www.svethardware.cz
>
>
>

Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG

Micron brzy začne s výrobou 128vrstvých 3D NAND s architekturou RG
, , aktualita
Americký Micron se chystá už v tomto čtvrtletí spustit výrobu pamětí 3D NAND skládajících se ze 128 vrstev a využívajících jistou RG Architecture. Na trh pak tyto paměti začnou proudit během příštího kvartálu. 
K oblíbeným
reklama
Micron společně s informacemi o vývoji během svého druhého fiskálního kvartálu roku 2020 prozradil, že v tom právě probíhajícím se chystá spustit výrobu 4. generace 3D NAND Flash, která bude mít již 128 vrstev a využije architekturu RG - Replacement Gate. 
 
 
Replacement Gate má u těchto pamětí nahradit technologii Floating Gate, kterou Micron společně s Intelem využíval dlouhé roky a to za účelem zmenšit celkovou rozlohu pamětí, a snížit tak náklady. RG má také nabídnout snadnější přechody na nové technologie, přičemž Micron si ji vyvinul sám bez přispění Intelu, což znamená, že bude vyhovovat především jeho vlastním účelům a záměrům. Do toho mají spadat i mobilní a obecně spotřebitelské modely SSD. 
 
Pro Micron tak nájezd na RG znamená velký technologický krok s významem do budoucna, neboť RG se stane jádrem pro paměti Flash této firmy. Zajistit má především zmenšení velikosti čipů, a tím i snížení nákladů, dále zvýšení výkonu a také snadnější přechod na nové generace pamětí s více vrstvami. 
 
Micron se ale pochopitelně nechystá začít ihned vyrábět všechny své produkty založené na RG, takže investoři byli upozorněni, že letos nemají očekávat nijak významné snížení ceny za bit jako výsledek spuštění výroby nových pamětí. Firma se bude zatím ještě učit za pochodu a znatelné zlepšení slibuje až v dalším fiskálním roce (2021). Jenomže ten pro Micron začne už na konci září tohoto kalendářního roku a zhruba v tu dobu by už měly nové 128vrstvé NAND Flash 4. generace tvořit významný podíl v celkové produkci firmy. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chrome se zbaví nepříjemné drobnosti. Díky vývojáři z Microsoftu Chrome se zbaví nepříjemné drobnosti. Díky vývojáři z Microsoftu
Chromě změní způsob, jak otevírá přetažené soubory. Díky tomu by už nemělo nemělo hrozit, že uživatel přijde o aktuální stránku. Novinka se objeví také v prohlížeči Edge, který je rovněž založen jádru Chromium. Se změnou přišel vývojář z Microsoftu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
MSI Cubi ve dvou nových verzích: mini PC s Comet Lake či Gemini Lake MSI Cubi ve dvou nových verzích: mini PC s Comet Lake či Gemini Lake
MSI oznámilo dvojici desktopů Cubi 5 10M a Cubi N, které se vyznačují velmi malými rozměry. První z nich nabídne procesor Comet Lake, zatímco druhý pouze Gemini Lake, ale v kombinaci s pasivním chlazením.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Objevila se nikdy nevydaná hra SimRefinery od Maxisu Objevila se nikdy nevydaná hra SimRefinery od Maxisu
Maxis má na svědomí známé herní pecky jako např. SimCity. V 90. letech byla ve vývoji ale i další "hra" SimRefinery, která se teprve teď objevila volně na Internetu. Bezmála 30 let nedokončenou hru si nyní můžete zahrát i v prohlížeči.
5.6.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
EA přináší někdejší exkluzivity z Originu na Steam EA přináší někdejší exkluzivity z Originu na Steam
Společnost Electronic Arts se rozhodla ještě více prohloubit spolupráci s Valve a její platformou Steam. Už dříve se odhodlala na ní nabídnout svůj úspěšný titul Jedi: Fallen Order a nyní přišla řada i na starší exkluzivity platformy Origin. 
5.6.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASRock si chystá celou řadu desek s AMD A520 ASRock si chystá celou řadu desek s AMD A520
Ukazuje se, že možná ještě do nástupu letošního podzimu se opravdu dočkáme od AMD dalšího nového čipsetu po desky s paticí AM4, a to A520. Ten se již několikrát objevil a nyní i v záznamech EEC. 
5.6.2020, aktualita, Jan Vítek