Loot Boxes ve hrách dle regulačních orgánů nepředstavují hazard

Loot Boxes ve hrách dle regulačních orgánů nepředstavují hazard
, , aktualita
V této době hýbou herním světem tzv. Loot Crates, nebo přesněji Loot Boxes čili virtuální bedny distribuované jako placený spotřební obsah, čili jako klasické mikrotransakce. V nich pak můžeme najít různé věci, ale dle ESRB nejde o hazard. 
K oblíbeným
reklama
V herním světě nyní probíhá přímo epidemie těchto virtuálních krabic s kořistí, přičemž koncept je jednoduchý. Od výrobce si za peníze koupíme Loot Box a v ní pak najdeme náhodné věci, které mohou mít nižší nebo i mnohem vyšší cenu, než jakou jsme zaplatili. Je tak zřejmé, že o jistou formu hazardu bezpochyby jde, ovšem severoamerická Entertainment Software Rating Board (ESRB) to není důvod k tomu, aby se upravovaly věkové hranice pro takové hry. 
 
 
Je to pochopitelně jen jedna z kontroverzí těchto virtuálních beden, které jsou kritizovány spíše pro svůj pay-to-win efekt i jako další způsob, jakým se vývojáři a distributoři z nás snaží vymámit další peníze. Čili ten, kterému se moc nechce "grindovat" a trávit ve hře mnoho času, si může danou výbavu koupit, nebo, pokud bude mít štěstí, vyhrát právě díky zakoupené Loot Box. Pak je ovšem otázka, zda takto nastavenou hru má cenu vůbec hrát, však na trhu je i tak dost jiných hodnotných titulů, které nás k ničemu takovému nenutí a ani to nenabízí. Alespoň zatím tedy. 
 
 
Koncept Loot Boxů můžeme najít v mnoha moderních hrách, jako je Overwatch, Destiny 2, Middle-earth: Shadow of War nebo Star Wars: Battlefront 2. ESRB přitom zastává názor, že rating 18+ bude rezervován mimo jiné pro hry, které se týkají především hazardu. Autoři zmíněných her jako Destiny 2 a Star Wars tak mohou být v klidu, že si zachovají rating pro 13leté a starší. Takový Shadow of War už má 17+, ale pochopitelně ze zcela jiných důvodů, než kvůli tomu, že v něm můžeme utrácet reálné peníze za šanci získat virtuální mečík. 
 
Mluvčí severoamerické ESRB také přímo uvedl, že jeho organizace nepovažuje Loot Boxes za hazard a i kdy je tu "element náhody", hráč za své peníze vždy něco dostane, i když ne zrovna to, co by chtěl. Čili dle ESRB je tu podstatný rozdíl mezi tímto konceptem a třeba online kasinem, kde hráč může ztratit veškeré své peníze. Loot Boxes tak lze přirovnat spíše ke karetním hrám, kde při koupi nového balíčku také hráči spoléhají na náhodu, že se v něm bude nacházet zrovna to, co chtějí. Konkrétně můžeme zmínit Pokémon nebo známý Magic the Gathering, z nichž žádná není klasifikována jako hazardní hra. 
 
Co se týče evropské organizace PEGI, ta zastává v podstatě stejný názor jako ESRB a dodává, že žádná z těchto organizaci ani nemá právo stanovovat, co je a není hazard, neboť to je definováno zákony. 
 
Tak či tak, vývojáři a distributoři her hledají stále nové cestičky, jak se dostat k našim penězům, které jsou jim díky snadným online platbám a nabízeným lákadlům stále více na dosah ruky. Vše tak záleží na lidech samotných, co jsou ochotni akceptovat a od té doby, co se z hraní stala masová a mainstreamová záležitost, je takových příležitostí dost. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon RX 5600 XT je tu, ovšem se specifikacemi je potíž AMD Radeon RX 5600 XT je tu, ovšem se specifikacemi je potíž
I když společnost AMD jistě mnohé potěšila tím, že umožnila výrobcům karet zvednout takty GPU i pamětí, vnesla tím zároveň na trh zmatek. K zákazníkům se mohou dostat karty s různými BIOSy a to je potíž.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HP Instant Ink: tisk jako služba, vyplatí se? HP Instant Ink: tisk jako služba, vyplatí se?
Společnost HP už delší dobu nabízí program Instant Ink, který by se dal označit za "tisk jako službu" už jen proto, že zákazníci zde platí měsíční paušály. Ovšem co za své peníze dostanou a vyplatí se to?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Mobilní osmijádro Intel Core i9-10980HK má první testy Mobilní osmijádro Intel Core i9-10980HK má první testy
Dalším zajímavým procesorem, který si pro nás chystá společnost Intel, je osmijádrový mobilní čip Intel Core i9-10980HK. Ten díky Hyper-Threadingu zvládne zpracovat až 16 vláken najednou a známe už i první testy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Digitimes: Intel se chystá na velké snižování cen svých procesorů Digitimes: Intel se chystá na velké snižování cen svých procesorů
Ještě horší než nízký zisk z prodeje procesorů může být ztráta pozice na trhu, která se jen těžko dobývá zpět, jak se v posledních letech mohlo na vlastní kůži přesvědčit AMD. Právě to by mohlo stát za rozhodnutím Intelu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu Zmatené testování: recenze Radeonu RX 5600 XT jsou tu
Pokud by se AMD po vzoru NVIDIE zlevnit své karty Radeon RX 5600 XT, a to v jeho případě ještě dříve, než dorazí na trh, bylo by to jednoduché. Jenomže namísto toho se zvyšovaly takty a to už tak jednoduché není. 
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů