www.svethardware.cz
>
>
>

Malá 3D biotiskárna pomůže lékařům ošetřit popáleniny

Malá 3D biotiskárna pomůže lékařům ošetřit popáleniny
, , aktualita
Technologie 3D tisku ukazuje své výhody v mnoha oblastech, výjimku netvoří ani zdravotnictví. Na Univerzitě Toronto vznikla 3D biotiskárna, která slibuje pomoc lékařům při ošetřování popálenin a jiných zranění. 
reklama
Tým výzkumných pracovníků z Univerzity Toronto přišel s 3D biotiskárnou, která by mohla provést revoluci ve způsobu, jakým lékaři ošetřují popáleniny a jiná poranění. Zařízení, které se vejde do ruky, doplňuje náhradní kůži na rány pacientů. Hmota může být použita místo kožního štěpu, její velkou výhodou však je, že nevyžaduje, aby byla pacientovi na jiném místě odebrána zdravá kůže. 
 
Podle jednoho z tvůrců je nevýhoda podobných 3D biotiskáren v tom, že ostatní zařízení bývají často velmi objemná, pomalá a také velmi drahá. Tiskárna z torontské univerzity je ale skladná, váží necelý jeden kilogram, a je tedy vhodná k použití během operací. Zvládne formovat tkáň a položit ji na postižené místo během dvou minut. 
 
 
Pokud jsou rány vzniklé například popálením příliš rozlehlé, je pro lékaře obtížné najít dostatečné množství kůže z jiné části těla, která by poranění zakryla. 3D biotiskárna by ale umožnila doktorům okamžitě na rány aplikovat proteiny kolagen a fibrin. Tým tvůrců také prohlašuje, že jejich tiskárna dokáže kožní tkáně přizpůsobit různým pacientům a charakteristikám zranění. 
 
Náhradní kůže z této 3D biotiskárny zatím nebyla aplikována na lidské pacienty, výzkumníci zkoušeli technologii testovat na prasatech. V plánech do budoucna je zvětšení šířky tiskárny, aby bylo umožněno snáze ošetřit i rozlehlejší rány. Testování se následně přesune i do nemocnice na lidské pacienty. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly
Společnost NVIDIA rozhodně nezažila z hlediska financí úžasný půlrok, ale nyní přišla s informacemi o tom, jak se prodávaly karty Turing série RTX v prvních osmi týdnech oproti Pascalům. Bylo to téměř o polovinu lepší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech
Už jen 5 dní zbývá do toho, kdy se možná evropský internet obrátí naruby. EU si totiž chystá vysoce kontroverzní Články 11 a 13, které mohou do značné míry ovlivnit to, co budeme moci na webu dělat i existenci nejednoho webu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17 Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17
Izraelský Beresheet dokázal překonat své potíže s počítačem, které zhatily první velký zážeh a nyní je na cestě k Měsíci, na jehož povrch přistane v dubnu. Shodou okolností to přitom bude poblíž míst přistání misí Apollo 15 a 17. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control
Společnost Epic Games vyhlásila válku Steamu, neboť jinak se to ani už nedá napsat. Dozvídáme se o dalších dvou exkluzivitách, které budou Steamu alespoň na rok upřeny a pak i o propojení s Humble Store. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře