www.svethardware.cz
>
>
>

Matrox má nového majitele, svého spoluzakladatele

Matrox má nového majitele, svého spoluzakladatele
, , aktualita
Lorne Trottier získal stoprocentní podíl ve firmě Matrox, kterou spoluzakládal a z níž je nyní jeden z mála výrobců grafických čipů pro PC. Už dávno ovšem nesoupeří s AMD a NVIDIÍ, vydala se vlastní cestou, ale kudy ta povede?
K oblíbeným
reklama
Lorne Trottier tak zcela ovládl společnost Matrox a její tři divize Matrox Imaging, Matrox Graphics a Matrox Video, v nichž pracuje na sedm set zaměstnanců. Trottier už se k celé věci vyjádřil, ovšem jeho řeč byla jen obecná s frázemi o oddanosti ctěným zákazníkům, dodavatelům, obchodním partnerům a zaměstnancům. Nic konkrétního o tom, kam se bude Matrox dál ubírat, jsme se nedozvěděli a můžeme tušit, že v zaměření firmy se toho asi moc nezmění. 
 
 
Kanadský Matrox vznikl už v roce 1976 a my jsme tuto firmu znali především jako výrobce karet Millennium nebo Mystique, které byly ve své době velice povedené a žádané. Pak se ovšem Matrox ze souboje předních výrobců grafických čipů a karet pro domácí PC stáhl a nakonec v něm zůstalo pouze ATi/AMD, NVIDIA a samozřejmě Intel v případě integrovaných GPU.
 
Matrox však nikdy zcela nezmizel z trhu, začal se orientovat na profesionální řešení pro obsluhu více monitorů či jiných zobrazovacích zařízení, jak ostatně dobře ukazuje doprovodný obrázek. Ale zdaleka nejde pouze o to. 
 
Matrox Imaging je výrobce hardwaru a softwaru pro strojové vidění, analýzu obrazu, zdravotnická zobrazovací zařízení, chytré kamery, I/O karty i aplikace pro hluboké učení. Matrox Graphics se věnuje audiovizuálním technologiím, do čehož spadají grafické karty, grabovací karty či karty pro kódování a dekódování videa, technologie AV-over-IP, KVM extendery, atd. Nakonec tu máme Matrox Video působící na trhu s technologiemi pro vysílání, do čehož patří třeba HD/4K I/O karty, STC 2110 NIC nebo karty pro kódování do H.264 zastřešené jednotným SDK. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání
Očekávaná streamovací herní platforma Google Stadia je konečně zde. Na internetu se už objevují první zkušenosti a jak se dalo čekat, najdeme zde pozitivní překvapení i negativní komentáře na chybějící vlastnosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps
Pokud chcete, aby váš desktop využíval nejrychlejší Wi-Fi 6 (802.11ax), budete muset patrně sáhnout po adekvátní síťové kartě. Takovou představuje společnost Asus. Její model PCE-AX3000 Wi-Fi 6 podporuje s rychlostí až 3 Gbps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon? Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon?
Server TechSpot provedl test s procesorem Ryzen 9 3950X, který byl otestován na různých deskách s čipsety X570 a především pak s B450. Ty můžeme brát jako minimum pro takový procesor, ale to ovlivní jeho výkon? 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek
Mnozí už ani nedoufali, že by společnost Valve vyslyšela prosby a nářky volající po pokračování série Half-Life. Nyní ale mohou zase trnout nad tím, co se z této nadlouho přerušené série stane.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře