Metro Exodus bude ihned podporovat ray tracing a DLSS

Metro Exodus bude ihned podporovat ray tracing a DLSS
, , aktualita
NVIDIA se ve spolupráci s 4A Games chystá podporovat ray tracing a DLSS v titulu Metro Exodus hned, jak ten vyjde na trh. Co to bude znamenat pro výkon a také pro obrazovou kvalitu, to budeme dnes také řešit.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA na svém blogu sděluje, že "technologie RTX přichází do her Battlefield V a Metro Exodus, aby nabídla neuvěřitelnou hratelnost". RTX je v Battlefieldu V k dispozici sice již řadu týdnů, ale proč to opět nezdůraznit, že?
 
 
Důležité je, že podpora ray tracingu i DLSS bude v Metru Exodus hned po jeho vypuštění na trh. To v případě Battlefieldu V neplatilo a ostatně právě implementace ray tracingu stála za tím, že termín vypuštění této hry na trh bylo odsunuto. Tvůrci Metra Exodus ale měli na tuto věc mnohem více času, takže máme potvrzeno, že jejich titul nabídne podporu nových technologií hned, jak přijde na trh.
 
Metro Exodus se nechystá nabídnout díky ray tracingu odrazy výbuchů v oknech tramvají či v kalužích, jako spíše globálni osvětlení a vůbec snahu tuto technologii využít k docílení co nejpřirozenějšího obrazu. Z toho to ovšem vypadá, že budeme více než v Battlefieldu V pozorně sledovat, jaké jsou rozdíly mezi rasterovanou a ray tracovanou scénou, ale opět, tomu se ještě budeme věnovat.
 
Deep Learning Super Sampling (DLSS) na grafikách GeForce RTX 2000 má dle NVIDIE v této hře poskytnout 30procentní nárůst výkonu oproti TAA, a to při nastavení celkové kvality obrazu na Ultra a ray tracingu samotného na High. V případě Battlefieldu V, který získal podporu DLSS teprve nedávno, to je až plus 40 procent výkonu.
 
Metro Exodus přichází na trh už 15. února, takže zítra.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková