www.svethardware.cz
>
>
>
>

Metro Exodus si šlo předem stáhnout na Steamu, na Epic měli smůlu

Metro Exodus si šlo předem stáhnout na Steamu, na Epic měli smůlu
, , aktualita
Steam už ze svých stránek navenek zcela odstranil jakékoliv zmínky o hře Metro Exodus, jako by nikdy neexistovala. Natěšeným uživatelům šlo přitom aktuálně spíše o to, aby měli možnost si hru předem stáhnout a mohli zahrát hned, jak přijde na trh.
K oblíbeným
reklama
Je to velice příhodná funkce, kterou ocení především ten, kdo nemá k dispozici rychlé připojení. Soubory hry si tak může v rámci funkce pre-load stáhnout několik dní před oficiálním vypuštěním a poté už stačí provést jen víceméně malou aktualizaci, která hru aktivuje a my můžeme ihned hrát. To se cení zvláště tehdy, kdy je jako v tomto případě hra zpřístupněna v pátek a my jsme se těšili, že jí vyhradíme nastávající víkend. Jenomže pokud si musíme nejdříve stáhnout 53 GB jako právě v případě Metro Exodus, leckdo bude čekat třeba až do sobotního odpoledne, pokud má pomalejší a navíc třeba i nestabilní připojení. Na druhou stranu, zítra bude opravdu hezky, tak můžeme vyrazit ven.
 
 
Z vyjádření na oficiálních stránkách hry Metro Exodus na Twitteru se přitom dozvídáme, že zatímco uživatelé na Steamu měli možnost si hru předem stáhnout, v případě Epic Games Store to neplatilo. Na Steamu totiž tato hra už sice nabízena dávno není, ale před rozhodnutím 4A Games z této platformy přejít k Epicu už byla právě na Steamu v předprodeji a už provedené a zaplacené objednávky se nerušily.
 
Tato věc tak přináší další vodu na mlýn kritiků, kteří poukazují na nevyspělost platformy Epic Games Store a že rozhodnutí 4A Games nebylo vůči hráčům férové a z jistého hlediska i zodpovědné (jde o otázky ohledně zabezpečení platformy firmy Epic). Pre-loading totiž nebyl na Epic nějak zablokován, on prostě není na této platformě dosud podporován. 
 
Další kritika se na hlavy zástupců Epic snáší kvůli chybějícím sociálním funkcím jejich platformy, vedle čehož tu rovněž není možnost ukládat si pozice do cloudu, chybí podpora gamepadů, není možné hrát offline, pořizovat screenshoty, atd. To se dá pochopit, když této platformě ještě teče mlíko po bradě, jenomže na druhou stranu právě to uživatele nemusí zajímat, ti ve výsledku platí nejen autorům, ale také prodejci a samozřejmě za to chtějí odpovídající služby a když ne to, pak alespoň možnost si hru koupit jinde.
 
Nechme to tedy na nich, však si nepochybně brzy počteme o tom, jak dobře se Metro Exodus prodává.  
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů