Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Mandolína zasahuje: Raven Ridge 2500U v prvních testech

15.9.2017, Jan Vítek, aktualita
Mandolína zasahuje: Raven Ridge 2500U v prvních testech
Kódové označení Mandoline má v testech Geekbench zbrusu nový čip, který můžeme identifikovat jako AMD Raven Ridge Ryzen 5 2500U. Ten bude vybaven jak procesorovými jádry Zen, tak grafikou generace Vega.
AMD "Raven Ridge" Ryzen 5 2500U je tak pochopitelně APU, čili jeden z prvních 14nm modelů nové generace, který bude vybaven architekturou Ryzen a Vega, takže jde o nadmíru zajímavý kus hardware. Ten totiž může ukázat, co lze očekávat od nových APU, jež se postupem času stala stále méně zajímavá. Mohl za to jednak fakt, že AMD se nemohlo vymanit ze spáru 28nm technologie a potom i to, že ještě nemělo k dispozici novou procesorovou architekturu nahrazující potomky Bulldozeru. Vylepšovala se grafická jádra z hlediska architektury a ta to pochopitelně sama nijak nevytrhla. 
 
 
Díky Geekbench se tak můžeme alespoň rámcově podívat na to, co můžeme očekávat od jistého Ryzen 5 2500U, jenž má stejně jako klasické Ryzen 3 nabídnout 4 fyzická jádra plus SMT (4C/8T) s grafikou Vega. Uvedena je frekvence 2 GHz, v jejímž případě není jasné, čeho se týká, ale lze usuzovat, že GPU části ani náhodou, a tak nejspíše půjde o základní takt procesorových jader. Uvedeny jsou také 4 MB paměti L3 cache, čili odpovídající polovina celkové kapacity v jednom osmijádrovém modulu Zeppelin. 
 
 
Sami můžete posoudit, jaký výkon týkající se jednoho i více jader má nový Raven Ridge oproti modelu A12-9800, čili nejlepšímu modelu z aktuální generace Bristol Ridge. 
 
 
Zapotřebí budou další testy, ale výsledek vypadá velice zajímavě vzhledem k tomu,že model Ryzen 5 2500U rozhodně nevypadá jako ten nejlepší z první vlny APU Raven Ridge.
  
Zdroj: Guru3D