www.svethardware.cz
>
>
>

Lisa Su prý zvažuje odchod z AMD a chystá půdu pro nástupce

Lisa Su prý zvažuje odchod z AMD a chystá půdu pro nástupce
, , aktualita
Server wccftech přináší zprávu, ke které je evidentně třeba přistupovat velice opatrně. Mluví totiž o odchodu Lisy Su z vedení firmy AMD a o tom, že už připravuje půdu pro případného nástupce. Mohl by jím být Rick Bergman? Doplněno o vyjádření Lisy Su.
K oblíbeným
reklama
Aktualizováno 6.8.2019 ve 14:30:
Lisa Su na to už reagovala na svém Twitteru, že daná spekulace se nezakládá na pravdě a zůstává v AMD: "Just for the record, zero truth to this rumor. I love @amd and the best is yet to come!"

Následuje původní znění:
My s jistotou víme, že Rick Bergman se vrátil do firmy AMD ze společnosti Synaptics, kde působil od roku 2011, a stal se výkonným viceprezidentem divize Computing and Graphics. Dříve na jeho pozici pracoval Sandeep Chennakeshu, který AMD tento měsíc z neuvedených důvodů opouští, takže návrat Bergmana po tolika letech jistě může sám o sobě přinášet otázky, co za tím vším může být. 
 
 
Redaktor serveru wccftech za tím vidí odchod Lisy Su z čela AMD a pokud tomu tak skutečně bude, pak to pochopitelně nebude odchod s hanbou, ale naopak s vědomím, že dokázala obrátit kurz firmy AMD a navést ji k mnohem světlejší budoucnosti. Lisa by se tak řídila heslem "v nejlepším přestat" a za tím vším by pak logicky měla stát nějaká nabídka na ještě lepší pozici. 
 
Co konkrétního tu ale máme? Zdroj tvrdí, že dle jeho informací má Lisa Su vyhlédnutou druhou nejvyšší pozici v IBM s pozdějším cílem nahradit samotnou Ginni Rometty, CEO a prezidentku této firmy. Po vedoucí pozici v IBM prý sama Lisa Su prahne už velice dlouho. 
 
Následovníkem v AMD by se tak měl stát Rick Begman, který už ve firmě dříve pracoval mezi lety 2006 a 2011, a to v Graphics Product Group a pak v Product Group. Firma AMD Bergmana přitom získala společně s firmou ATi, kde působil jako viceprezident a generální manažer PC divize. 
 
AMD přitom co nevidět uvede na trh procesory Rome, a to snad již zítra a pokud Lisa Su plánuje odchod, mělo by k tomu dojít někdy na podzim, což ostatně vypadá jako příhodná doba, než se AMD nadechne k další vlně 7nm produktů. Nicméně uvidíme, i v případě, že to je celé pravda, plány se mohou ještě změnit, jakkoli v to působí jako snaha autora poukázat zpětně na svůj článek a mít možnost říci, že s jistotou nic netvrdil. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře