www.svethardware.cz
>
>
>
>

Logitech uvádí mechanické herní klávesnice G915 Lightspeed and G815 Lightsync

Logitech uvádí mechanické herní klávesnice G915 Lightspeed and G815 Lightsync
, , aktualita
Logitech si připravil dvojici mechanických herních klávesnic G915 Lightspeed a G815 Lightsync. První nabídne především bezdrátové rozhraní a druhá pak RGB podsvícení, přičemž obě jsou založeny na nízkých tlačítcích GL. 
K oblíbeným
reklama
Logitech G915 Lightspeed a G815 Lightsync RGB tak mají společného to, že jsou založeny na nízkoprofilových tlačítcích GL Switch, které si připravil sám Logitech. Model G815 má zaujmout RGB podsvícením, ovšem to neznamená, že ho G915 nemá také, ovšem navíc u ní najdeme bezdrátové rozhraní Lightspeed, které slibuje dotazovací frekvenci 1000 Hz.
 
 
RGB podsvícení na klávesnici kombinované s bezdrátovým rozhraním přináší otázky kolem toho, jakou můžeme očekávat životnost na jedno nabití. LED mají sice malou spotřebu, ale pokud jich je více než sto, jde o výraznou zátěž. Logitech nás informuje, že baterie vydrží na jedno nabití 135 dní, a to ovšem za předpokladu, že klávesnici budeme používat v průměru osm hodin denně, a to bez podsvícení. Výdrž se zapnutým podsvícením tak bude mnohem kratší a dle údajů z tiskovky půjde přibližně o 12 dní, a to také s osmi hodinami použití denně. 
 
Obě klávesnice nabízí také váleček nad numerickým blokem, který bude sloužit pro nastavení hlasitosti, speciální tlačítka nad klávesami F a u levého okraje také sloupec pěti programovatelných kláves G, což je už dobře známý prvek celé série Logitech G. 
 
Pro nastavení funkcí klávesnic poslouží Logitech G HUB Advanced Gaming Software, který umožní vytvořit tři profily pro uložení do paměti klávesnice. Dobíjení je realizováno pomocí odpojitelného USB kabelu, přičemž model G815 využívá také průchozí USB konektor, který tak poslouží v podstatě jen jako prodlužka pro pohodlné zapojení dalších zařízení či jejich dobíjení. 
 
GL Switches mají jen poloviční zdvih oproti klasickým mechanickým tlačítkům, takže půjde o 2 mm a na výběr máme mezi GL Linear, GL Tactile a GL Clicky s různým průběhem stisku a odezvou. Lineární stisk znamená prostě jen pružinku na dříku, Clicky zajistí cvaknutí při úhozu, což se bude hodit především při psaní dlouhých textů a Tactile by měly být něco mezi tím, čili půjde o obdobu Cherry Red, Brown a Blue. 
 
Logitech G915 LIGHTSPEED Wireless Mechanical Gaming Keyboard byla oceněna na 250 USD a G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard na 200 USD s dostupností od tohoto měsíce. 
 
Zdroj: TZ Logitech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Renoir: nová APU už v lednu? AMD Renoir: nová APU už v lednu?
Můžeme být velice zvědaví na to, v jakém světle se ukáže příští generace APU od společnosti AMD. Očekáváme totiž už přechod na 7nm výrobní technologii a snad už i podstatný nárůst výkonu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED
Společnost Gigabyte pod značkou Aorus připravila novou sadu pamětí RAM, a to v rámci řady Aorus RGB Memory. Jedná se o sadu s kapacitou 16 GB a možností dokoupit dvě svící atrapy navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel NUC 10 dorazí s až šestijádrovými procesory Comet Lake-U Intel NUC 10 dorazí s až šestijádrovými procesory Comet Lake-U
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že Intel brzy vypustí ze své nabídky NUC Crimson Canyon s nepovedeným 10nm procesorem. Jako náhrada přijdou NUC 10 vybavené procesory Comet Lake-U, čili opět 14nm čipy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Anthem Icetide: probíhá veřejný test první nové sezónní události Anthem Icetide: probíhá veřejný test první nové sezónní události
Anthem bylo další zklamání v podání studia BioWare, které namísto živoucího světa plného zábavy dodalo nedodělanou hru, jejíž vývoj ztratil směr. V září jsme se ale dozvěděli, že Anthem čekají zásadní změny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
BIOS desky MSI Creator TRX40 ukazuje nové možnosti taktování Threadripperů BIOS desky MSI Creator TRX40 ukazuje nové možnosti taktování Threadripperů
Procesory Ryzen Threadripper se začnou prodávat až ke konci tohoto měsíce, kdy přijde na trh také nový Ryzen 9 3950X. Tyto procesory tak můžeme zatím zkoumat jen z teoretického hlediska, nicméně jsou tu i desky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře