www.svethardware.cz
>
>

MAPS: systém aktivní obrany tanků US Army má skvělé výsledky

MAPS: systém aktivní obrany tanků US Army má skvělé výsledky
, , aktualita
Armádní tanky jsou stále lepší a lepší, jenže to se týká i střel, které jsou na ně nepřítelem vystřelovány. Systém MAPS, který zajišťuje aktivní obranu amerických tanků, v posledním testu uspěl na 100 %.
K oblíbeným
reklama
US Army má obrovské množství tanků, které by ráda neztrácela v boji. Aby byly tanky lépe chráněny, jejich odolnost se neustále zlepšuje. Armáda však neřeší jen to, aby tank lépe obstál, až ho něco trefí, ale také to, aby ho (pokud možno) nic netrefilo. K tomu je nyní využíván systém MAPS (Modular Active Protection Systems), který má na svědomí společnost Lockheed Martin. Ta dostala zakázku na systém už v roce 2014.
 
Lockheed Martin MAPS
 
Technologii nyní armáda testovala po dobu šesti týdnů v Redstone Arsenal, kde bylo vypáleno celkem 15 naváděných střel a díky systému MAPS ani jedna z nich tank nezasáhla. Úspěšnost byla tedy rovných 100 %. Sám systém funguje tak, že je schopen detekovat vystřelenou naváděnou střelu a pak se snaží narušit její navigační systém tak, aby nebyla schopna přesně trefit stanovený cíl. Systém se skládá z řídící jednotky, uživatelského rozhraní, napájecí soustavy, síťového switche a aplikačního softwaru. MAPS je pochopitelně použitelný i pro ochranu jiných typů vojenských vozidel, která je potřeba ochránit.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Konec války o "subscribery"? YouTube změní pravidla Konec války o "subscribery"? YouTube změní pravidla
Poslední dobou jsou počty sledujících (subscriberů) na YouTube velmi sledovaným tématem a vedou i k mnoha válkám o ně. Fanoušci i kvůli svým idolům např. šíří různé malwary. YouTube i proto trochu pozmění pravidla.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10 Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10
Microsoft ohlašuje, že po instalaci nové verze Windows 10, takzvaného květnového update z tohoto roku, budeme mít k dispozici také nový Game Bar. Podívejme se na to, co ten nám nabídne nového. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší
Studio CD Projekt Red už ohlásilo, že jejich toužebně očekávaný titul Cyberpunk 2077 se objeví v červnu na E3, takže se můžeme těšit na novinky. Ještě nikomu z návštěvníků ale nebude umožněno si jej vyzkoušet.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec
Brazilští astronomové s využitím dat Hubbleova vesmírného dalekohledu vytvořili model, v němž vznikl prstenec kolem vzdálené trpasličí planety Haumea. Nahrazují si tak to, co jim upírá obrovská vzdálenost ztěžující přímé pozorování.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře