www.svethardware.cz
>
>
>

Rozpoznávací SW londýnské policie dává 98 % falešných pozitiv

Rozpoznávací SW londýnské policie dává 98 % falešných pozitiv
, , aktualita
Metropolitní policie v Londýně je jednou z těch, které používají software pro rozpoznání tváří zločinců na velkých společenských akcích. Úspěšnost si ale tento software nedá za rámeček. 98 % označených osob ve skutečnosti nejsou zločinci.
reklama
Nedávno jsme hovořili o tom, že policie v Jižním Walesu používá software pro rozpoznávání tváří, která se v záznamech z bezpečnostních kamer snaží najít hledané osoby. V tomto případě 92 % z označených osob ale nebylo hledaných. Podobný software ale používá také londýnská metropolitní policie. Její software je na tom ale ještě hůř. Zde bylo 98 % poplachů planých.
 
Metropolitní policie Londýn
 
Autor: Mic from Reading - Berkshire, United Kingdom (City of Westminster, London - UK) [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], přes Wikimedia Commons
 
To znamená, že při posledním nasazení na Notting Hill Carnival byl poplach spuštěn 104krát, nicméně pouze dva z nich byly skutečně na místě. Zbývajících 102 upozornění bylo nesprávných a šlo o lidi, kteří nebyli hledaní. Bohužel nevíme, kolik obličejů systém vlastně vyhodnocoval a jak užitečný vlastně ve skutečnosti je. Zatím sice trochu filtruje lidi, které je potřeba si hlídat, nicméně s tak vysokým množstvím falešných pozitiv práci policii až tak moc neusnadňuje (nicméně i dva chytnutí zločinci jsou lepší než žádný). Připomeňme však, že karneval každoročně navštíví zhruba 2 miliony lidí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek