Microsoft minimalizuje rozdíly mezi verzemi her pro Windows PC a Xbox One

Microsoft minimalizuje rozdíly mezi verzemi her pro Windows PC a Xbox One
, , aktualita
Microsoft dosud potichu prováděl změny, jimiž postupně odstraňoval rozdíly mezi verzemi her určenými pro PC se systémem Windows a Xbox. To ostatně není nijak překvapivé vzhledem k několikrát prezentovanému záměru lépe propojit obě platformy.
K oblíbeným
reklama
Můžeme se ale ptát, co to znamená a zda vůbec jako uživatelé PC nebo Xboxu poznáme rozdíl krom toho, že budou moci obě platformy spolupracovat třeba formou crossplay. Microsoft přitom nedávno přidal k Windows 10 Insider Build 18334 hru State of Decay z roku 2013 a v doprovodném článku na blogu je popsáno, jak tuto hru instalovat na PC prostřednictvím Xbox Insider Hub, k čemuž potřebujeme účet na Xbox. Nejde tak o nic jiného, než o spuštění hry ve verzi pro Xbox na Windows PC. 
 
 
Na serveru Thurott.com se řeší, co probíhá v pozadí tohoto dejme tomu pokusu firmy Microsoft. Brad Sams si vzal na pomoc experty a lidi seznámené s plány Microsoftu a my můžeme uvést, že při této instalaci State of Decay se ze serveru assets1.xboxlive.com stáhne verze ve formátu .xvc, který je určen specificky pro Xbox One. Nyní může posloužit i pro instalaci na Windows a to je proveditelné také v prostředí PowerShellu. Funguje zde navíc i funkce Delivery Optimization, která má za úkol urychlit instalaci třeba stahováním z lokálních zdrojů, pokud jsou k dispozici. 
 
Strategie Microsoftu je tedy naprosto zřejmá, a sice přiblížit sobě platformy PC a Xbox natolik, že bude možné na ně instalovat naprosto stejné verze her, díky čemuž to bude pro všechny jednodušší. Mělo by to znamenat i to, že pro Xbox v podstatě nebudou existovat opravdu exkluzivní tituly, jež bychom nespustili na ničem jiném než na této konzoli. To ale samozřejmě pouze pokud se Microsoft nerozhodne pro opak, čili že by takové omezení uměle vytvořil. 
 
Otázka je, co to bude znamenat pro samotné hry a třeba jejich ovládání nebo schopnost využití možností platformy PC, jako je nastavení neomezeného počtu snímků za sekundu a podobně. Microsoft ale už v tomto ohledu dostal od hráčů přes prsty hned, jak začal prosazovat hry pro UWP a slíbil, že na tom bude pracovat, takže lze předpokládat, že se s tím počítá. Stejně tak se můžeme ptát, zda z toho všeho něco nezíská také AMD vzhledem k tomu, že Xbox One je založen na jeho APU s architekturou GCN. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma
Codemasters si pro nás chystají reboot závodní série GRID, jejíž novodobý první díl dorazí na PC a konzole během letošního září. Podívat se už můžeme na první trailer a také na další informace o aktuálních slevách starších dílů. GRID 2 je rovnou zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz
Společnost Gigabyte zkouší zaujmout prodávanou sadou základní desky a procesoru, kterýžto produkt nese označení Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Zákazník si tak velice jednoduše může pořídit už přetaktovaný systém.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou
Lidstvo zná podobu odvrácené strany Měsíce až od 60. let minulého století, kdy se na ni podívaly nejdříve sondy a pak i samotní astronauti NASA. Nyní se ukazuje, že Měsíc měl velice pohnutou historii i po svém dramatickém vzniku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují
Microsoft se pochlapil a minulý týden přinesl záplaty pro závažné bezpečnostní chyby i pro své již dávno nepodporované systémy jako Windows XP. Jenomže se asi moc nevěnoval jejich testování, jak se nyní ukazuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek