www.svethardware.cz
>
>
>

Rozpoznávací SW londýnské policie dává 98 % falešných pozitiv

Rozpoznávací SW londýnské policie dává 98 % falešných pozitiv
, , aktualita
Metropolitní policie v Londýně je jednou z těch, které používají software pro rozpoznání tváří zločinců na velkých společenských akcích. Úspěšnost si ale tento software nedá za rámeček. 98 % označených osob ve skutečnosti nejsou zločinci.
reklama
Nedávno jsme hovořili o tom, že policie v Jižním Walesu používá software pro rozpoznávání tváří, která se v záznamech z bezpečnostních kamer snaží najít hledané osoby. V tomto případě 92 % z označených osob ale nebylo hledaných. Podobný software ale používá také londýnská metropolitní policie. Její software je na tom ale ještě hůř. Zde bylo 98 % poplachů planých.
 
Metropolitní policie Londýn
 
Autor: Mic from Reading - Berkshire, United Kingdom (City of Westminster, London - UK) [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], přes Wikimedia Commons
 
To znamená, že při posledním nasazení na Notting Hill Carnival byl poplach spuštěn 104krát, nicméně pouze dva z nich byly skutečně na místě. Zbývajících 102 upozornění bylo nesprávných a šlo o lidi, kteří nebyli hledaní. Bohužel nevíme, kolik obličejů systém vlastně vyhodnocoval a jak užitečný vlastně ve skutečnosti je. Zatím sice trochu filtruje lidi, které je potřeba si hlídat, nicméně s tak vysokým množstvím falešných pozitiv práci policii až tak moc neusnadňuje (nicméně i dva chytnutí zločinci jsou lepší než žádný). Připomeňme však, že karneval každoročně navštíví zhruba 2 miliony lidí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kryptoměnová burza Coinbase zvažuje podporu dalších 5 “coinů” Kryptoměnová burza Coinbase zvažuje podporu dalších 5 “coinů”
Burza s kryptoměnami Coinbase je hojně využívána i u nás. Zástupci burzi se nyní nenej na Twitteru nechali slyšet, že zvažují zavedení podpory dalších pěti nových kryptoměn. Mezi nimi by se mohla objevit např. Zcash. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nahradí AI Mooreův zákon jako hlavní pohon IT průmyslu? Nahradí AI Mooreův zákon jako hlavní pohon IT průmyslu?
Ač se to možná nezdá, Mooreův zákon stál jako šedá eminence za rozvojem IT průmyslu, protože byl prostě všeobecně považován za platný. Tento konstrukt už byl však mnohokrát označen za mrtvý. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA se možná připravila o možnost detekce organických molekul na Marsu už před 40 lety NASA se možná připravila o možnost detekce organických molekul na Marsu už před 40 lety
Už nějakou dobu visí ve vzduchu otázka, jak je možné, že agentuře NASA trval objev komplexních organických molekul na Marsu tak dlouho. Existuje možnost, že ty mohly být objeveny už v 70. letech, ovšem NASA sama se o to připravila.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Valve v CS:GO zrušilo lootboxy, ale pouze v Belgii a Holandsku Valve v CS:GO zrušilo lootboxy, ale pouze v Belgii a Holandsku
Pozdvižení kolem mikotransakcí a loot boxů s příchodem léta utichlo, ovšem i nadále se toto téma rozvíjí a jde především o země, které se už dříve vyjádřily ve smyslu, že něco takového nebudou tolerovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Vůbec poprvé bylo detekováno neutrino z jiné galaxie Vůbec poprvé bylo detekováno neutrino z jiné galaxie
Vědci obsluhující observatoř IceCube na Antarktidě dokázali poprvé v historii zachytit neutrino, které k nám přicestovalo z jiné galaxie, a to nejspíše od její supermasivní černé díry. Právě to je na něm zvláštní. 
Včera, aktualita, Jan Vítek