www.svethardware.cz
>
>
>

Matrox má nového majitele, svého spoluzakladatele

Matrox má nového majitele, svého spoluzakladatele
, , aktualita
Lorne Trottier získal stoprocentní podíl ve firmě Matrox, kterou spoluzakládal a z níž je nyní jeden z mála výrobců grafických čipů pro PC. Už dávno ovšem nesoupeří s AMD a NVIDIÍ, vydala se vlastní cestou, ale kudy ta povede?
K oblíbeným
reklama
Lorne Trottier tak zcela ovládl společnost Matrox a její tři divize Matrox Imaging, Matrox Graphics a Matrox Video, v nichž pracuje na sedm set zaměstnanců. Trottier už se k celé věci vyjádřil, ovšem jeho řeč byla jen obecná s frázemi o oddanosti ctěným zákazníkům, dodavatelům, obchodním partnerům a zaměstnancům. Nic konkrétního o tom, kam se bude Matrox dál ubírat, jsme se nedozvěděli a můžeme tušit, že v zaměření firmy se toho asi moc nezmění. 
 
 
Kanadský Matrox vznikl už v roce 1976 a my jsme tuto firmu znali především jako výrobce karet Millennium nebo Mystique, které byly ve své době velice povedené a žádané. Pak se ovšem Matrox ze souboje předních výrobců grafických čipů a karet pro domácí PC stáhl a nakonec v něm zůstalo pouze ATi/AMD, NVIDIA a samozřejmě Intel v případě integrovaných GPU.
 
Matrox však nikdy zcela nezmizel z trhu, začal se orientovat na profesionální řešení pro obsluhu více monitorů či jiných zobrazovacích zařízení, jak ostatně dobře ukazuje doprovodný obrázek. Ale zdaleka nejde pouze o to. 
 
Matrox Imaging je výrobce hardwaru a softwaru pro strojové vidění, analýzu obrazu, zdravotnická zobrazovací zařízení, chytré kamery, I/O karty i aplikace pro hluboké učení. Matrox Graphics se věnuje audiovizuálním technologiím, do čehož spadají grafické karty, grabovací karty či karty pro kódování a dekódování videa, technologie AV-over-IP, KVM extendery, atd. Nakonec tu máme Matrox Video působící na trhu s technologiemi pro vysílání, do čehož patří třeba HD/4K I/O karty, STC 2110 NIC nebo karty pro kódování do H.264 zastřešené jednotným SDK. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SiFive připravuje desktopy s procesory RISC-V pro vývojáře SiFive připravuje desktopy s procesory RISC-V pro vývojáře
Řada analytiků dle serveru Tom's Hardware poukazuje na to, že akvizice firmy Arm společností NVIDIA přinutí mnohé firmy k tomu, aby se zaměřily raději na otevřenou architekturu RISC-V. A společnost SiFive tak přichází z dobře načasovaným prohlášením. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EIZO nabízí 37,5" monitor pro práci s rozlišením 3840 x 1600 EIZO nabízí 37,5" monitor pro práci s rozlišením 3840 x 1600
Rozlišení 3840 x 1600 se označuje jako UWQHD+, neboť jde o mírně rozšířené 3440 x 1440, jimž disponuje řada nových a převážně herních ultraširokoúhlých modelů. Nový FlexScan EV3895 je však určen především pro práci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek