www.svethardware.cz
>
>
>
>

Linksys využije Wi-Fi k odhalení nevítaných návštěvníků domácností

Linksys využije Wi-Fi k odhalení nevítaných návštěvníků domácností
, , aktualita
Zabezpečení bytů a domů je obvykle otázka využití kamer a různých senzorů detekujících rozbitá skla a otevřené dveře. Společnost Linksys na to chce ale pomocí svého Intelligent Mesh jít poněkud jinak. 
K oblíbeným
reklama
Při zabezpečení domácností systémy, které dokáží vyvolat poplach při detekci nepovolaného návštěvníka se obvykle využívají detektory na oknech či dveřích a pak kamery s detekcí pohybu či jen pohybová čidla. Co kdybychom ale mohli pro takovou věc využít i víceméně prostý domácí Wi-Fi router a konkrétně pak i jeho bezdrátové rozhraní?  
 
 
V tomto případě jde o alternativní využití pro mesh Wi-Fi, čili síť vytvořenou z několika navzájem bezdrátově propojených zařízení, která primárně slouží v případě, kdy potřebujeme pokrýt i vzdálenější místa, kam by signál centrálního routeru nedosáhl nebo byl nespolehlivý. 
 
Linksys představil konkrétně službu Aware, která bude mít za úkol sledovat, zda do objektu nevnikl někdo cizí. Tato služba využívá mesh routery Linksys Velop Tri-Band AC2200 tvořící "inteligentní mesh síť".
 
 
Routery tak změnou v šíření signálu zjistí, že se v objektu někdo pohybuje a v takovém případě spustí poplach a zákazník bude upozorněn pomocí aplikace Linksys Smart WiFi (Android, iOS). Firma se také chlubí, že s takovým řešením dorazila na trh jako vůbec první. 
 
Je tu ale řada očividných otázek, a to především o spolehlivosti. Prý se nemáme obávat o to, že bychom byli zavaleni falešnými poplachy a také půjde nastavit citlivost, aby poplach nespustila třeba kočka na noční procházce. No dobře, ale co takové tři kočky provozující pravidelné noční rodeo? A pokud ne kočky, pak co opravdový zloděj, který ovšem před svou akcí vyhodí pojistky? 
 
Aplikace také bude zaznamenávat po dobu 60 dní historii, ovšem celá služba Linksys Aware není zdarma. Krom nutného pořízení mesh routerů to bude chtít také předplatné ve výši 3 dolarů měsíčně, nebo 24 ročně s tím, že Linksys nabízí tříměsíční zkušební dobu zdarma. Pokud už někdo má potřebný hardware dávno doma, postačí mu u něj aktualizovat firmware a pak si stáhnout na telefon příslušnou aplikaci. Později ovšem nebude Aware omezena jen na zmíněné routery Velop a rozšíří se i na jiné produkty pro mesh Wi-Fi. 
 
Zdroj: Techspot


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astronomové našli v našem systému 139 nových planetek, k čemu poslouží? Astronomové našli v našem systému 139 nových planetek, k čemu poslouží?
Ve vnějších částech Sluneční soustavy obíhá pěkná řádka větších objektů, přičemž tím máme na mysli oblast za oběžnou dráhou Neptunu - poslední planety soustavy. Dalších 139 planetek bylo přitom nově objeveno díky Dark Energy Survey. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel prozrazuje, jaké instrukce budou podporovat chystané procesory Intel prozrazuje, jaké instrukce budou podporovat chystané procesory
Intel se rozhodl aktualizovat svůj ISA Extensions manuál, který je určen především programátorům k tomu, aby věděli, na co se mohou připravovat. Dozví se tak o tom, které instrukce budou podporovány teprve chystanými procesorovými řadami. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
D-Wave zdarma nabízí výkon svých kvantových počítačů pro výzkum Covid-19 D-Wave zdarma nabízí výkon svých kvantových počítačů pro výzkum Covid-19
Kanadská společnost D-Wave Systems se rozhodla, že své kvantové počítače dá k dispozici pro výzkum nemoci Covid-19 a hledání léku. To představuje možnost využití jejich výkonu prostřednictvím služby Leap 2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6 Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6
Už nyní můžeme navázat na dnešní zprávu, dle níž jsme mohli čekat nástup karet GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6, přičemž nemluvíme o verzích Super. Jako první se přihlásila společnost Gigabyte, která nabízí dva modely. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem
Navzdory pandemii se dále pracuje na roveru Perseverance, který by měl startovat letos v létě. Nyní už má NASA za sebou poslední testy, jimiž měla projít malá Mars Helicopter, kterou si rover poveze s sebou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře