www.svethardware.cz
>
>

MAPS: systém aktivní obrany tanků US Army má skvělé výsledky

MAPS: systém aktivní obrany tanků US Army má skvělé výsledky
, , aktualita
Armádní tanky jsou stále lepší a lepší, jenže to se týká i střel, které jsou na ně nepřítelem vystřelovány. Systém MAPS, který zajišťuje aktivní obranu amerických tanků, v posledním testu uspěl na 100 %.
K oblíbeným
reklama
US Army má obrovské množství tanků, které by ráda neztrácela v boji. Aby byly tanky lépe chráněny, jejich odolnost se neustále zlepšuje. Armáda však neřeší jen to, aby tank lépe obstál, až ho něco trefí, ale také to, aby ho (pokud možno) nic netrefilo. K tomu je nyní využíván systém MAPS (Modular Active Protection Systems), který má na svědomí společnost Lockheed Martin. Ta dostala zakázku na systém už v roce 2014.
 
Lockheed Martin MAPS
 
Technologii nyní armáda testovala po dobu šesti týdnů v Redstone Arsenal, kde bylo vypáleno celkem 15 naváděných střel a díky systému MAPS ani jedna z nich tank nezasáhla. Úspěšnost byla tedy rovných 100 %. Sám systém funguje tak, že je schopen detekovat vystřelenou naváděnou střelu a pak se snaží narušit její navigační systém tak, aby nebyla schopna přesně trefit stanovený cíl. Systém se skládá z řídící jednotky, uživatelského rozhraní, napájecí soustavy, síťového switche a aplikačního softwaru. MAPS je pochopitelně použitelný i pro ochranu jiných typů vojenských vozidel, která je potřeba ochránit.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrtelné nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala