www.svethardware.cz
>
>
>
>

Metro Exodus odchází z nabídky Steamu, v USA bude levnější

Metro Exodus odchází z nabídky Steamu, v USA bude levnější
, , aktualita
Ještě minulý týden v pátek to vypadalo jako jasná věc, že titul Metro Exodus bude prodáván na Steamu, neboť i tam byly zveřejněny požadavky na hardware. Nicméně nyní je už jasné, že tuto hru si už na Steamu nekoupíme. 
reklama
Požadavky na hardware pro Metro Exodus tak byly zveřejněny ještě na Steamu, kde nyní visí krátké prohlášení, že prodej této hry byl na dané platformě zastaven z důvodu rozhodnutí vydavatele přesunout prodej na jinou platformu. Toto vyjádření bylo zcela jasně psáno někým z firmy Valve, protože se v něm píše, že jeho autoři považují toto jednání za neférové vůči uživatelům Steamu.
 
 
Hra totiž byla na Steamu už v předprodeji, nicméně vydavatel se nechal slyšet, že zákazníci se k ní právě na Steamu po vypuštění na trh (15. únor) dostanou a stejně tak si budou moci rovněž na Steamu dokoupit i chystaná DLC. Kdo si ale hru dosud nepředobjednal, už tu možnost nemá. Smůlu má tak v tomto případě především firma Valve, které tímto nejspíše utekl další vydavatel AAA her, a sice Deep Silver se studiem 4A Games. A kam, to není těžké odhadnout, je to opět firma Epic. 
 
Zrovna nedávno jsme psali, jak Steam ztratil i Ubisoft a jak se vzmáhá obchod firmy Epic, čili Epic Games Store. Ten začal autorům her nabízet velkorysý podíl 88 procent z prodeje her, čemuž chce Valve zatím konkurovat nabídkou 80 procent, ale jen pro velké vývojáře s odpovídajícími tržbami, zatímco ti menší mají mít stále jen 70 procent. Jeden by čekal, že Steam bude na dosavadní vývoj velice rychle reagovat, aby si to další případní přeběhlíci ještě rozmysleli, ale zatím je ticho po pěšině a vypadá to, že party minulých let pomalu končí a je otázka, zda to bude Gabe Newella opravdu trápit, když sám už od roku 2017 patří mezi 100 nejbohatších lidí v USA. Do toho se sice počítá i jeho majetek v podobě Steamu, ale je jasné, že i bez něj by už v životě nestrádal. 
 
Společnost Deep Silver uvedla, že do obchodu firmy Epic přešla kvůli velkorysým obchodním podmínkám, díky nimž bude moci do série investovat více prostředků. Ovšem vedle toho chce tento vydavatel také snížit prodejní cenu titulu Metro Exodus z obvyklých 60 dolarů na 50 dolarů. To ale nakonec může platit pouze pro zákazníky v USA, protože ve všech dalších případech můžeme stále vidět plnou cenu AAA titulu. Uvidíme. 
 
Dá se ale říci, že tímto krokem může Deep Silver naštvat právě ty zákazníky, kteří si Metro Exodus již předobjednali za plnou cenu na Steamu. Je ale otázka, kam jejich hněv může směřovat, protože by jeho cílem nakonec mohla být samotná firma Valve a její Steam, neboť je jasné, že nižší cenu si Deep Silver mohli dovolit právě i díky vyššímu podílu na Epic Store. A možná že právě to je účelové jednání, pokud snad nastalo, že se tento vydavatel se Steamem rozešel ve zlém, ale to je pouze spekulace, i když tak náhlé rozhodnutí krátce před začátkem prodeje by na to i ukazovalo. 
 
Epic Games také již získali exkluzivitu pro titul The Division 2 od Ubisoftu a my jen můžeme čekat, kdy Steam opustí další velcí vydavatelé, nebo kdy přijde nějaká další změna, kterou se Steam bude snažit se zachránit.  
 
Zdroj: Steam


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek