www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft na vzestupu jako výrobce počítačů, v USA už je v Top 5

Microsoft na vzestupu jako výrobce počítačů, v USA už je v Top 5
, , aktualita
Microsoft jsme vždy považovali za softwarovou firmu a spíše okrajového výrobce hardwaru, a to především kvalitních periferií. Microsoft se ale stále více prosazuje mezi výrobci počítačů a dle Gartneru už je v USA mezi nejlepšími pěti. 
reklama
Microsoft tak už dle společnosti Gartner patří mezi nejdůležitější výrobce počítačů dle prodejů v USA, a to zcela čerstvě dle čísel za třetí letošní kvartál, který nedávno skončil. Microsoft se tak probojoval mezi pět největších prodejců ve Spojených státech, což dokázal i přes celkovou stagnaci průmyslu. Ten přitom poznamenává nedostatek procesorů i čipsetů Intelu, a to zvláště mobilních, na než Microsoft sází. 
 
 
Dle nejnovějších čísel se na celosvětový trh s PC v posledním kvartálu dodalo 67,2 milionů počítačů, což je téměř stejné jako před rokem. Je to ale také výsledek zvýšených prodejů v EMEA, Asii/Pacifiku a Japonsku, zatímco v USA a Latinské Americe nastal propad. 
 
 
Mezi největší celosvětové výrobce Microsoft zatím nepatří, tam dominují firmy Lenovo a HP přetahující se o prvenství, bezpečné třetí místo má Dell a pak tu je Apple, Acer a Asus. Všichni ostatní výrobci pak drží pouze 19,2 procenta trhu a mezi nimi i Microsoft. 
 
 
Ovšem v USA jsou čísla jiná. Tam vedou společnosti HP a Dell, za nimi je pak s odstupem světová jednička Lenovo, následuje Apple a konečně Microsoft. Ten je sice v první pětici, ale i tak má oproti ostatním jen malý podíl v podobě 4,1 %. 
 
Mikako Kitagawa, hlavní analytik firmy Gartner, se nyní obává o vývoj v posledním kvartálu. V tom třetím se neukázaly žádné výrazné dopady nedostatečné nabídky Intelu, ale to by se mohlo změnit s ohledem i na ceny. Nicméně i tak se očekává, že dopad bude krátkodobý a zasáhne začátek roku 2019. Stejně tak se očekává, že Intel bude prioritně vyrábět hi-end procesory, a tak firmě AMD nabídne příležitost především v nižších segmentech. 
 
Nám se ale chce dodat, že AMD bude rozhodně mít co nabídnout také v hi-endu. Však i nové 18jádrové procesory Core i9 budou za cenu 32jádrových Threadripperů a plánovaný 28jádrový procesor Intelu pro pracovní stanice bude mít cenu už zcela mimo záběr AMD. 
 
Zdroj: Gartner


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na dark webu jsou data 2,2 milionu platebních karet k prodeji Na dark webu jsou data 2,2 milionu platebních karet k prodeji
Velké úniky se netýkají jen samotných e-mailových účtů a hesel k nim, ale také dalších velmi “užitečných” informací, jako jsou kompletní údaje o platebních kartách. Na dark webu jsou hned tři nové databáze s nimi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adata přichází s TLC SSD disky SU750 Adata přichází s TLC SSD disky SU750
V nabídce SSD disků společnosti Adata se objevuje nová řada SU750 v podobě 2,5" SATA disků. Ta vychází ze stávající řady SU800. Využity jsou i nadále 3D TLC NAND čipy a kapacita může dosáhnout až 1 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Včera, aktualita, Jan Vítek