www.svethardware.cz
>
>
>
>

Micron představuje HSE, open-source řešení pro datová centra s SSD disky

Micron představuje HSE, open-source řešení pro datová centra s SSD disky
, , aktualita
Společnost Micron představuje Heterogeneous-Memory Storage Engine (HSE), nové open-source řešení pro moderní datová centra. Ta totiž využívají SSD různých vlastností, se kterými starší řešení nepočítala.
K oblíbeným
reklama
Moderní datová centra stále častěji využívají rychlé SSD disky, a to nejrůznějších kategorií pro nejrůznější účely. Starší softwarová řešení pro správu diskových přístupů ale na něco takového nebyla optimalizována a vznikala ještě v dobách HDD. To už ale dnes nestačí a je důležité, aby výsledná centra pracovala co nejefektivněji, dosahovala co nejvyšších rychlostí a co nejnižších latencí. Micron proto uvádí open-source řešení Heterogeneous-Memory Storage Engine (HSE), které je dostupné na GitHubu.
 
Micron HSE
 
Micron hovoří o tom, že proti řešením optimalizovaným ještě pro HDD lze zvýšit propustnost 6násobně, snížit latenci na jedenáctinu a zvýšit životnost SSD disků až 7krát. Mnohem lépe tak mají spolupracovat např. velmi rychlé disky postavené na technologii 3D XPoint a mnohem pomalejší SSD využívající QLC 3D NAND čipy. Např. při kombinaci Micron X100 NVMe SSD a čtyř Micron 5210 QLC SSD disků se má propustnost zvýšit na dvojnásobek a latence budou jen čtvrtinové. HSE má najít své využití především v obrovských databázích s miliardami záznamů, terabajty dat a tisícovkami operací prováděnými ve stejnou dobu. HSE má integrovánu podporu databázového systému MongoDB, nejpopulárnější databázi mezi NoSQL typy.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek2 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů