reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Microsoft Edge by mohl v budoucnosti dostat kryptoměnovou peněženku

23.3.2023, Milan Šurkala, aktualita
Microsoft Edge by mohl v budoucnosti dostat kryptoměnovou peněženku
Kryptoměnám se sice v roce 2022 vůbec nedařilo, nicméně letošek je už o něčem jiném. A zdá se, že s nimi chce mít co do činění i Microsoft. Podle uniklých informací totiž Microsoft hodlá zabudovat kryptoměnovou peněženku do prohlížeče Edge.
Internetový prohlížeč Microsoft Edge v posledních týdnech zažívá trochu boom díky možnosti využívat chatbota Bing AI. Další novinkou v prohlížeči by ale mohla být zabudovaná kryptoměnová peněženka. Podle uniklých informací totiž Microsoft testuje peněženku už několik měsíců a na internetu se dokonce objevily screenshoty. Podle společnosti by mělo jít pro uživatele o jednoduchý způsob, jak interagovat s Web3. Také má mít zabudované funkce pro zvýšenou bezpečnost, např. pro ochranu před nebezpečnými adresami a aplikacemi.
 
Microsoft Edge
 
Někteří zaměstnanci Microsoftu mají dle úniku novou funkci už testovat a zatím se jeví v dnešní době poněkud kontroverzně, obzvlášť vzhledem k situaci kolem kryptoměn a propouštěním zaměstnanců vyvíjejících jiné funkce pro Edge. Peněženka v prohlížeči Edge by měla spolupracovat se systémy Coinbase a MoonPay, také by měla umožnit správu NFT (Non-Fungible Token). Kdy se této funkce dočká široká veřejnost (a zda vůbec), ale není prozatím vůbec jasné.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama