www.svethardware.cz
>
>
>
>

Micron konečně uvádí na trh SSD s 3D XPoint

Micron konečně uvádí na trh SSD s 3D XPoint
, , aktualita
Společnost Micron se s Intelem podílela na vývoji pamětí 3D XPoint, ovšem zatímco ten je hned začal využívat ve svých produktech, Micron dosud žádné na trh nevypustil. To se ale nyní konečně mění, přichází X100. 
K oblíbeným
reklama
Micron se rovnou pochlubil tím, že jeho X100 mají představovat světově nejrychlejší SSD. Pochopitelně se s ním zaměřuje na podniky, servery a podobně, takže nepůjde o nic pro běžné spotřebitele, leda by šlo o opravdové nadšence. 
 
 
Micron pak mluví o obvyklých věcech spojených 3D XPoint, které mají nabídnout vyšší kapacitu než DRAM a také stálost, respektive schopnost udržet informace bez napájení. Oproti NAND Flash jsou zase výkonnější a mají delší výdrž, to všechno dobře víme. 
 
Dále se Micron chlubí tím, že jde o jediného výrobce vertikálně zasahujícího do oblastí DRAM, NAND i 3D XPoint. To znamená, že vyrábí nejen samotné paměti těchto typů, ale zároveň nabízí i produkty na nich založené, což může říci právě až nyní díky X100. 
 
Když si v tiskové zprávě trošku odrolujeme dolů, najdeme konečně i nějaké konkrétní údaje, ovšem jak se to vezme. Micron X100 slibuje až 2,5 milionu I/O operací za sekundu, dále dosahuje propustnosti až 9 GB/s, a to prý při čtení, zápisu i smíšené. 
 
 
Oproti NAND Flash nabízí také 11x kratší zpoždění při čtení i zápisu dat a nakonec se dozvíme, že je tu dva až čtyřikrát lepší "uživatelská zkušenost" v různých aplikacích a zátěžích v případě datových center. Osobně si nejsem jist, zda se dá něco takového násobit, ale budiž. 
 
Micron X100 jsou jinak určeny pro standardní rozhraní PCIe a NVMe a ještě v tomto čtvrtletí se v podobě vzorků dostanou k prvním vybraným zákazníkům. 
 
Zdroj: TZ Micron via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon
Společnost AMD vypustila do světa ovladače Radeon Adrenalin 20.1.1, které opravují čtyři závažné bezpečnostní chyby, ale o tom se v changelogu nedozvíme. Jedná se však o chyby v knihovně samotných ovladačů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon? EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon?
Velice zajímavé věci se dějí nejen mezi novými Radeony RX 5600 XT, ale také mezi kartami NVIDIA GeForce RTX 2060. Některé EVGA GeForce RTX 2060 KO totiž jsou vybaveny čipy, které by jim vůbec neměly příslušet. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář