www.svethardware.cz
>
>
>
>

Micron konečně uvádí na trh SSD s 3D XPoint

Micron konečně uvádí na trh SSD s 3D XPoint
, , aktualita
Společnost Micron se s Intelem podílela na vývoji pamětí 3D XPoint, ovšem zatímco ten je hned začal využívat ve svých produktech, Micron dosud žádné na trh nevypustil. To se ale nyní konečně mění, přichází X100. 
K oblíbeným
reklama
Micron se rovnou pochlubil tím, že jeho X100 mají představovat světově nejrychlejší SSD. Pochopitelně se s ním zaměřuje na podniky, servery a podobně, takže nepůjde o nic pro běžné spotřebitele, leda by šlo o opravdové nadšence. 
 
 
Micron pak mluví o obvyklých věcech spojených 3D XPoint, které mají nabídnout vyšší kapacitu než DRAM a také stálost, respektive schopnost udržet informace bez napájení. Oproti NAND Flash jsou zase výkonnější a mají delší výdrž, to všechno dobře víme. 
 
Dále se Micron chlubí tím, že jde o jediného výrobce vertikálně zasahujícího do oblastí DRAM, NAND i 3D XPoint. To znamená, že vyrábí nejen samotné paměti těchto typů, ale zároveň nabízí i produkty na nich založené, což může říci právě až nyní díky X100. 
 
Když si v tiskové zprávě trošku odrolujeme dolů, najdeme konečně i nějaké konkrétní údaje, ovšem jak se to vezme. Micron X100 slibuje až 2,5 milionu I/O operací za sekundu, dále dosahuje propustnosti až 9 GB/s, a to prý při čtení, zápisu i smíšené. 
 
 
Oproti NAND Flash nabízí také 11x kratší zpoždění při čtení i zápisu dat a nakonec se dozvíme, že je tu dva až čtyřikrát lepší "uživatelská zkušenost" v různých aplikacích a zátěžích v případě datových center. Osobně si nejsem jist, zda se dá něco takového násobit, ale budiž. 
 
Micron X100 jsou jinak určeny pro standardní rozhraní PCIe a NVMe a ještě v tomto čtvrtletí se v podobě vzorků dostanou k prvním vybraným zákazníkům. 
 
Zdroj: TZ Micron via techPowerUp


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí? Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí?
AMD Radeon RX 5500 XT by se měly už brzy dostat do prodeje či alespoň oficiálního předprodeje, přičemž ten neoficiální už v podstatě začal. Můžeme se tak podívat na úvodní nabídku i ceny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army
Společnost HIS v posledních letech u nás v podstatě zmizela z trhu. Přesto produkuje grafické karty i nadále a přichází s novými modely AMD Radeon RX 5700 XT Pink a Blue Army. Netradiční zbarvení plně odpovídá názvu karet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AMD Zen 4 na 5nm procesu dle China Times přijdou na začátku 2021 AMD Zen 4 na 5nm procesu dle China Times přijdou na začátku 2021
AMD dle nejnovějších zpráv rozhodně nechce na nic čekat a hodlá v roce 2021 vypustit na trh procesory s architekturou Zen 4, které už budou založeny na 5nm procesu. O takovém záměru jsme nicméně už věděli. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Sonda Parker objevila zdroj slunečního větru Sonda Parker objevila zdroj slunečního větru
NASA konečně zveřejnila data z prvních dvou průletů sondy Parker Solar Probe kolem Slunce, respektive skrz jeho korónu. Tyto výsledky se už dostaly do několika studií a ukazují na místo vzniku slunečního větru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Z Firefoxu zmizela rozšíření Avast a AVG, sbírají příliš mnoho dat o uživatelích Z Firefoxu zmizela rozšíření Avast a AVG, sbírají příliš mnoho dat o uživatelích
Mozilla se rozhodla stáhnout z nabídky pro webový prohlížeč Firefox rozšíření Avast a AVG. Důvodem je to, že množství a rozmanitost dat, které tato rozšíření sbírala, šlo daleko za hranice tolerance. Doplněno o vyjádření Avastu.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů