www.svethardware.cz
>
>
>

Matrox má nového majitele, svého spoluzakladatele

Matrox má nového majitele, svého spoluzakladatele
, , aktualita
Lorne Trottier získal stoprocentní podíl ve firmě Matrox, kterou spoluzakládal a z níž je nyní jeden z mála výrobců grafických čipů pro PC. Už dávno ovšem nesoupeří s AMD a NVIDIÍ, vydala se vlastní cestou, ale kudy ta povede?
K oblíbeným
reklama
Lorne Trottier tak zcela ovládl společnost Matrox a její tři divize Matrox Imaging, Matrox Graphics a Matrox Video, v nichž pracuje na sedm set zaměstnanců. Trottier už se k celé věci vyjádřil, ovšem jeho řeč byla jen obecná s frázemi o oddanosti ctěným zákazníkům, dodavatelům, obchodním partnerům a zaměstnancům. Nic konkrétního o tom, kam se bude Matrox dál ubírat, jsme se nedozvěděli a můžeme tušit, že v zaměření firmy se toho asi moc nezmění. 
 
 
Kanadský Matrox vznikl už v roce 1976 a my jsme tuto firmu znali především jako výrobce karet Millennium nebo Mystique, které byly ve své době velice povedené a žádané. Pak se ovšem Matrox ze souboje předních výrobců grafických čipů a karet pro domácí PC stáhl a nakonec v něm zůstalo pouze ATi/AMD, NVIDIA a samozřejmě Intel v případě integrovaných GPU.
 
Matrox však nikdy zcela nezmizel z trhu, začal se orientovat na profesionální řešení pro obsluhu více monitorů či jiných zobrazovacích zařízení, jak ostatně dobře ukazuje doprovodný obrázek. Ale zdaleka nejde pouze o to. 
 
Matrox Imaging je výrobce hardwaru a softwaru pro strojové vidění, analýzu obrazu, zdravotnická zobrazovací zařízení, chytré kamery, I/O karty i aplikace pro hluboké učení. Matrox Graphics se věnuje audiovizuálním technologiím, do čehož spadají grafické karty, grabovací karty či karty pro kódování a dekódování videa, technologie AV-over-IP, KVM extendery, atd. Nakonec tu máme Matrox Video působící na trhu s technologiemi pro vysílání, do čehož patří třeba HD/4K I/O karty, STC 2110 NIC nebo karty pro kódování do H.264 zastřešené jednotným SDK. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc
AMD má nepopiratelné problémy s uspokojením poptávky po nových 7nm procesorech, ovšem že by se to týkalo i grafických karet s čipy Navi, to nelze říci. Brzy by jejich řady přitom měly rozšířit nové modely s Navi 12 i Navi 14. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware
Blíží se vypuštění "měkkého restartu" série Call of Duty: Modern Warfare, takže přesně takto pojmenovaná novinka přijde na trh ke konci října. Ovšem je tu také betatestování a zvláště toho se týkají zveřejněné hardwarové požadavky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami
Pacienti s výrazným ochrnutím celého těla potřebují komunikovat s vnějším světem, k čemuž jim má dopomoci nový systém od Georgia Institute of Technology. Ten umožní ovládání invalidního vozíku nebo počítače myšlenkami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes? Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes?
Procesor AMD Ryzen 5 3500X už můžeme brát v podstatě jako jistotu, přičemž po jeho boku by měl dorazit také model Ryzen 5 3500 lišící se jen v jedné věci. Přinejmenším 3500X by měl přitom nastoupit na trh již dnes. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech
Poslední velký koordinovaný hackerský útok na vybranou skupinu youtuberů byl zaznamenán během posledních dní. Útočníkům se podařilo získat kontrolu nad účty mnoha úspěšných kanálů zejména těm věnovaných autům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala