Metro Exodus bude ihned podporovat ray tracing a DLSS

Metro Exodus bude ihned podporovat ray tracing a DLSS
, , aktualita
NVIDIA se ve spolupráci s 4A Games chystá podporovat ray tracing a DLSS v titulu Metro Exodus hned, jak ten vyjde na trh. Co to bude znamenat pro výkon a také pro obrazovou kvalitu, to budeme dnes také řešit.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA na svém blogu sděluje, že "technologie RTX přichází do her Battlefield V a Metro Exodus, aby nabídla neuvěřitelnou hratelnost". RTX je v Battlefieldu V k dispozici sice již řadu týdnů, ale proč to opět nezdůraznit, že?
 
 
Důležité je, že podpora ray tracingu i DLSS bude v Metru Exodus hned po jeho vypuštění na trh. To v případě Battlefieldu V neplatilo a ostatně právě implementace ray tracingu stála za tím, že termín vypuštění této hry na trh bylo odsunuto. Tvůrci Metra Exodus ale měli na tuto věc mnohem více času, takže máme potvrzeno, že jejich titul nabídne podporu nových technologií hned, jak přijde na trh.
 
Metro Exodus se nechystá nabídnout díky ray tracingu odrazy výbuchů v oknech tramvají či v kalužích, jako spíše globálni osvětlení a vůbec snahu tuto technologii využít k docílení co nejpřirozenějšího obrazu. Z toho to ovšem vypadá, že budeme více než v Battlefieldu V pozorně sledovat, jaké jsou rozdíly mezi rasterovanou a ray tracovanou scénou, ale opět, tomu se ještě budeme věnovat.
 
Deep Learning Super Sampling (DLSS) na grafikách GeForce RTX 2000 má dle NVIDIE v této hře poskytnout 30procentní nárůst výkonu oproti TAA, a to při nastavení celkové kvality obrazu na Ultra a ray tracingu samotného na High. V případě Battlefieldu V, který získal podporu DLSS teprve nedávno, to je až plus 40 procent výkonu.
 
Metro Exodus přichází na trh už 15. února, takže zítra.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková