McDonald's zahajuje pracovní pohovor přes Amazon Alexa

McDonald's zahajuje pracovní pohovor přes Amazon Alexa
, , aktualita
Fast-foodový řetězec McDonald's chce být moderní, a tak do procesu přijímání nových pracovníků zabudoval digitální asistenty. Amazon Alexa nebo Google Assistant mohou být výchozími body při žádosti o práci.
K oblíbeným
reklama
Digitální asistenti mohou pomoci nejen s hledáním práce, ale být i součástí pracovního pohovoru. Společnost McDonald's totiž spustila proces pracovního pohovoru Apply Thru právě přes digitální asistenty, přičemž je podporován Amazon Alexa a Google Assistent. Stačí jen asistentovi říct, ať pomůže se získáním práce u McDonald's a spustí se rozhovor, kde uchazeč řekne své jméno, místo pobytu, pracovní pozici, o kterou má zájem a podobně. Tím ale veškerá novota v podstatě končí.
 
Logo McDonalds
 
Systém pak uchazeči zašle odkaz, na kterém už dokončí žádost standardní cestou. Funkce je dostupná v USA, Kanadě, Austrálii, Francii, Německu, Irsku, Itálii, Španělsku a Velké Británii, později by se měla dostat i do dalších zemí. I když práce u McDonald's nemá zrovna dobrý zvuk, společnost se snaží propagovat jako odrazový můstek k lepší kariéře, pro zisk nových dovedností i zkušeností např. v pracovních vztazích. Podle výzkumu se přes 128 tisíc bývalých zaměstnanců stalo zdravotními sestrami nebo bratry, přes 489 tisíc skončilo jako učitelé a více než 2,4 milionu lidí jsou dnes podnikateli.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Včera, aktualita, Jan Vítek