Maličký dron DJI Spark je ovladatelný i gesty ruky

Maličký dron DJI Spark je ovladatelný i gesty ruky
, , aktualita
Známý výrobce dronů DJI přišel s novinkou v podobě maličkého dronu Spark. Ten má sotva 300 gramů hmotnosti a přináší možnost ovládání pomocí gest ruky. Má také několik zajímavých režimů sledování snímaného objektu.
K oblíbeným
reklama
Společnost DJI je velmi dobře známá výrobou nejrůznějších dronů a nyní představuje novinku v podobě modelu Spark, který je nejmenším a nejlevnějším dronem značky. I když jej lze stále ovládat pomocí dálkového ovladače nebo smartphonu, dalším ovládacím prvkem mohou být vaše ruce a gesta. Rukama jej tak můžete poslat pryč, přivolat zpátky nebo vyfotit selfie.


DJI Spark bílý


K dispozici je několik režimů QuickShot, které natočí 10sekundové video. To pak lze snadno sdílet např. na sociálních sítích. Režim Rocket vystoupá nahoru nad objekt s kamerou otočenou směrem dolů, Dronie letí od objektu dál a nahoru, Circle krouží kolem objektu a Helix letí ve spirále nahoru od objektu. TapFly pošle dron na předem danou souřadnici (zvolenou na mobilu), ActiveTrack pak sleduje vybraný objekt.


DJI Spark červený


Maximální rychlost stoupání a klesání jsou 3 m/s, maximální rychlost ve sportovním režimu pak dosahuje 50 km/h. Dron lze používat ve výšce až 4000 metrů nad mořem. Pokud jde o výdrž, Li-Pol baterie s napětím 11,4 V a kapacitou 1480 mAh (16,87 Wh) zajistí energii na 16 minut letu. K polohování se používá dual-band GPS nebo GLONASS. Dálkový ovladač pracuje na frekvencích 2,4 GHz a 5,8 GHz. Kamerku lze natáčet o 85° dolů a k dispozici je 2osá stabilizace.

O pořizování obrazu se stará malý 1/2,3" CMOS senzor s rozlišením 12 megapixelů. Objektiv nabídne 25mm přepočtenou ohniskovou vzdálenost, což znamená úhel záběru 81,9°, světelnost pak činí F2,6. Zaostřen je od 2 metrů do nekonečna. Expoziční časy mohou být od 1/8000 sekundy do 2 sekund, citlivosti pak mají rozmezí ISO 100-3200 u videa a ISO 100-1600 u fotografií. Nechybí expoziční bracketing pro 3 snímky s rozdíly 0,7 EV mezi expozicemi a intervalové snímání s intervaly 2, 3, 5, 7, 10, 15, 20, 30 nebo 60 sekund. Kamerka umí natáčet maximálně Full HD video s rozlišením 1920×1080 pixelů při 30fps. Datový tok činí 24 Mbps (využit je kodek MPEG-4 AVC/H.264). Najdete tu i režimy Pano a ShallowFocus.


DJI Spark boční pohled


Rozměry dronu činí 143×143×55 mm a váží jen 300 gramů. Využívat lze microSD, microSDHC a microSDXC karty. Dron s baterií, USB nabíječkou a třemi páry lopatek bude stát $499. Spark Fly More Combo se dvěma bateriemi, čtyřmi páry lopatek, dálkovým ovladačem, brašnou a dalším příslušenstvím pak vyjde na $699.

Zdroj: diyphotography.net, dji,com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přepracovaná knihovna Steamu přijde již brzy, vyzkoušejte si betu Přepracovaná knihovna Steamu přijde již brzy, vyzkoušejte si betu
Už řadu měsíců se mluví o tom, že Valve přichystá výrazné změny pro uživatelské rozhraní platformy Steam. Nyní se dozvídáme, že ty by měly přijít již brzy a jak se předpokládalo, půjde především o knihovnu her. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cascade Lake-X se už objevují, začnou na 10 jádrech Cascade Lake-X se už objevují, začnou na 10 jádrech
Už řadu dní si můžeme číst o testech nových procesorů AMD Threadripper, ovšem zhruba ve stejnou dobu se mají objevit také jejich konkurenti v podobě Intel Cascade Lake-X. A nyní na ně konečně přichází řada. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD překvapilo novým 64jádrovým EPYC 7H12 AMD překvapilo novým 64jádrovým EPYC 7H12
Zástupci AMD přicestovali do Říma, aby v tomto městě jasně spojeném s jeho aktuální generací serverových procesorů EPYC představili nový 64jádrový model. Jde o EPYC 7H12, který dosahuje TDP 280 W. Co za to nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové objevili nejspíše nejtěžší známou neutronovou hvězdu Astronomové objevili nejspíše nejtěžší známou neutronovou hvězdu
Neutronové hvězdy, navíc ještě v podobě pulsarů, jsou jedny z nejexotičtějších známých objektů vesmíru, které se mohou pohybovat na samotné hranici mezi ještě víceméně normálním objektem a černou dírou. Nově objevený pulsar se k ní přibližuje.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Threadripper 3000 se 32 jádry se opět ukázal v testu Threadripper 3000 se 32 jádry se opět ukázal v testu
Opět tu máme nové záznamy testu, který se evidentně týká nového procesoru AMD Ryzen Threadripper, který disponuje 32 jádry. Jde konkrétně o Geekbench 5, v němž je nový Sharkstooth mnohem výkonnější než aktuální 32jádrový model.
Dnes, aktualita, Jan Vítek