www.svethardware.cz
>
>
>
>

Metro Exodus odchází z nabídky Steamu, v USA bude levnější

Metro Exodus odchází z nabídky Steamu, v USA bude levnější
, , aktualita
Ještě minulý týden v pátek to vypadalo jako jasná věc, že titul Metro Exodus bude prodáván na Steamu, neboť i tam byly zveřejněny požadavky na hardware. Nicméně nyní je už jasné, že tuto hru si už na Steamu nekoupíme. 
K oblíbeným
reklama
Požadavky na hardware pro Metro Exodus tak byly zveřejněny ještě na Steamu, kde nyní visí krátké prohlášení, že prodej této hry byl na dané platformě zastaven z důvodu rozhodnutí vydavatele přesunout prodej na jinou platformu. Toto vyjádření bylo zcela jasně psáno někým z firmy Valve, protože se v něm píše, že jeho autoři považují toto jednání za neférové vůči uživatelům Steamu.
 
 
Hra totiž byla na Steamu už v předprodeji, nicméně vydavatel se nechal slyšet, že zákazníci se k ní právě na Steamu po vypuštění na trh (15. únor) dostanou a stejně tak si budou moci rovněž na Steamu dokoupit i chystaná DLC. Kdo si ale hru dosud nepředobjednal, už tu možnost nemá. Smůlu má tak v tomto případě především firma Valve, které tímto nejspíše utekl další vydavatel AAA her, a sice Deep Silver se studiem 4A Games. A kam, to není těžké odhadnout, je to opět firma Epic. 
 
Zrovna nedávno jsme psali, jak Steam ztratil i Ubisoft a jak se vzmáhá obchod firmy Epic, čili Epic Games Store. Ten začal autorům her nabízet velkorysý podíl 88 procent z prodeje her, čemuž chce Valve zatím konkurovat nabídkou 80 procent, ale jen pro velké vývojáře s odpovídajícími tržbami, zatímco ti menší mají mít stále jen 70 procent. Jeden by čekal, že Steam bude na dosavadní vývoj velice rychle reagovat, aby si to další případní přeběhlíci ještě rozmysleli, ale zatím je ticho po pěšině a vypadá to, že party minulých let pomalu končí a je otázka, zda to bude Gabe Newella opravdu trápit, když sám už od roku 2017 patří mezi 100 nejbohatších lidí v USA. Do toho se sice počítá i jeho majetek v podobě Steamu, ale je jasné, že i bez něj by už v životě nestrádal. 
 
Společnost Deep Silver uvedla, že do obchodu firmy Epic přešla kvůli velkorysým obchodním podmínkám, díky nimž bude moci do série investovat více prostředků. Ovšem vedle toho chce tento vydavatel také snížit prodejní cenu titulu Metro Exodus z obvyklých 60 dolarů na 50 dolarů. To ale nakonec může platit pouze pro zákazníky v USA, protože ve všech dalších případech můžeme stále vidět plnou cenu AAA titulu. Uvidíme. 
 
Dá se ale říci, že tímto krokem může Deep Silver naštvat právě ty zákazníky, kteří si Metro Exodus již předobjednali za plnou cenu na Steamu. Je ale otázka, kam jejich hněv může směřovat, protože by jeho cílem nakonec mohla být samotná firma Valve a její Steam, neboť je jasné, že nižší cenu si Deep Silver mohli dovolit právě i díky vyššímu podílu na Epic Store. A možná že právě to je účelové jednání, pokud snad nastalo, že se tento vydavatel se Steamem rozešel ve zlém, ale to je pouze spekulace, i když tak náhlé rozhodnutí krátce před začátkem prodeje by na to i ukazovalo. 
 
Epic Games také již získali exkluzivitu pro titul The Division 2 od Ubisoftu a my jen můžeme čekat, kdy Steam opustí další velcí vydavatelé, nebo kdy přijde nějaká další změna, kterou se Steam bude snažit se zachránit.  
 
Zdroj: Steam


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek