www.svethardware.cz
>
>
>

Rozpoznávací SW londýnské policie dává 98 % falešných pozitiv

Rozpoznávací SW londýnské policie dává 98 % falešných pozitiv
, , aktualita
Metropolitní policie v Londýně je jednou z těch, které používají software pro rozpoznání tváří zločinců na velkých společenských akcích. Úspěšnost si ale tento software nedá za rámeček. 98 % označených osob ve skutečnosti nejsou zločinci.
reklama
Nedávno jsme hovořili o tom, že policie v Jižním Walesu používá software pro rozpoznávání tváří, která se v záznamech z bezpečnostních kamer snaží najít hledané osoby. V tomto případě 92 % z označených osob ale nebylo hledaných. Podobný software ale používá také londýnská metropolitní policie. Její software je na tom ale ještě hůř. Zde bylo 98 % poplachů planých.
 
Metropolitní policie Londýn
 
Autor: Mic from Reading - Berkshire, United Kingdom (City of Westminster, London - UK) [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], přes Wikimedia Commons
 
To znamená, že při posledním nasazení na Notting Hill Carnival byl poplach spuštěn 104krát, nicméně pouze dva z nich byly skutečně na místě. Zbývajících 102 upozornění bylo nesprávných a šlo o lidi, kteří nebyli hledaní. Bohužel nevíme, kolik obličejů systém vlastně vyhodnocoval a jak užitečný vlastně ve skutečnosti je. Zatím sice trochu filtruje lidi, které je potřeba si hlídat, nicméně s tak vysokým množstvím falešných pozitiv práci policii až tak moc neusnadňuje (nicméně i dva chytnutí zločinci jsou lepší než žádný). Připomeňme však, že karneval každoročně navštíví zhruba 2 miliony lidí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice 3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice
Technologie 3D tisku začne být asi brzy posuzována i ze zdravotního hlediska. Další studie totiž ukázala, že jsou při 3D tisku uvolňovány nebezpečné nanočástice, což trápí např. i přímovstřikové motory v autech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter
AMD nedávno představilo své procesory EPYC s kódovým označením Rome, ale my se nyní můžeme z Říma přesunout do Milána a přibrat na cestu následovníka Volty od firmy NVIDIA. Tato kombinace bude tvořit Perlmutter pro DOE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí
SpaceX se svými raketami Falcon 9 nemá zcela "čistý rejstřík" ovšem v poslední době si není na co stěžovat. Na cestě je také certifikace pro vynášení astronautů na Mezinárodní vesmírnou stanici, ale SpaceX nyní získala jinou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci
Microsoft se konečně odhodlal opět vypustit na trh Windows 10 October 2018 Update (verze 1809), který původně přišel už před měsícem, ale rychle zase musel být stažen kvůli závažné chybě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
V Malém Magellanově oblaku rychle dochází vodík, hrozí jeho zánik V Malém Magellanově oblaku rychle dochází vodík, hrozí jeho zánik
Malý Magellanův oblak se měl v minulosti srazit s Velkým Magellanovým oblakem a tato trpasličí galaxie má dle nejnovějších pozorování nyní rapidně přicházet o vodík, a to větším tempem, než by měla být jeho spotřeba díky hvězdotvorbě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek