Steam je ohrožen, ztratil už i Ubisoft

Steam je ohrožen, ztratil už i Ubisoft
, , aktualita
Nic netrvá věčně a to pochopitelně platí i pro Steam a jeho nadvládu. Tato platforma během minulých let vyrostla do podoby dominantního prodejce digitálních kopií her, ovšem rok 2019 může být tím, v němž zažije naopak úpadek. 
reklama
Už téměř všechny velké herní vydavatele jako Epic Games, EA, Activision/Blizzard a nyní i Ubisoft přestalo bavit cpát firmě Valve do chřtánu 30% podíl z prodeje her, i když nově je to pro velké firmy 20 %. Nicméně nový Epic Store si chce vzít pouze 12 % a Ubisoftu se to evidentně zamlouvá, protože jsme se mohli dozvědět, že Division 2 půjde přímo do tohoto obchodu a na Steamu se neobjeví. Valve tak v podstatě ztratilo možnost nabízet velké a známé AAA tituly a to až na výjimky, jako je nový Shadow of the Tomb Raider. Firmu Square Enix tak Steam ještě neomrzel, ale jistě i ta nyní přinejmenším pokukuje po tom, jaké má nové možnosti, však nejde o nic jiného než o peníze. 
 
 
Steam je tak bezesporu ohrožen a někdo by mohl říci, že si za to může firma Valve sama. Výhodnější nabídky vývojářům her začala nabízet až v době, kdy už dávno ztratila některé velké firmy a její nejnovější podmínky nahrávají tomu, aby začala ztrácet i ty menší, pro něž bude s přihlédnutím k prodejů v mnoha případech stále platit podíl 70 % z prodeje her. Společnost Epic Games je v tomto velice dravá a nabízí nyní zákazníkům zajímavé hry zdarma (nyní je to What Remains of Edith Finch) a ohlásila už i první exkluzivní tituly v nabídce. 
 
Pokud Steam ztratí už veškeré velké vydavatele, a tím nemyslíme jen ty, kteří nabízí rovnou AAA tituly, ale třeba i úspěšné vydavatele indie her a podobně, co na něm zbyde? V podstatě by se stal jen obludně nafouklým obchodem s tisícovkami her, mezi nimiž se nikdo pořádně nevyzná a s konečným uvolněním pravidel a ukončením programů Greenlight a Direct to také jsou mnohé podvodné tituly. Nicméně vyložený "trolling" Valve také nechce na druhou stranu připustit, a tak využívá algoritmy, které mají takové hry vyhledávat.
 
Nicméně těm mohou v sítích uvíznout i kvalitní hry, a to třeba jen proto, že jsou jako Wandersong malé ve smyslu objemu dat. Tato hra byla označována jako podvodná dlouhých pět měsíců, což jen ukazuje na to, o jak těžkopádnou platformu nyní jde a to i z pohledu uživatelů. Však kdo má náladu Steamu neustále potvrzovat, že mu opravdu už bylo 18 a že si během roku opravdu několikrát nezměnil e-mailovou adresu? Na druhou stranu stejně tak nemusíme prahnout po tom, abychom měli na svém PC nainstalováno deset klientů herních obchodů, ovšem s tím už se musíme prostě smířit. Pokud se firmy nedohodnou a nenabídnou nějakou celkovou platformu, která zastřeší všechny (dřív bude v pekle absolutní nula), bude třeba je mít instalovány všechny, anebo lze využít aplikaci třetí strany Playnite, která nám alespoň poskytne přehled o tom, co jsme si kde pořídili. Děkuji našemu čtenáři (lukasmagi) za upozornění, že něco takového existuje. 
 
Zdroj: Wired


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek