www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft kvůli koronaviru prodlužuje podporu Windows 10 verze 1709

Microsoft kvůli koronaviru prodlužuje podporu Windows 10 verze 1709
, , aktualita
Microsoft vychází v této složité situaci vstříc firmám a školám, neboť některé z nich jinak měly posledních pár týdnů na aktualizaci Windows 10. Z toho důvodu byla podpora verze 1709 prodloužena o 6 měsíců.
K oblíbeným
reklama
S příchodem Windows 10 se změnil i způsob, jakým Microsoft přináší podporu svého systému. Dvakrát ročně (zpravidla na jaře a na podzim) vydá větší aktualizaci, která je následně podporována 18 měsíců pro koncové zákazníky, respektive 30 měsíců pro zákazníky z podnikové a vzdělávací sféry. Tak by to mělo být i v případě verze 1709, známější pod označením Fall Creators Update, která vyšla v říjnu 2017. Zatímco podpora pro edice Windows 10 Home, Pro a IoT skončila již v dubnu 2019, pro edice Windows 10 Enterprise, Education, a IoT Enterprise se termín teprve blíží.
 
 
K plánovanému ukončení podpory 14: dubna 2020 ovšem nedojde, jak oznámil Microsoft na svých stránkách. Společnost nechce svým zákazníkům, v tomto případě především firmám a školám, přidělávat ještě další starosti. Kvůli pandemii onemocnění COVID-19 totiž většina škol zavřela své brány a zaměstnanci firem pracují z domova, pokud jim to umožňují okolnosti. Organizace, které otálely s přechodem na novější verzi, by nyní stály ve velmi složité situaci.
 
„Vyhodnocovali jsme situaci v oblasti veřejného zdraví a chápeme dopad, který to má na vás, na naše vážené zákazníky. Abychom zmírnili jednu z mnoha zátěží, kterým v současné době čelíte, a na základě zpětné vazby od zákazníků jsme se rozhodli zpozdit plánované datum ukončení služby pro Windows 10 edice Enterprise, Education a IoT Enterprise, verze 1709,“ prohlásila společnost ve svém příspěvku. Nové datum ukončení podpory bude o šest měsíců později, konkrétně 13: října 2020.
 
Od května do října budou pro tuto verzi systému vydávány pouze měsíční bezpečností aktualizace, a to prostřednictvím služeb Windows Update, Windows Server Update a Microsoft Update Catalog. Administrátoři nemusí žádným způsobem měnit svou práci, např. aktuální verze Microsoft Configuration Manageru budou i nadále podporovat verzi 1709. Microsoft ovšem doporučil zvážit přechod na službu Windows Update for Business, která umožňuje uživatelům provádět bezpečné a rychlé aktualizace doručené přímo Microsoftem.
 

Časový plán aktualizace Windows 10, verze 1709 (Fall Creators Update)

  • 7. dubna 2017: Vydání prvního preview v programu Insiders
  • 26. září 2017: Vydání finální verze v programu Insiders
  • 17. října 2017: Vydání aktualizace pro veřejnost
  • 9. dubna 2019: Ukončení podpory pro edice Home, Pro a IoT
  • 14. dubna 2019: Ukončení podpory pro edice Enterprise, Education a IoT Enterprise
  • 13: října 2020: Ukončení podpory pro edice Enterprise, Education a IoT Enterprise


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy
Společnost SpaceX vyvíjí mimo jiné i kosmickou loď Starship, s níž provedla už několik zkoušek. Ještě nikdy doposud ale prototyp Starship neletěl do takové výšky, jako tomu bude u plánovaného testu.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
28.11.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
28.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik8 komentářů
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek20 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek