www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft Adaptive Controller: ovladačový hub nejen pro hráče se specifickými potřebami

Microsoft Adaptive Controller: ovladačový hub nejen pro hráče se specifickými potřebami
, , aktualita
Řada lidí neměla v životě to štěstí, aby jim byly naděleny zdravé ruce a jiní si je zase mohli pochroumat. Microsoft na ně ale myslí a vedle speciálních funkcí usnadnění ve svých OS nyní nabídne i ovladač Adaptive Controller pro konzole Xbox. 
K oblíbeným
reklama
Spíše než herní ovladač vypadá Adaptive Controller jako něco, na čem bychom si mohli uvařit večeři. Ovšem ony černé plošky nejsou plotýnky a dokonce ani dotykové ovladače, ale velká programovatelná tlačítka, jež tvoří hlavní speciální výbavu. Vedle nich je tu ještě malý křížový ovladač a pak několik tlačítek. To zásadní se ale skrývá na zadní straně.
 
 
Microsoft na svém blogu píše, že design a výroba komerčně dostupných zařízení, která jsou určena pro speciální potřeby lidí, je často velice složitý úkol a v tom mu nyní pomohly organizace The AbleGamers Charity, The Cerebral Palsy Foundation, Craig Hospital, SpecialEffect a Warfighter Engaged. Hlavní úkol byl, aby výsledný ovladač byl co nejvíce přizpůsobitelný a také aby mohl být využit s ovladači, které hráči s různě omezenou hybností už mohou vlastnit. To se tak i dostalo do jeho názvu v podobě slova Adaptive. 
 
 
Samotný Xbox Adaptive Controller tak toho z hlediska ovládání moc neumí. Zvládne však propojit celou řadu dalších speciálních i běžných zařízení, jako je PDP One-Handed Joystick, Logitech Extreme 3D Pro Joystick či Quadstick Game Controller, případně vše možné, co si zvládneme vyrobit na koleně. Microsoft za tímto účelem navázal spolupráci s různými výrobci periferií, aby jejich zařízení byla podporována, takže samotný Adaptive Controller v podstatě slouží především jako hub. A nenechte se zmýlit logem Xboxu, toto zařízení bude stejně dobře fungovat také na PC. 
 
 
Na zadní straně ovladače je tak celkem devatenáct 3,5mm jacků pro různá externí tlačítka, spouště, foukací tlačítka, pedály či jiná zařízení. Vedle toho tu máme také USB porty včetně USB typu C, stereo sluchátkový konektor a vyhrazená tlačítka pro ovládání konzole Xbox. Budeme tak na něj moci navěsit všemožná zařízení a lze si představit, že tento produkt si kvůli širokým možnostem využití oblíbí i řada lidí, kteří mají svůj pohybový aparát zcela v pořádku a rozhodně nemusí jít o hraní her, jako třeba o hudbu.  
 
Co se týče hráčů se specifickými potřebami, Microsoft se zde tedy nezaměřil na to, aby jim všem či většině poskytl jednotný ovladač. Však to je zcela nemožný úkol, což vyplývá už jen z toho, že ony potřeby jsou specifické. Raději jim tak nabídl zařízení, které dokáže propojit různé speciální ovladače. Je to přístup, který vyžaduje, aby si každý sám svou ovládací aparatůru dotvořil, takže o Plug and Play rozhodně nejde. 
 
Redaktoři serveru ArsTechnica už měli možnost si s tímto ovladačem pohrát, a tak mají i další informace o tom, jaké periferie s ním pracují. S cenou 100 dolarů by si Adaptive Controller měl svého zákazníka najít. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář