými poplachy a také půjde nastavit citlivost, aby poplach nespustila třeba kočka na noční procházce. No dobře, ale co takové tři kočky provozující pravidelné noční rodeo? A pokud ne kočky, pak co opravdový zloděj, který ovšem před svou akcí vyhodí pojistky? 
 
Aplikace také bude zaznamenávat po dobu 60 dní historii, ovšem celá služba Linksys Aware není zdarma. Krom nutného pořízení mesh routerů to bude chtít také předplatné ve výši 3 dolarů měsíčně, nebo 24 ročně s tím, že Linksys nabízí tříměsíční zkušební dobu zdarma. Pokud už někdo má potřebný hardware dávno doma, postačí mu u něj aktualizovat firmware a pak si stáhnout na telefon příslušnou aplikaci. Později ovšem nebude Aware omezena jen na zmíněné routery Velop a rozšíří se i na jiné produkty pro mesh Wi-Fi. 
 
Zdroj: Techspot


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
Včera, recenze, Jan Vítek7 komentářů