Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Metro Exodus: na podzim 2018 se vydáme na cestu

11.12.2017, Jan Vítek, aktualita
Metro Exodus: na podzim 2018 se vydáme na cestu
Ukrajinští vývojáři 4A Games si pro nás chystají již třetí pokračování série Metro na podzim příštího roku. V tomto díle už opustíme ponuré prostory moskevského metra a vydáme se na cestu směr východ. 
Metro Exodus je založeno stejně jako předchozí díly na románech Dmitrije Gluchovského, který mapuje alternativní vývoj Ruska po nukleární katastrofě v roce 2013. Dobře známý titul Metro 2033 se tak odehrává 20 let poté a Metro Exodus ještě o 3 roky později, kdy se hlavní hrdina vydá na cestu přes zničené zamrzlé Rusko (kvůli nukleární zimě ještě více zamrzlé než obvykle) hledat nový život na rozsáhlém východě. Knižní předloha tak slibuje kvalitní příběh v rámci hry typu FPS, která se motá na pomezí lineárních úrovní a sandboxu. 
 
 
Samozřejmě zde bude plno zmutovaných příšer, improvizovaných zbraní, hororových prvků a zkrátka všeho, co nám nabízí předchozí díly plnými doušky. Budeme tu mít také dynamický systém počasí, cyklus dne a noci a prostředí měnící se v závislosti na roční době. Dle hlavního tématu lze také očekávat, že tu bude mnohem více otevřených scenérií, namísto stísněných prostor. 
 
 
Hra tak přijde na podzim 2018 pro obvyklou trojici platforem Xbox One, PS4 a PC. Tvůrci se omluvili za to, že své fanoušky nechali tak dlouho čekat, aniž by je o chystaném titulu informovali a že se to chystají brzy napravit. Hra tak už očividně spěje do posledního stádia vývoje a 4A Games jsou připraveni se podělit o detaily. 
 
 
Podívat se také můžeme na nový trailer, který se týká začátku hry a prvního období, jež v ní zažijeme - zimy.