www.svethardware.cz
>
>
>

Marvell přináší první 400Gb/s ethernetové řešení

Marvell přináší první 400Gb/s ethernetové řešení
, , aktualita
Společnost Marvell je mezi výrobci síťových řešení dobře známá, stejně jako její produkty. Mezi ně nyní přidává 88X7120, nejnovější přírůstek do rodiny Alaska C. Jde tak o vysokorychlostní ethernetový čip pro až 400Gb/s síť. 
reklama
Marvell Alaska C 88X7120 tak patří mezi ethernetovou PHY, čili fyzickou vrstvu a určen je především pro datová centra. Zajistit má přechod z 25GbE a 100 GbE na 50GbE, 200GbE a dokonce 400GbE, aby takto rychlé ethernetové rozhraní mohlo posloužit zvláště pro nové stroje určené pro strojové učení a umělou inteligenci. Právě ty budou nejvíce potřebovat rychlé datové přenosy. 
 
 
Nový síťový čip nabídne podporu 16 portů rozhraní 50Gbe, čtyři porty tvořící rozhraní 200Gb2 a dva porty 400GbE s využitím 50G modulace PAM4. Znamená to, že jde také o první PHY na trhu s plnou podporou standardů IEEE 802.3cd, které právě definují 50GbE porty založené na PAM4. 
 
 
Podporovány jsou také porty QSFP-DD (Quad Small Form Factor Pluggable - Double Density) and OSFP (Octal Small Form Factor Pluggable) určené právě pro rozhraní 50GbE, 200GbE a 400GbE. 
 
Novou technologii dle tiskové zprávy už přivítala i společnost LinkedIn, která oceňuje možnost přechodu z 25Gb/s metalických a 100Gb/s optických sítí na až 400Gb Ethernet. Dle Linley Group by měl celý ekosystém 50Gb Ethernetu přijít na trh v roce 2019 
 
Zdroj: TZ Marvell


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu
Cenzurovaný vyhledávač Google Dragonfly je velkým tématem, proti kterému se bouří i samotní pracovníci v Googlu. Negativní odezva i další problémy ale stojí za tím, že se Google rozhodl projekt ukončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout
Astronomové potvrdili, že stále ještě nemusíme znát všechny velké objekty naší soustavy. Tím narážíme na tzv. devátou planetu, která tedy nyní objevena nebyla, ale máme tu něco jiného: asi 500km planetku Farout. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s
JEDEC Solid State Technology Association přišla s vylepšeným standardem pro paměti typu High Bandwidth Memory (HBM). Jedná se o verzi slibující paměťovou propustnost 307 GB/s. Co to znamená? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2060 očekáváme v polovině ledna, akcie NVIDIE stále ztrácí GeForce RTX 2060 očekáváme v polovině ledna, akcie NVIDIE stále ztrácí
NVIDIA se rozhodla, že v tomto roce ještě nevyšle na trh nový mainstream a rozhodnutí to mělo být založené čistě na tom, že se to poněkud přepísklo s výrobou starých Pascalů. Co se týče akcií, NVIDIA na tom není lépe, spíš naopak. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft 365 Consumer: celý balík i s OS za předplatné pro běžného zákazníka Microsoft 365 Consumer: celý balík i s OS za předplatné pro běžného zákazníka
Dle inzerátů firmy Microsoft, která shání potřebné pracovníky, se chystá spotřebitelská verze balíku Microsoft 365. Mluví se přímo o Microsoft 365 Consumer, která by tak měla obsahovat OS, Office či různé služby za předplatné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář