Steam je ohrožen, ztratil už i Ubisoft

Steam je ohrožen, ztratil už i Ubisoft
, , aktualita
Nic netrvá věčně a to pochopitelně platí i pro Steam a jeho nadvládu. Tato platforma během minulých let vyrostla do podoby dominantního prodejce digitálních kopií her, ovšem rok 2019 může být tím, v němž zažije naopak úpadek. 
K oblíbeným
reklama
Už téměř všechny velké herní vydavatele jako Epic Games, EA, Activision/Blizzard a nyní i Ubisoft přestalo bavit cpát firmě Valve do chřtánu 30% podíl z prodeje her, i když nově je to pro velké firmy 20 %. Nicméně nový Epic Store si chce vzít pouze 12 % a Ubisoftu se to evidentně zamlouvá, protože jsme se mohli dozvědět, že Division 2 půjde přímo do tohoto obchodu a na Steamu se neobjeví. Valve tak v podstatě ztratilo možnost nabízet velké a známé AAA tituly a to až na výjimky, jako je nový Shadow of the Tomb Raider. Firmu Square Enix tak Steam ještě neomrzel, ale jistě i ta nyní přinejmenším pokukuje po tom, jaké má nové možnosti, však nejde o nic jiného než o peníze. 
 
 
Steam je tak bezesporu ohrožen a někdo by mohl říci, že si za to může firma Valve sama. Výhodnější nabídky vývojářům her začala nabízet až v době, kdy už dávno ztratila některé velké firmy a její nejnovější podmínky nahrávají tomu, aby začala ztrácet i ty menší, pro něž bude s přihlédnutím k prodejů v mnoha případech stále platit podíl 70 % z prodeje her. Společnost Epic Games je v tomto velice dravá a nabízí nyní zákazníkům zajímavé hry zdarma (nyní je to What Remains of Edith Finch) a ohlásila už i první exkluzivní tituly v nabídce. 
 
Pokud Steam ztratí už veškeré velké vydavatele, a tím nemyslíme jen ty, kteří nabízí rovnou AAA tituly, ale třeba i úspěšné vydavatele indie her a podobně, co na něm zbyde? V podstatě by se stal jen obludně nafouklým obchodem s tisícovkami her, mezi nimiž se nikdo pořádně nevyzná a s konečným uvolněním pravidel a ukončením programů Greenlight a Direct to také jsou mnohé podvodné tituly. Nicméně vyložený "trolling" Valve také nechce na druhou stranu připustit, a tak využívá algoritmy, které mají takové hry vyhledávat.
 
Nicméně těm mohou v sítích uvíznout i kvalitní hry, a to třeba jen proto, že jsou jako Wandersong malé ve smyslu objemu dat. Tato hra byla označována jako podvodná dlouhých pět měsíců, což jen ukazuje na to, o jak těžkopádnou platformu nyní jde a to i z pohledu uživatelů. Však kdo má náladu Steamu neustále potvrzovat, že mu opravdu už bylo 18 a že si během roku opravdu několikrát nezměnil e-mailovou adresu? Na druhou stranu stejně tak nemusíme prahnout po tom, abychom měli na svém PC nainstalováno deset klientů herních obchodů, ovšem s tím už se musíme prostě smířit. Pokud se firmy nedohodnou a nenabídnou nějakou celkovou platformu, která zastřeší všechny (dřív bude v pekle absolutní nula), bude třeba je mít instalovány všechny, anebo lze využít aplikaci třetí strany Playnite, která nám alespoň poskytne přehled o tom, co jsme si kde pořídili. Děkuji našemu čtenáři (lukasmagi) za upozornění, že něco takového existuje. 
 
Zdroj: Wired


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Včera, aktualita, Jan Vítek