www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Malá stolní PC Corsair One dostala hi-end upgrade

Malá stolní PC Corsair One dostala hi-end upgrade
, , aktualita
Corsair představil na CES 2019 nově vybavené desktopy s prostým označením One, které navazují na One Pro z roku 2017 a One Elite z prvního pololetí 2018. Jsou tu celkem tři nové stroje, takže co nabízí? 
K oblíbeným
reklama
Výkonný desktop už dávno nemusí být obrovská mašina sahající do výšky stolu, což je možné jak díky miniaturizaci a integraci, ale také díky tomu, že dnes už málokteré PC nutně potřebuje optickou mechaniku a haldu disků k tomu. Corsair One nabízí výkonný hardware v malé věži s objemem 12 litrů, což můžeme brát zhruba jako třetinovou velikost klasického Middle Toweru. 
 
 
Oproti starším modelům mají nové One také přepracované vnitřní umístění komponent, což jim umožní využít i 12jádrový procesor Intel a grafiku NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti. Oním procesorem není žádné nečekané desktopové Core pro LGA 1151, ale už známý 12jádrový Core i9-9920X pro čipovou sadu X299, čili HEDT procesor Skylake-X do patice LGA 2066. Dohromady s uvedenou grafickou kartou dosahuje TDP 445 W, takže skutečně není divu, že chlazení tohoto počítače je založeno na AiO vodním systému. 
 
 
Tuto nejvýkonnější ze všech tří nových sestav, Corsair One i180 Pro, pak doplňuje 32 GB čtyřkanálové paměti DDR4, již si výrobce pochopitelně zajistí sám, respektive jde o moduly od něj a pak tu máme až 960 GB na SSD plus 2TB pevný disk. Skříň je jinak vyrobena z 2 mm tlustého hliníku, přičemž nejvýkonnější model má to privilegium mít jako jediný šedé zbarvení a ostatní jsou černé. 
 
Zbylé dva modely Corsair One mají označení i160 a i140 a ani jejich výbava není zrovna k zahození. Založeny jsou na platformě Intel Z370 s procesorem Core i9-9900K a Core i7-9700K, takže osmijádrových a na kartách GeForce RTX 2080 Ti a RTX 2080. Vedle toho mají rovněž 32 GB DDR4, ale už pochopitelně dvoukanálových, dále 480 NVMe SSD a 2TB pevný disk. Jako spíše herní a ne pracovní PC využívají předinstalovaný systém Windows 10 Home, zatímco nejvýkonnější má Windows 10 Pro. 
 
 
Počítače Corsair One i160 a Corsair One Pro i180 budou k dispozici ještě na začátku tohoto roku, což nebylo upřesněno a One i140 už je k dispozici na trhu v Severní Americe s oficiální cenou 2999 USD. Corsair One i160 bude asi o 600 dolarů dražší a nejvýkonnější i180 Pro přijde na 4999 USD. 
 
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková