www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7

Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7
, , aktualita
Kdyby si toho opravdu někdo doposud nevšiml, pak Microsoft se takovým lidem chystá opravdu nepřehlédnutelným způsobem sdělit, že podpora operačního systému Windows 7 se chýlí ke konci. 
K oblíbeným
reklama
Jde pochopitelně o rozšířenou, ne hlavní podporu systému Windows 7, ale její konec v podstatě označuje i konec životnosti tohoto OS. Po 14. lednu 2020 už Microsoft nebude nabízet bezpečnostní aktualizace, ovšem sluší se dodat, že je nebude nabízet neplatícím zákazníkům.
 
Kdo z firemních zákazníků si připlatí, získá podporu ESU (Extended Security Plan) ještě až další tři roky, takže je jasné, že Microsoft bude Windows 7 dále udržovat. A ve výjimečných případech by měl stejně jako u Windows XP některé záplaty přece jen zpřístupnit všem. 
 
 
Domácím uživatelům Microsoft prostě doporučuje přejít na Windows 10 (případě 8 či 8.1) a chystá se je na to velice důrazně upozornit. Už dříve ukazoval takováto okna s informací, že podpora Windows 7 se blíží ke konci, přičemž nyní už to nebude pouze okno, ale rovnou hláška na celé obrazovce. Ta se začne zobrazovat od 15. ledna, ovšem pochopitelně ne v případě, že půjde o systém s placenou rozšířenou podporou ESU. 
 
Letos už přišly dvě vlny, v nichž Microsoft varoval uživatele Windows 7 před koncem podpory. První se objevila na jaře a druhá na podzim v říjnu a nyní nastává další s využitím aktualizací KB4530734 pro Windows 7 a Windows Server 2008. 
 
Prozatím není k dispozici screenshot, a tak ani to, jakým způsobem se Microsoft bude snažit přesvědčit (téměř už) opozdilce k aktualizaci. Upozornění se ukáže přes všechna otevřená okna a uživatel sám je bude muset zavřít. 
 
Můžeme také zopakovat, že Windows 10 jsou stále jako upgrade neoficiálně k dispozici zdarma pro uživatele Windows 7, 8 a 8.1. Stačí si prostě stáhnout Media Creation Tool a zvolit upgrade systému, přičemž nainstalované Windows 10 půjde aktivovat starým klíčem, respektive to alespoň ještě platilo před několika dny a asi není důvod, proč by to neplatilo stále.  
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové našli dosud nejstarší černou díru ve vesmíru Astronomové našli dosud nejstarší černou díru ve vesmíru
Astronomové už identifikovali na tři čtvrtě milionů kvasarů, čili aktivních jader galaxií, kde sídlí supermasivní černé díry, respektive by tomu tak mělo být. A jeden z nich s označením J0313-1806 je starý, velice starý. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Monitory s DisplayPortem 2.0 přijdou ještě letos Monitory s DisplayPortem 2.0 přijdou ještě letos
Aktuálně se mohou zákazníci v případě konektorového vybavení nových monitorů zajímat spíše o to, zda mají či nemají rozhraní HDMI 2.1. Vedle toho je tu ovšem i nové rozhraní DisplayPort 2.0.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář