Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lisa Su prý zvažuje odchod z AMD a chystá půdu pro nástupce

6.8.2019, Jan Vítek, aktualita
Lisa Su prý zvažuje odchod z AMD a chystá půdu pro nástupce
Server wccftech přináší zprávu, ke které je evidentně třeba přistupovat velice opatrně. Mluví totiž o odchodu Lisy Su z vedení firmy AMD a o tom, že už připravuje půdu pro případného nástupce. Mohl by jím být Rick Bergman? Doplněno o vyjádření Lisy Su.
Aktualizováno 6.8.2019 ve 14:30:
Lisa Su na to už reagovala na svém Twitteru, že daná spekulace se nezakládá na pravdě a zůstává v AMD: "Just for the record, zero truth to this rumor. I love @amd and the best is yet to come!"

Následuje původní znění:
My s jistotou víme, že Rick Bergman se vrátil do firmy AMD ze společnosti Synaptics, kde působil od roku 2011, a stal se výkonným viceprezidentem divize Computing and Graphics. Dříve na jeho pozici pracoval Sandeep Chennakeshu, který AMD tento měsíc z neuvedených důvodů opouští, takže návrat Bergmana po tolika letech jistě může sám o sobě přinášet otázky, co za tím vším může být. 
 
 
Redaktor serveru wccftech za tím vidí odchod Lisy Su z čela AMD a pokud tomu tak skutečně bude, pak to pochopitelně nebude odchod s hanbou, ale naopak s vědomím, že dokázala obrátit kurz firmy AMD a navést ji k mnohem světlejší budoucnosti. Lisa by se tak řídila heslem "v nejlepším přestat" a za tím vším by pak logicky měla stát nějaká nabídka na ještě lepší pozici. 
 
Co konkrétního tu ale máme? Zdroj tvrdí, že dle jeho informací má Lisa Su vyhlédnutou druhou nejvyšší pozici v IBM s pozdějším cílem nahradit samotnou Ginni Rometty, CEO a prezidentku této firmy. Po vedoucí pozici v IBM prý sama Lisa Su prahne už velice dlouho. 
 
Následovníkem v AMD by se tak měl stát Rick Begman, který už ve firmě dříve pracoval mezi lety 2006 a 2011, a to v Graphics Product Group a pak v Product Group. Firma AMD Bergmana přitom získala společně s firmou ATi, kde působil jako viceprezident a generální manažer PC divize. 
 
AMD přitom co nevidět uvede na trh procesory Rome, a to snad již zítra a pokud Lisa Su plánuje odchod, mělo by k tomu dojít někdy na podzim, což ostatně vypadá jako příhodná doba, než se AMD nadechne k další vlně 7nm produktů. Nicméně uvidíme, i v případě, že to je celé pravda, plány se mohou ještě změnit, jakkoli v to působí jako snaha autora poukázat zpětně na svůj článek a mít možnost říci, že s jistotou nic netvrdil.