www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft na vzestupu jako výrobce počítačů, v USA už je v Top 5

Microsoft na vzestupu jako výrobce počítačů, v USA už je v Top 5
, , aktualita
Microsoft jsme vždy považovali za softwarovou firmu a spíše okrajového výrobce hardwaru, a to především kvalitních periferií. Microsoft se ale stále více prosazuje mezi výrobci počítačů a dle Gartneru už je v USA mezi nejlepšími pěti. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft tak už dle společnosti Gartner patří mezi nejdůležitější výrobce počítačů dle prodejů v USA, a to zcela čerstvě dle čísel za třetí letošní kvartál, který nedávno skončil. Microsoft se tak probojoval mezi pět největších prodejců ve Spojených státech, což dokázal i přes celkovou stagnaci průmyslu. Ten přitom poznamenává nedostatek procesorů i čipsetů Intelu, a to zvláště mobilních, na než Microsoft sází. 
 
 
Dle nejnovějších čísel se na celosvětový trh s PC v posledním kvartálu dodalo 67,2 milionů počítačů, což je téměř stejné jako před rokem. Je to ale také výsledek zvýšených prodejů v EMEA, Asii/Pacifiku a Japonsku, zatímco v USA a Latinské Americe nastal propad. 
 
 
Mezi největší celosvětové výrobce Microsoft zatím nepatří, tam dominují firmy Lenovo a HP přetahující se o prvenství, bezpečné třetí místo má Dell a pak tu je Apple, Acer a Asus. Všichni ostatní výrobci pak drží pouze 19,2 procenta trhu a mezi nimi i Microsoft. 
 
 
Ovšem v USA jsou čísla jiná. Tam vedou společnosti HP a Dell, za nimi je pak s odstupem světová jednička Lenovo, následuje Apple a konečně Microsoft. Ten je sice v první pětici, ale i tak má oproti ostatním jen malý podíl v podobě 4,1 %. 
 
Mikako Kitagawa, hlavní analytik firmy Gartner, se nyní obává o vývoj v posledním kvartálu. V tom třetím se neukázaly žádné výrazné dopady nedostatečné nabídky Intelu, ale to by se mohlo změnit s ohledem i na ceny. Nicméně i tak se očekává, že dopad bude krátkodobý a zasáhne začátek roku 2019. Stejně tak se očekává, že Intel bude prioritně vyrábět hi-end procesory, a tak firmě AMD nabídne příležitost především v nižších segmentech. 
 
Nám se ale chce dodat, že AMD bude rozhodně mít co nabídnout také v hi-endu. Však i nové 18jádrové procesory Core i9 budou za cenu 32jádrových Threadripperů a plánovaný 28jádrový procesor Intelu pro pracovní stanice bude mít cenu už zcela mimo záběr AMD. 
 
Zdroj: Gartner


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková