Metro Exodus bude ihned podporovat ray tracing a DLSS

Metro Exodus bude ihned podporovat ray tracing a DLSS
, , aktualita
NVIDIA se ve spolupráci s 4A Games chystá podporovat ray tracing a DLSS v titulu Metro Exodus hned, jak ten vyjde na trh. Co to bude znamenat pro výkon a také pro obrazovou kvalitu, to budeme dnes také řešit.
reklama
NVIDIA na svém blogu sděluje, že "technologie RTX přichází do her Battlefield V a Metro Exodus, aby nabídla neuvěřitelnou hratelnost". RTX je v Battlefieldu V k dispozici sice již řadu týdnů, ale proč to opět nezdůraznit, že?
 
 
Důležité je, že podpora ray tracingu i DLSS bude v Metru Exodus hned po jeho vypuštění na trh. To v případě Battlefieldu V neplatilo a ostatně právě implementace ray tracingu stála za tím, že termín vypuštění této hry na trh bylo odsunuto. Tvůrci Metra Exodus ale měli na tuto věc mnohem více času, takže máme potvrzeno, že jejich titul nabídne podporu nových technologií hned, jak přijde na trh.
 
Metro Exodus se nechystá nabídnout díky ray tracingu odrazy výbuchů v oknech tramvají či v kalužích, jako spíše globálni osvětlení a vůbec snahu tuto technologii využít k docílení co nejpřirozenějšího obrazu. Z toho to ovšem vypadá, že budeme více než v Battlefieldu V pozorně sledovat, jaké jsou rozdíly mezi rasterovanou a ray tracovanou scénou, ale opět, tomu se ještě budeme věnovat.
 
Deep Learning Super Sampling (DLSS) na grafikách GeForce RTX 2000 má dle NVIDIE v této hře poskytnout 30procentní nárůst výkonu oproti TAA, a to při nastavení celkové kvality obrazu na Ultra a ray tracingu samotného na High. V případě Battlefieldu V, který získal podporu DLSS teprve nedávno, to je až plus 40 procent výkonu.
 
Metro Exodus přichází na trh už 15. února, takže zítra.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Wacom uvedl tenčí pero Pen Pro Slim pro tablety Wacom uvedl tenčí pero Pen Pro Slim pro tablety
Společnost Wacom uvedla novou verzi svého pera pro tablety. Nese název Pen Pro Slim a už podle svého názvu je jasné, že je užší než výchozí verze. Výrobce tak slibuje nižší únavu prstů při dlouhodobé práci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Yi Home Camera 3: bezpečnost ohlídá pomocí zdokonaleného AI Yi Home Camera 3: bezpečnost ohlídá pomocí zdokonaleného AI
Nejnovější domácí bezpečnostní kamera od Yi Technology přichází s vylepšeným systémem umělé inteligence, který by měl spolehlivěji rozpoznat osobu. Hlavním lákadlem bude i tentokrát atraktivní cena.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft Store obsahoval aplikace s cryptojackingem Microsoft Store obsahoval aplikace s cryptojackingem
Závadné aplikace se nevyskytují jen na oficiálních obchodech s mobilními aplikacemi, ale také na obchodech pro desktopy. Na Microsoft Store se totiž objevilo hned 8 aplikací, které prováděly tajnou těžbu kryptoměn.
16.2.2019, aktualita, Milan Šurkala
Logitech uvádí webkameru C920s s vyšším soukromím Logitech uvádí webkameru C920s s vyšším soukromím
Společnost Logitech aktualizovala svou oblíbenu webkameru a připravila novou verzi C920s. Ta umí natáčet Full HD videosekvence a jak velí dnešní doba se zájmem o vyšší soukromí, má i krytku objektivu.
16.2.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Opera R3 přináší nové uživatelské rozhraní Opera R3 přináší nové uživatelské rozhraní
Chystaná verze internetového prohlížeče Opera R3 nabídne přepracované uživatelské rozhraní s možností přepínání mezi tmavým a světlým motivem. Integrována byla také peněženka pro kryptoměny.
16.2.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář