www.svethardware.cz
>
>
>
>

Logitech uvádí mechanické herní klávesnice G915 Lightspeed and G815 Lightsync

Logitech uvádí mechanické herní klávesnice G915 Lightspeed and G815 Lightsync
, , aktualita
Logitech si připravil dvojici mechanických herních klávesnic G915 Lightspeed a G815 Lightsync. První nabídne především bezdrátové rozhraní a druhá pak RGB podsvícení, přičemž obě jsou založeny na nízkých tlačítcích GL. 
K oblíbeným
reklama
Logitech G915 Lightspeed a G815 Lightsync RGB tak mají společného to, že jsou založeny na nízkoprofilových tlačítcích GL Switch, které si připravil sám Logitech. Model G815 má zaujmout RGB podsvícením, ovšem to neznamená, že ho G915 nemá také, ovšem navíc u ní najdeme bezdrátové rozhraní Lightspeed, které slibuje dotazovací frekvenci 1000 Hz.
 
 
RGB podsvícení na klávesnici kombinované s bezdrátovým rozhraním přináší otázky kolem toho, jakou můžeme očekávat životnost na jedno nabití. LED mají sice malou spotřebu, ale pokud jich je více než sto, jde o výraznou zátěž. Logitech nás informuje, že baterie vydrží na jedno nabití 135 dní, a to ovšem za předpokladu, že klávesnici budeme používat v průměru osm hodin denně, a to bez podsvícení. Výdrž se zapnutým podsvícením tak bude mnohem kratší a dle údajů z tiskovky půjde přibližně o 12 dní, a to také s osmi hodinami použití denně. 
 
Obě klávesnice nabízí také váleček nad numerickým blokem, který bude sloužit pro nastavení hlasitosti, speciální tlačítka nad klávesami F a u levého okraje také sloupec pěti programovatelných kláves G, což je už dobře známý prvek celé série Logitech G. 
 
Pro nastavení funkcí klávesnic poslouží Logitech G HUB Advanced Gaming Software, který umožní vytvořit tři profily pro uložení do paměti klávesnice. Dobíjení je realizováno pomocí odpojitelného USB kabelu, přičemž model G815 využívá také průchozí USB konektor, který tak poslouží v podstatě jen jako prodlužka pro pohodlné zapojení dalších zařízení či jejich dobíjení. 
 
GL Switches mají jen poloviční zdvih oproti klasickým mechanickým tlačítkům, takže půjde o 2 mm a na výběr máme mezi GL Linear, GL Tactile a GL Clicky s různým průběhem stisku a odezvou. Lineární stisk znamená prostě jen pružinku na dříku, Clicky zajistí cvaknutí při úhozu, což se bude hodit především při psaní dlouhých textů a Tactile by měly být něco mezi tím, čili půjde o obdobu Cherry Red, Brown a Blue. 
 
Logitech G915 LIGHTSPEED Wireless Mechanical Gaming Keyboard byla oceněna na 250 USD a G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard na 200 USD s dostupností od tohoto měsíce. 
 
Zdroj: TZ Logitech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rusko by mohlo pokutovat uživatele Starlinku či jiných cizích satelitních služeb Rusko by mohlo pokutovat uživatele Starlinku či jiných cizích satelitních služeb
Dle ruské mutace Popular Mechanics se ruští zákonodárci chystají stanovit postih pro ty občany, kteří by se chtěli připojit k Internetu pomocí služby Starlink či případně jiných podobných satelitních ISP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA připravila GeForce GT 1010, nový absolutní low-end NVIDIA připravila GeForce GT 1010, nový absolutní low-end
NVIDIA si připravila novou grafickou kartu GeForce GT 1010, která pochopitelně moc výkonu nenabídne a nastupuje na trh za starý model GeForce GT 710. Sama je ostatně založena na staré architektuře Pascal, a to nehledě na konfiguraci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA vyzkoušela SLS téměř v praxi, test však skončil předčasně NASA vyzkoušela SLS téměř v praxi, test však skončil předčasně
Vůbec poprvé se najednou zažehly hned čtyři motory RS-25, které se měly dostat na plný výkon v cca osmiminutovém testu, který měl zhruba odpovídat startu rakety SLS. Test ale trval jen přibližně minutu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Partneři NVIDIE upřesňují specifikace karty RTX 3060 Partneři NVIDIE upřesňují specifikace karty RTX 3060
NVIDIA minulý týden na virtuálním CES 2021 představila novou GeForce RTX 3060 s GA106, ale neuvedla kompletní specifikace, které by se ostatně mohly ještě i změnit. Co nám ale o této kartě prozradí AIB partneři? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek