www.svethardware.cz
>
>
>

Malajská policie zabavila 1069 minerů kryptoměn, zničila je silničním válcem

Malajská policie zabavila 1069 minerů kryptoměn, zničila je silničním válcem
, , aktualita
Těžba kryptoměn se nelíbí mnoha státům. Mnohdy jsou ale těžební operace likvidovány i z jiných důvodů. Často je to krádež elektřiny, jak se stalo v Malajsii. Tam zabavené minery zničili svérázným způsobem.
K oblíbeným
reklama
S kryptoměnami je spojeno spoustu problémů. V mnoha zemích jsou nelegální, ale to zdaleka nemusí být jediný problém. Často je to také krádež elektřiny, aby se těžba rychleji vyplatila. A právě to se stalo v Malajsii, kde policie při šesti různých raziích v průběhu února až dubna zabavila 1069 těžebních strojů v hodnotě více než 27 mil. Kč.
 
 
Vysoká spotřeba energie zde způsobovala problémy s elektřinou a těžaři si zde nakradli elektrickou energii za 43 mil. Kč. Celkem zatkli 8 osob, kterým za krádež elektřiny hrozí 8 měsíců vězení a pokuta cca 40 tisíc Kč. Zajímavostí ale je, jak se vypořádali se zabavenými minery. Ty rozložili na parkovišti a rozjezdili je silničním válcem. Alespoň tak tvrdí místní novinky Dayak Daily, které na YouTube zveřejnily i video.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek