www.svethardware.cz
>
>

Londýn nasadí nový kamerový systém s rozpoznáváním tváří

Londýn nasadí nový kamerový systém s rozpoznáváním tváří
, , aktualita
Sledování obyvatel je všudypřítomné a týká se nejrůznějších zemí i režimů. Velká Británie je doslova prošpikována kamerami, což platí zejména o Londýnu, kde nasadí nový systém s rozpoznáváním tváří zločinců.
K oblíbeným
reklama
V zájmu boje proti kriminalitě chce londýnská Metropolitní policie (MPS, známá také jako Met) nasadit nový bezpečnostní systém, který tradičně vzbuzuje otázky ohledně ztráty soukromí a přehnaného sledování obyvatel. Kamerový systém totiž v praxi začne využívat algoritmus pro rozpoznávání tváří, který má být propojen s databázi zločinců a v reálném čase má vyhodnocovat, zda jde o hledanou osobu či nikoli. Pokud jde o soukromí, slibuje se, že v případě nulové detekce bude videozáznam v řádu sekund smazán a nebude se uchovávat. Údajně by neměl být využíván ani k dlouhodobému sledování vybraných jedinců. Což může, ale také nemusí být pravda.
 
MET Londýn
ilustrační foto, autor: Mic from Reading - Berkshire, United Kingdom [CC BY 2.0], přes Wikimedia Commons
 
Otázkou je také úspěšnost. Už jsme ve Velké Británii měli několik pokusů a všechny měly doslova tragickou úspěšnost a spoustu falešných detekcí. Nový systém je podle všeho naladěn trochu jinak a falešná pozitiva prý během uplynulých dvou let vykázal jen v jednom případě z tisíce (jeden z minulých pokusů to dělal v 98 % případů). Pokud jde o správnou detekci, tak policie naměřila 70 %, což není zlé a takto by se ji díky kamerovému systému podařilo identifikovat dva nafilmované zločince ze tří.
 
Profesor Pete Fussey z Essex University je však mnohem skeptičtější. Jeho tým jako jediný prováděl nezávislé vyhodnocování systému a jen se diví, kde mohla policie přijít na 70 %, když oni pozorovali jen 19% úspěšnost. Zajímavá je i další statistika, kdy policie tvrdí, že v jejím průzkumu s nasazením nového sledovacího systému souhlasí až 80 % dotázaných.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC si vyhradí část produkce pro automotive, důvodem jsou americké sankce TSMC si vyhradí část produkce pro automotive, důvodem jsou americké sankce
Tchaj-wanské Ministerstvo financí ohlásilo, že se dohodlo se společností TSMC na tom, aby ta vyhradila část své produkce výrobě čipů využívaných v automobilech. Příčina je přitom zakopána v amerických sankcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD
Elon Musk je znám tím, že chce pomoci lidstvu zbavit se fosilních paliv. Jedním z nových projektů bude i soutěž o nejlepší systém zachytávání oxidu uhličitého, přičemž ve hře je cena ve výši 100 milionů USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet
NVIDIA nedávno potvrdila, že nová generace mobilních grafických karet GeForce už nebude rozdělena na základní Max-P a slabší Max-Q pro úspornější či tenčí počítače. Jak ale zákazník zjistí, co si kupuje? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal
V posledních dnech a týdnech se mluvilo o tom, že Intel se jistojistě chystá využít výrobní kapacity firmy TSMC k výrobě procesorů či snad dalších produktů, ovšem dle Digitimes žádná taková dohoda ještě neexistuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později
Studio CD Projekt Red o víkendu vypustilo do světa první velkou záplatu pro Cyberpunk 2077, která verzi hry povýší na 1.1 a je určena pro PC, konzole i Stadii. Jde především o ladění, opravy, přičemž herní vylepšení ještě nečekejme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře