Microsoft couvá z plánů podporovat VR na Xbox One

Microsoft couvá z plánů podporovat VR na Xbox One
, , aktualita
S nástupem výkonné konzole Xbox One X přišla pro Microsoft i možnost využít její sílu k podpoře virtuální reality. Tím by ostatně celý trh s ní získal další velice potřebnou vzpruhu, ovšem to celé nyní padá.  
K oblíbeným
reklama
Hlavní zpráva tak zní, že Microsoft ruší plán podporovat virtuální realitu na konzolích Xbox One v nejnovější verzi X. Ty jsou přitom několikanásobně výkonnější než původní Xbox One, která nabídla nejdříve 1,31 TFLOPS a pak 1,4 TFLOPS ve verzi S. Zato Xbox One X už dosahuje výkonu 6 TFLOPS. 
 
 
Zrušení plánů na podporu virtuální reality je zřejmé z vyjádření Mika Nicholse z Microsoftu, dle nějž žádné takové aktuálně neexistují a že celá platforma se zaměřuje právě na hraní před televizory. 
 
V roce 2016 nám však xboxový šéf Phil Spencer prozradil, že tehdy ještě plánovaná konzole v rámci Project Scorpio, která nakonec přišla na trh právě jako Xbox One X, bude podporovat jisté "hi-endové VR řešení", které bude podobné tomu, co nabízí headsety Oculus Rift či HTC Vive na PC. Microsoft chtěl na tom spolupracovat právě se společností Oculus, s níž ostatně už pracoval na podpoře ovladačů pro Xbox, takže se mělo za to, že se použije prostě a jednoduše (možná mírně modifikovaný) headset Rift. 
 
Ještě před rokem tu byl oficiálně komunikovaný plán obohatit rodinu Xbox One o podporu virtuální či rozšířené reality, ale ten nyní vyšuměl. Mike Nichols (Chief Marketing Officer for Gaming) v rozhovoru pro GamesInduistry.biz uvedl, že "aktuálně nemáme žádné plány vztahující se ke konzolím Xbox a virtuální či rozšířené realitě". Nichols poté zájemce odkázal na platformu PC jako tu nejlepší pro VR a o konzolích Xbox One prohlásil, že ty jsou stále zaměřeny na naše obýváky a televizory. 
 
 
Co se týče konkurenční Sony PlayStation 4, ta už více než rok nabízí svůj vlastní VR headset, jejž se prodaly zhruba dva miliony kusů. V případě PC se ale vůbec nedá mluvit o tom, že by VR bylo úspěšné. Může za to kombinace vysoké ceny plus potřeby vysokého výkonu, chabé nabídky kvalitních titulů, potenciálních zdravotních potíží, nízkého rozlišení na oči připlácnutých displejů a neochoty mnoha lidí hrát tak, že budou vizuálně zcela odříznuti od reality. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů