Loot Boxes ve hrách dle regulačních orgánů nepředstavují hazard

Loot Boxes ve hrách dle regulačních orgánů nepředstavují hazard
, , aktualita
V této době hýbou herním světem tzv. Loot Crates, nebo přesněji Loot Boxes čili virtuální bedny distribuované jako placený spotřební obsah, čili jako klasické mikrotransakce. V nich pak můžeme najít různé věci, ale dle ESRB nejde o hazard. 
K oblíbeným
reklama
V herním světě nyní probíhá přímo epidemie těchto virtuálních krabic s kořistí, přičemž koncept je jednoduchý. Od výrobce si za peníze koupíme Loot Box a v ní pak najdeme náhodné věci, které mohou mít nižší nebo i mnohem vyšší cenu, než jakou jsme zaplatili. Je tak zřejmé, že o jistou formu hazardu bezpochyby jde, ovšem severoamerická Entertainment Software Rating Board (ESRB) to není důvod k tomu, aby se upravovaly věkové hranice pro takové hry. 
 
 
Je to pochopitelně jen jedna z kontroverzí těchto virtuálních beden, které jsou kritizovány spíše pro svůj pay-to-win efekt i jako další způsob, jakým se vývojáři a distributoři z nás snaží vymámit další peníze. Čili ten, kterému se moc nechce "grindovat" a trávit ve hře mnoho času, si může danou výbavu koupit, nebo, pokud bude mít štěstí, vyhrát právě díky zakoupené Loot Box. Pak je ovšem otázka, zda takto nastavenou hru má cenu vůbec hrát, však na trhu je i tak dost jiných hodnotných titulů, které nás k ničemu takovému nenutí a ani to nenabízí. Alespoň zatím tedy. 
 
 
Koncept Loot Boxů můžeme najít v mnoha moderních hrách, jako je Overwatch, Destiny 2, Middle-earth: Shadow of War nebo Star Wars: Battlefront 2. ESRB přitom zastává názor, že rating 18+ bude rezervován mimo jiné pro hry, které se týkají především hazardu. Autoři zmíněných her jako Destiny 2 a Star Wars tak mohou být v klidu, že si zachovají rating pro 13leté a starší. Takový Shadow of War už má 17+, ale pochopitelně ze zcela jiných důvodů, než kvůli tomu, že v něm můžeme utrácet reálné peníze za šanci získat virtuální mečík. 
 
Mluvčí severoamerické ESRB také přímo uvedl, že jeho organizace nepovažuje Loot Boxes za hazard a i kdy je tu "element náhody", hráč za své peníze vždy něco dostane, i když ne zrovna to, co by chtěl. Čili dle ESRB je tu podstatný rozdíl mezi tímto konceptem a třeba online kasinem, kde hráč může ztratit veškeré své peníze. Loot Boxes tak lze přirovnat spíše ke karetním hrám, kde při koupi nového balíčku také hráči spoléhají na náhodu, že se v něm bude nacházet zrovna to, co chtějí. Konkrétně můžeme zmínit Pokémon nebo známý Magic the Gathering, z nichž žádná není klasifikována jako hazardní hra. 
 
Co se týče evropské organizace PEGI, ta zastává v podstatě stejný názor jako ESRB a dodává, že žádná z těchto organizaci ani nemá právo stanovovat, co je a není hazard, neboť to je definováno zákony. 
 
Tak či tak, vývojáři a distributoři her hledají stále nové cestičky, jak se dostat k našim penězům, které jsou jim díky snadným online platbám a nabízeným lákadlům stále více na dosah ruky. Vše tak záleží na lidech samotných, co jsou ochotni akceptovat a od té doby, co se z hraní stala masová a mainstreamová záležitost, je takových příležitostí dost. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD
Zpráva polského serveru PurePC o údajné dohodě mezi Intelem a NVIDIÍ, která by odřízla AMD od možnosti využívat jeho APU v noteboocích s výkonnými kartami GeForce, se pochopitelně ihned rozšířila. A přiměla také Intel k reakci. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P
Společnost NVIDIA nedávno představila grafické karty RTX 3000 pro mobilní počítače a my se nyní dozvídáme, že s nimi přijde i jedna podstatná změna v označování jejich verzí. Půjde o to, že se už nebudou označovat konfigurace Max-Q a Max-P. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu
Dle společnosti TrendForce aktuálně Intel jedná s firmou TSMC o možnostech svého outsourcingu výroby, zatímco Charlie Demerjian ze SemiAccurate zase mluví o využití kapacit firmy Samsung. To se ovšem nevylučuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi Arduino připraví produkt založený na křemíku z Raspberry Pi
Na trh se dostal již malý a levný jednočipový počítač Raspberry Pi Pico, který u nás přijde jen na něco málo přes 100 Kč. Tento model připomíná svými možnostmi i provedením právě známé a oblíbené Arduino Nano. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400? Core i5-11400 v testech, jaký výkon dostaneme oproti Core i5-10400?
Po světě už kolují nové procesory Intel Rocket Lake-S a také se testují a my se můžeme dívat na výsledky těchto testů. Mnohé potenciální zákazníky bude jistě zajímat model Core i5-11400 coby levnější šestijádro. A co dostanou? 
Včera, aktualita, Jan Vítek