www.svethardware.cz
>
>
>

Rozpoznávací SW londýnské policie dává 98 % falešných pozitiv

Rozpoznávací SW londýnské policie dává 98 % falešných pozitiv
, , aktualita
Metropolitní policie v Londýně je jednou z těch, které používají software pro rozpoznání tváří zločinců na velkých společenských akcích. Úspěšnost si ale tento software nedá za rámeček. 98 % označených osob ve skutečnosti nejsou zločinci.
reklama
Nedávno jsme hovořili o tom, že policie v Jižním Walesu používá software pro rozpoznávání tváří, která se v záznamech z bezpečnostních kamer snaží najít hledané osoby. V tomto případě 92 % z označených osob ale nebylo hledaných. Podobný software ale používá také londýnská metropolitní policie. Její software je na tom ale ještě hůř. Zde bylo 98 % poplachů planých.
 
Metropolitní policie Londýn
 
Autor: Mic from Reading - Berkshire, United Kingdom (City of Westminster, London - UK) [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], přes Wikimedia Commons
 
To znamená, že při posledním nasazení na Notting Hill Carnival byl poplach spuštěn 104krát, nicméně pouze dva z nich byly skutečně na místě. Zbývajících 102 upozornění bylo nesprávných a šlo o lidi, kteří nebyli hledaní. Bohužel nevíme, kolik obličejů systém vlastně vyhodnocoval a jak užitečný vlastně ve skutečnosti je. Zatím sice trochu filtruje lidi, které je potřeba si hlídat, nicméně s tak vysokým množstvím falešných pozitiv práci policii až tak moc neusnadňuje (nicméně i dva chytnutí zločinci jsou lepší než žádný). Připomeňme však, že karneval každoročně navštíví zhruba 2 miliony lidí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bing se zlepšuje, řeší matematické rovnice, má i OCR Bing se zlepšuje, řeší matematické rovnice, má i OCR
Vyhledávač Microsoft Bing u nás není příliš populární, nicméně dostal pár vylepšení, které by jeho popularitu mohly o něco zvýšit. Je to např. systém pro řešení matematických rovnic nebo vylepšené vyhledávání podle obrázku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cooler Master CK550: bez nesmyslů a kompromisů? Cooler Master CK550: bez nesmyslů a kompromisů?
Žádné nesmysly ani kompromisy, pod tímto heslem Cooler Master nabízí svou novou podsvícenou klávesnici CK550 a my můžeme vytušit, že se tak snaží poukazovat na jednoduchou a kvalitní mechanickou klávesnici.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Vyhledávač Googlu pro Čínu sváže dotazy s telefonními čísly Vyhledávač Googlu pro Čínu sváže dotazy s telefonními čísly
Šušká se, že Google vytváří speciální aplikaci vyhledávače pro Čínu, která bude cenzurovaná a neumožní vyhledávat např. dotazy k lidským právům. Navíc ale všechny dotazy prováže s telefonním číslem jeho autora.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Recenze GeForce RTX 2080 a 2080 Ti jsou tu Recenze GeForce RTX 2080 a 2080 Ti jsou tu
NVIDIA konečně umožnila vypustit do světa recenze svých nových karet GeForce RTX 2080 a 2080 Ti, a to oproti staršímu plánu pěkně společně. Můžeme se tak už podívat na to, zda tyto karty konečně stojí za to koupit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Firefox Reality je browser pro AR a VR, zatím toho moc neumí Firefox Reality je browser pro AR a VR, zatím toho moc neumí
Podobně tomu, jak pomalu se rozjíždí celý trh s virtuální, smíšenou a rozšířenou realitou na PC se rozjíždí i webový prohlížeč Firefox Reality. Zatím mají stát celé roky vývoje a zkoumání toho, co jako uživatelé chceme. Co tedy?
Včera, aktualita, Jan Vítek