www.svethardware.cz
>
>
>
>

Linksys využije Wi-Fi k odhalení nevítaných návštěvníků domácností

Linksys využije Wi-Fi k odhalení nevítaných návštěvníků domácností
, , aktualita
Zabezpečení bytů a domů je obvykle otázka využití kamer a různých senzorů detekujících rozbitá skla a otevřené dveře. Společnost Linksys na to chce ale pomocí svého Intelligent Mesh jít poněkud jinak. 
K oblíbeným
reklama
Při zabezpečení domácností systémy, které dokáží vyvolat poplach při detekci nepovolaného návštěvníka se obvykle využívají detektory na oknech či dveřích a pak kamery s detekcí pohybu či jen pohybová čidla. Co kdybychom ale mohli pro takovou věc využít i víceméně prostý domácí Wi-Fi router a konkrétně pak i jeho bezdrátové rozhraní?  
 
 
V tomto případě jde o alternativní využití pro mesh Wi-Fi, čili síť vytvořenou z několika navzájem bezdrátově propojených zařízení, která primárně slouží v případě, kdy potřebujeme pokrýt i vzdálenější místa, kam by signál centrálního routeru nedosáhl nebo byl nespolehlivý. 
 
Linksys představil konkrétně službu Aware, která bude mít za úkol sledovat, zda do objektu nevnikl někdo cizí. Tato služba využívá mesh routery Linksys Velop Tri-Band AC2200 tvořící "inteligentní mesh síť".
 
 
Routery tak změnou v šíření signálu zjistí, že se v objektu někdo pohybuje a v takovém případě spustí poplach a zákazník bude upozorněn pomocí aplikace Linksys Smart WiFi (Android, iOS). Firma se také chlubí, že s takovým řešením dorazila na trh jako vůbec první. 
 
Je tu ale řada očividných otázek, a to především o spolehlivosti. Prý se nemáme obávat o to, že bychom byli zavaleni falešnými poplachy a také půjde nastavit citlivost, aby poplach nespustila třeba kočka na noční procházce. No dobře, ale co takové tři kočky provozující pravidelné noční rodeo? A pokud ne kočky, pak co opravdový zloděj, který ovšem před svou akcí vyhodí pojistky? 
 
Aplikace také bude zaznamenávat po dobu 60 dní historii, ovšem celá služba Linksys Aware není zdarma. Krom nutného pořízení mesh routerů to bude chtít také předplatné ve výši 3 dolarů měsíčně, nebo 24 ročně s tím, že Linksys nabízí tříměsíční zkušební dobu zdarma. Pokud už někdo má potřebný hardware dávno doma, postačí mu u něj aktualizovat firmware a pak si stáhnout na telefon příslušnou aplikaci. Později ovšem nebude Aware omezena jen na zmíněné routery Velop a rozšíří se i na jiné produkty pro mesh Wi-Fi. 
 
Zdroj: Techspot


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře