www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7

Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7
, , aktualita
Kdyby si toho opravdu někdo doposud nevšiml, pak Microsoft se takovým lidem chystá opravdu nepřehlédnutelným způsobem sdělit, že podpora operačního systému Windows 7 se chýlí ke konci. 
K oblíbeným
reklama
Jde pochopitelně o rozšířenou, ne hlavní podporu systému Windows 7, ale její konec v podstatě označuje i konec životnosti tohoto OS. Po 14. lednu 2020 už Microsoft nebude nabízet bezpečnostní aktualizace, ovšem sluší se dodat, že je nebude nabízet neplatícím zákazníkům.
 
Kdo z firemních zákazníků si připlatí, získá podporu ESU (Extended Security Plan) ještě až další tři roky, takže je jasné, že Microsoft bude Windows 7 dále udržovat. A ve výjimečných případech by měl stejně jako u Windows XP některé záplaty přece jen zpřístupnit všem. 
 
 
Domácím uživatelům Microsoft prostě doporučuje přejít na Windows 10 (případě 8 či 8.1) a chystá se je na to velice důrazně upozornit. Už dříve ukazoval takováto okna s informací, že podpora Windows 7 se blíží ke konci, přičemž nyní už to nebude pouze okno, ale rovnou hláška na celé obrazovce. Ta se začne zobrazovat od 15. ledna, ovšem pochopitelně ne v případě, že půjde o systém s placenou rozšířenou podporou ESU. 
 
Letos už přišly dvě vlny, v nichž Microsoft varoval uživatele Windows 7 před koncem podpory. První se objevila na jaře a druhá na podzim v říjnu a nyní nastává další s využitím aktualizací KB4530734 pro Windows 7 a Windows Server 2008. 
 
Prozatím není k dispozici screenshot, a tak ani to, jakým způsobem se Microsoft bude snažit přesvědčit (téměř už) opozdilce k aktualizaci. Upozornění se ukáže přes všechna otevřená okna a uživatel sám je bude muset zavřít. 
 
Můžeme také zopakovat, že Windows 10 jsou stále jako upgrade neoficiálně k dispozici zdarma pro uživatele Windows 7, 8 a 8.1. Stačí si prostě stáhnout Media Creation Tool a zvolit upgrade systému, přičemž nainstalované Windows 10 půjde aktivovat starým klíčem, respektive to alespoň ještě platilo před několika dny a asi není důvod, proč by to neplatilo stále.  
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI
Společnost QNAP si připravila nový dvoudiskový model NAS, který je určený pro běžné zákazníky a nabízí dvoujádrový procesor Intel J4005. QNAP se také chlubí umělou inteligencí pro rozpoznávání obrazu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S
Plány Intelu na tento rok, pokud jde o desktopové procesory, jsou poněkud nejasné. Víme o dvou rodinách, a sice Comet Lake-S a Rocket Lake-S. Jak se ale na trhu doplní, kdy přijdou a kam je Intel nasměruje, to se uvidí.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
AMD Radeon RX 5600 XT je tu, ovšem se specifikacemi je potíž AMD Radeon RX 5600 XT je tu, ovšem se specifikacemi je potíž
I když společnost AMD jistě mnohé potěšila tím, že umožnila výrobcům karet zvednout takty GPU i pamětí, vnesla tím zároveň na trh zmatek. K zákazníkům se mohou dostat karty s různými BIOSy a to je potíž.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
HP Instant Ink: tisk jako služba, vyplatí se? HP Instant Ink: tisk jako služba, vyplatí se?
Společnost HP už delší dobu nabízí program Instant Ink, který by se dal označit za "tisk jako službu" už jen proto, že zákazníci zde platí měsíční paušály. Ovšem co za své peníze dostanou a vyplatí se to?
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Mobilní osmijádro Intel Core i9-10980HK má první testy Mobilní osmijádro Intel Core i9-10980HK má první testy
Dalším zajímavým procesorem, který si pro nás chystá společnost Intel, je osmijádrový mobilní čip Intel Core i9-10980HK. Ten díky Hyper-Threadingu zvládne zpracovat až 16 vláken najednou a známe už i první testy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů