McDonald’s použije AI, aby vás přesvědčil k větším nákupům

McDonald’s použije AI, aby vás přesvědčil k větším nákupům
, , aktualita
Známý řetězec fast food restaurací McDonald's hodlá využít moderních technologií k tomu, abyste si objednali více věcí. Umělá inteligence totiž bude navrhovat položky v menu, které by mohly zaujmout konkrétní zákazníky.
K oblíbeným
reklama
Společnost McDonald’s nedávno koupila izraelský startup Dynamic Yield za více než 300 milionů USD, který se zabýval technologiemi strojového učení. A právě to by se společnosti mohlo náramně hodit. Má totiž v plánu používat dynamická menu pro svá drive-thru. Menu se budou upravovat za chodu podle toho, co by zákazník mohl preferovat. Např. v teplých dnech se tu ve zvýšené míře mohou zobrazovat chlazené nápoje, k burgeru nabídne hranolky, návrhy mohou být ovlivněny i denní dobou a může brát do úvahy např. i vytíženost kuchyně. Pokud je tedy hodně zaneprázdněná přípravou některých položek, systém může nabízet spíše ty, které jsou jednodušší na přípravu nebo už k dispozici.
 
McDonald's Driv Thru
 
autor: Vivid Lime [CC BY 2.0], přes Flickr
 
Dokonce se uvažuje nad tím, že systém bude doplněn o kamery a rozpoznávání registračních značek. Profily jednotlivých zákazníků by tak byly sdíleny mezi restauracemi a ty by hned věděly, co si zákazník typicky objednává, co by restaurace ještě mohla nabídnout a kde zabodovat. Technologie se už testuje a řetězec plánuje instalovat zhruba 1000 těchto systémů do svých restaurací během následujících tří měsíců. Postupně by chtěla technologii rozšířit do všech svých 14 tisíc restaurací v USA a mělo by se dostat i na pobočky v dalších koutech světa. Předpokládá se, že některé části této technologie se objeví i u klasických přepážek a v mobilní aplikaci.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420 Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
7.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů