www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft kvůli koronaviru prodlužuje podporu Windows 10 verze 1709

Microsoft kvůli koronaviru prodlužuje podporu Windows 10 verze 1709
, , aktualita
Microsoft vychází v této složité situaci vstříc firmám a školám, neboť některé z nich jinak měly posledních pár týdnů na aktualizaci Windows 10. Z toho důvodu byla podpora verze 1709 prodloužena o 6 měsíců.
K oblíbeným
reklama
S příchodem Windows 10 se změnil i způsob, jakým Microsoft přináší podporu svého systému. Dvakrát ročně (zpravidla na jaře a na podzim) vydá větší aktualizaci, která je následně podporována 18 měsíců pro koncové zákazníky, respektive 30 měsíců pro zákazníky z podnikové a vzdělávací sféry. Tak by to mělo být i v případě verze 1709, známější pod označením Fall Creators Update, která vyšla v říjnu 2017. Zatímco podpora pro edice Windows 10 Home, Pro a IoT skončila již v dubnu 2019, pro edice Windows 10 Enterprise, Education, a IoT Enterprise se termín teprve blíží.
 
 
K plánovanému ukončení podpory 14: dubna 2020 ovšem nedojde, jak oznámil Microsoft na svých stránkách. Společnost nechce svým zákazníkům, v tomto případě především firmám a školám, přidělávat ještě další starosti. Kvůli pandemii onemocnění COVID-19 totiž většina škol zavřela své brány a zaměstnanci firem pracují z domova, pokud jim to umožňují okolnosti. Organizace, které otálely s přechodem na novější verzi, by nyní stály ve velmi složité situaci.
 
„Vyhodnocovali jsme situaci v oblasti veřejného zdraví a chápeme dopad, který to má na vás, na naše vážené zákazníky. Abychom zmírnili jednu z mnoha zátěží, kterým v současné době čelíte, a na základě zpětné vazby od zákazníků jsme se rozhodli zpozdit plánované datum ukončení služby pro Windows 10 edice Enterprise, Education a IoT Enterprise, verze 1709,“ prohlásila společnost ve svém příspěvku. Nové datum ukončení podpory bude o šest měsíců později, konkrétně 13: října 2020.
 
Od května do října budou pro tuto verzi systému vydávány pouze měsíční bezpečností aktualizace, a to prostřednictvím služeb Windows Update, Windows Server Update a Microsoft Update Catalog. Administrátoři nemusí žádným způsobem měnit svou práci, např. aktuální verze Microsoft Configuration Manageru budou i nadále podporovat verzi 1709. Microsoft ovšem doporučil zvážit přechod na službu Windows Update for Business, která umožňuje uživatelům provádět bezpečné a rychlé aktualizace doručené přímo Microsoftem.
 

Časový plán aktualizace Windows 10, verze 1709 (Fall Creators Update)

  • 7. dubna 2017: Vydání prvního preview v programu Insiders
  • 26. září 2017: Vydání finální verze v programu Insiders
  • 17. října 2017: Vydání aktualizace pro veřejnost
  • 9. dubna 2019: Ukončení podpory pro edice Home, Pro a IoT
  • 14. dubna 2019: Ukončení podpory pro edice Enterprise, Education a IoT Enterprise
  • 13: října 2020: Ukončení podpory pro edice Enterprise, Education a IoT Enterprise


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Ryzen 4000 už v září? AMD Ryzen 4000 už v září?
Od zdrojů serveru Digitimes pochází informace o tom, že by se procesory AMD na platformě Vermeer, čili již 4. generace desktopových procesorů Ryzen, měly dostat na trh již v září. Co konkrétního se uvádí?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jack Dorsey, CEO Twitteru, daroval na boj s COVID-19 téměř 30 % svého jmění Jack Dorsey, CEO Twitteru, daroval na boj s COVID-19 téměř 30 % svého jmění
Bohatí lidé se často účastní filantropických projektů a v případě boje proti COVID-19 nyní hraje prim Jack Dorsey, který je CEO Twitteru. Ten se totiž rozhodl věnovat celou miliardu dolarů, což je skoro třetina jeho jmění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cooler Master MM711: lehká herní myš jako řešeto Cooler Master MM711: lehká herní myš jako řešeto
Dnes se podíváme na herní počítačovou myš Cooler Master MM711, která už na první pohled zaujme svým netradičním zpracováním. Má totiž velkou část svého pláště nahoře i dole děravou jak řešeto.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče
Nuro je teprve druhou společností v Kalifornii, které bylo dovoleno jezdit s autonomními vozy bez záložního řidiče. Brzy tak budou dovážet nákupy z nejrůznějších obchodů v okolí až k zákazníkům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery
Po 26 letech mění doména corp.com svého majitele. Tím novým bude Microsoft a její koupí vyřeší jeden nepříjemný 20 let starý bezpečnostní problém. Ten trápil zejména mobilní zařízení přistupující k podnikovým sítím z Internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře