www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft na vzestupu jako výrobce počítačů, v USA už je v Top 5

Microsoft na vzestupu jako výrobce počítačů, v USA už je v Top 5
, , aktualita
Microsoft jsme vždy považovali za softwarovou firmu a spíše okrajového výrobce hardwaru, a to především kvalitních periferií. Microsoft se ale stále více prosazuje mezi výrobci počítačů a dle Gartneru už je v USA mezi nejlepšími pěti. 
reklama
Microsoft tak už dle společnosti Gartner patří mezi nejdůležitější výrobce počítačů dle prodejů v USA, a to zcela čerstvě dle čísel za třetí letošní kvartál, který nedávno skončil. Microsoft se tak probojoval mezi pět největších prodejců ve Spojených státech, což dokázal i přes celkovou stagnaci průmyslu. Ten přitom poznamenává nedostatek procesorů i čipsetů Intelu, a to zvláště mobilních, na než Microsoft sází. 
 
 
Dle nejnovějších čísel se na celosvětový trh s PC v posledním kvartálu dodalo 67,2 milionů počítačů, což je téměř stejné jako před rokem. Je to ale také výsledek zvýšených prodejů v EMEA, Asii/Pacifiku a Japonsku, zatímco v USA a Latinské Americe nastal propad. 
 
 
Mezi největší celosvětové výrobce Microsoft zatím nepatří, tam dominují firmy Lenovo a HP přetahující se o prvenství, bezpečné třetí místo má Dell a pak tu je Apple, Acer a Asus. Všichni ostatní výrobci pak drží pouze 19,2 procenta trhu a mezi nimi i Microsoft. 
 
 
Ovšem v USA jsou čísla jiná. Tam vedou společnosti HP a Dell, za nimi je pak s odstupem světová jednička Lenovo, následuje Apple a konečně Microsoft. Ten je sice v první pětici, ale i tak má oproti ostatním jen malý podíl v podobě 4,1 %. 
 
Mikako Kitagawa, hlavní analytik firmy Gartner, se nyní obává o vývoj v posledním kvartálu. V tom třetím se neukázaly žádné výrazné dopady nedostatečné nabídky Intelu, ale to by se mohlo změnit s ohledem i na ceny. Nicméně i tak se očekává, že dopad bude krátkodobý a zasáhne začátek roku 2019. Stejně tak se očekává, že Intel bude prioritně vyrábět hi-end procesory, a tak firmě AMD nabídne příležitost především v nižších segmentech. 
 
Nám se ale chce dodat, že AMD bude rozhodně mít co nabídnout také v hi-endu. Však i nové 18jádrové procesory Core i9 budou za cenu 32jádrových Threadripperů a plánovaný 28jádrový procesor Intelu pro pracovní stanice bude mít cenu už zcela mimo záběr AMD. 
 
Zdroj: Gartner


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát
Pomocí experimentálního čipu vyslaného do vesmíru byl lidmi poprvé v jeho prostředí vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát. Ten by mohl přispět k rozšíření přehledu o fyzice a ke studiu temné hmoty a gravitačních vln. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem
Intel si u firmy Principled Technologies objednal benchmarky nových Core a konkurenčních procesorů. Ty byly značně nepřesné vlivem nevhodného nastavení platforem AMD. A právě firma AMD k tomu dosud mlčela. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru
Evropská ESA a japonská JAXA se spojily v rámci mise BepiColombo, která má za úkol zmapovat planetu Merkur. Vzhledem k extrémním teplotním výkyvům to nebude snadné a snadná nebude ani cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek