www.svethardware.cz
>
>

Marseille mCable slibuje antialiasing pro kvalitnější grafiku

Marseille mCable slibuje antialiasing pro kvalitnější grafiku
, , aktualita
Společnost Marseille prodává velice zajímavý kabel v podobě mCable Gaming Edition. Jde o HDMI s vestavěným čipem, který má zajistit antialiasing obrazu s minimálním zpožděním. Jde tak o vylepšení obrazu her bez dopadu na výkon. 
K oblíbeným
reklama
Na kabely je třeba dáti si pozor, to ví každý jen trochu zkušený uživatel. Mohou nám totiž nabídnout výrazně odlišné vlastnosti, což platí třeba pro kabely rozhraní USB typu C. Právě to totiž dokáže nabídnout vysokorychlostní přenos dat, ale i energie, a to až 100 W, přičemž to pochopitelně nezvládne každý kabel. Stejně tak v případě síťových kabelů Cat 6 a Cat 5e existují citelné rozdíly s dopadem na výkon, ovšem pokud jde o kabely pro rozhraní HDMI, obvykle jejich vlastnosti neřešíme. Ovšem právě kabel mCable Gaming Edition od Marseille slibuje velice zajímavou vlastnost. 
 
 
Tento kabel totiž slibuje vylepšený obraz her, a to pomocí jistého kontextuálního antialiasingu, takže jde o vyhlazení hran, jež si obvykle zajišťujeme pomocí technologií MSAA, TXAA a podobných, což má ovšem neblahý vliv na výkon. V tomto případě má ale antialiasing zajistit čip přímo v kabelu, takže je jasné, že to nemůže mít žádný dopad na výkon na straně grafické karty, neboť ta má svou práci už dávno odvedenou. Výrobce kabelu přitom slibuje, že mCable nebude mít ani výrazný dopad na celkové zpoždění obrazu, neboť nejde ani o jednu milisekundu. 
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
Jeden z těchto kabelů si už vyzkoušeli redaktoři PC Perspective a odhalili, že opravdu má něco do sebe. 
 
 
Antialiasing zajištěný tímto kabelem není všemocný, ale rozhodně dokáže poskytnout líbivější obraz s vyhlazenými hranami srovnatelný s technologií SMAA. Výhoda je přitom i taková, že daná hra pochopitelně nemusí vůbec žádný antialiasing podporovat. Nevýhoda je zase ta, že za mCable dáme 120 až 140 dolarů (dle délky 1 až 2,7 metru). 
 
Je také fakt, že tento kabel je určen pro rozlišení 1080p a vzhledem k tomu, že AA technologie už přeci jen nemají tak moc negativní dopad na výkon jako kdysi, je velká otázka, zda se jeho koupě vůbec vyplatí. Oněch 120 či více dolarů totiž můžeme namísto do kabelu investovat do výkonnější karty, přičemž taková částka už znamená rozdíl třídy, respektive díky takovému příplatku se můžeme například namísto po kartě GTX 1060 6GB poohlížet už po GTX 1070. 
 
V minulých letech by si jistě kabel jako mCable našel více potenciálních zákazníků, ale to ostatně může i dnes. Marseille totiž nenabízí jen herní verzi, ale také odlišný kabel pro sledování filmů. Ten nese odlišný hardware vyladěný pro daný účel, ovšem tento kabel v PC Perspective netestovali. Ověřili si ale, že herní mCable má skutečně v podstatě nulový dopad na celkový lag. 
 
reklama
Nejnovější články
Epson EcoTank L6190: kancelářský šetřílek Epson EcoTank L6190: kancelářský šetřílek
Dnes se budeme v recenzi věnovat multifunkční tiskárně Epson L6190. Ta míří do domácích kanceláří a menších podniků. Nabídne totiž nízké tiskové náklady, podavač ADF a nechybí dokonce ani faxové připojení.
Dnes, recenze, Milan Šurkala
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek