reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Micron představuje HSE, open-source řešení pro datová centra s SSD disky

27.4.2020, Milan Šurkala, aktualita
Micron představuje HSE, open-source řešení pro datová centra s SSD disky
Společnost Micron představuje Heterogeneous-Memory Storage Engine (HSE), nové open-source řešení pro moderní datová centra. Ta totiž využívají SSD různých vlastností, se kterými starší řešení nepočítala.
Moderní datová centra stále častěji využívají rychlé SSD disky, a to nejrůznějších kategorií pro nejrůznější účely. Starší softwarová řešení pro správu diskových přístupů ale na něco takového nebyla optimalizována a vznikala ještě v dobách HDD. To už ale dnes nestačí a je důležité, aby výsledná centra pracovala co nejefektivněji, dosahovala co nejvyšších rychlostí a co nejnižších latencí. Micron proto uvádí open-source řešení Heterogeneous-Memory Storage Engine (HSE), které je dostupné na GitHubu.
 
Micron HSE
 
Micron hovoří o tom, že proti řešením optimalizovaným ještě pro HDD lze zvýšit propustnost 6násobně, snížit latenci na jedenáctinu a zvýšit životnost SSD disků až 7krát. Mnohem lépe tak mají spolupracovat např. velmi rychlé disky postavené na technologii 3D XPoint a mnohem pomalejší SSD využívající QLC 3D NAND čipy. Např. při kombinaci Micron X100 NVMe SSD a čtyř Micron 5210 QLC SSD disků se má propustnost zvýšit na dvojnásobek a latence budou jen čtvrtinové. HSE má najít své využití především v obrovských databázích s miliardami záznamů, terabajty dat a tisícovkami operací prováděnými ve stejnou dobu. HSE má integrovánu podporu databázového systému MongoDB, nejpopulárnější databázi mezi NoSQL typy.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama