www.svethardware.cz
>
>
>
>

Micron oficiálně odstartoval výrobu pamětí GDDR6

Micron oficiálně odstartoval výrobu pamětí GDDR6
, , aktualita
Společnost Micron ohlásila odstartování výroby pamětí GDDR6, které najdou své uplatnění nejen v nových grafických kartách. Nás ale přirozeně zajímají především ty, takže co jim nové paměti nabídnou? 
K oblíbeným
reklama
Paměti GDDR6 budou oproti předchozí generaci GDDR5 nejen výkonnější, ale také jednodušší, na což ukazuje rozložení pinů pouzdra BGA, jak ukazuje následující srovnání s GDDR5. Využít je bude možné nejen v grafických kartách, ale také v produktech pro automotive a v síťových zařízeních. 
 
 
Co nás ale zajímalo především, bylo to, jakou propustnost na pin nové paměti nejdříve nabídnou. Dle očekávání se ta nebude blížit maximu, které tato technologie nabídne a zprvu půjde přinejlepším o 14 Gb/s na pin. Co to znamená? 
 
 
Pokud bude mít očekávaná GeForce GTX 1180 také 256bitovou sběrnici jako model GTX 1080, pak nám nabídne propustnost 448 GB/s, což je o cca 40 méně než nabízí GTX 1080 Ti nebo TITAN X. A nástupce GTX 1080 Ti s 352bitovou sběrnicí by mohl nabídnout 616 GB/s. Časem se pak může propustnost na pin navýšit až na 16 Gb/s. 
 
 
Kapacita jednotlivých pamětí GDDR6 je 8 nebo 16 Gb, čili 1 či 2 GB, takže na 256bitové sběrnici je možné navěsit celkově 8 GB nebo 16 GB paměti. Je otázka, zda se NVIDIA rozhodně v případě nástupkyně GTX 1080 pro to, či ono, ovšem nejdříve prý mají být k dispozici jen 8Gb paměti, takže to vypadá, že Micron to vyřešil za ni. Ostatně nedostatkem paměti dnešní hi-end karty moc netrpí a lze očekávat, že 8 GB bude i nadále stačit. V roce 2019 mají ale dorazit i paměti s kapacitou 32 Gb. 
 
 
GDDR6 se mohou uplatnit také na slabších kartách, protože aktuální katalog obsahuje také verze s propustností od 10 Gb/s na pin. Ty by tak mohly být použity i v novém mainstreamu, čili v nástupnických kartách dnešních GTX 1060. 
 
A samozřejmě se na GDDR6 těší také společnost AMD, ale v jejím případě dnes vůbec netušíme, kdy by ta je mohla na svých dalších kartách nabídnout a jaké to vůbec mají být. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek