www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft na vzestupu jako výrobce počítačů, v USA už je v Top 5

Microsoft na vzestupu jako výrobce počítačů, v USA už je v Top 5
, , aktualita
Microsoft jsme vždy považovali za softwarovou firmu a spíše okrajového výrobce hardwaru, a to především kvalitních periferií. Microsoft se ale stále více prosazuje mezi výrobci počítačů a dle Gartneru už je v USA mezi nejlepšími pěti. 
reklama
Microsoft tak už dle společnosti Gartner patří mezi nejdůležitější výrobce počítačů dle prodejů v USA, a to zcela čerstvě dle čísel za třetí letošní kvartál, který nedávno skončil. Microsoft se tak probojoval mezi pět největších prodejců ve Spojených státech, což dokázal i přes celkovou stagnaci průmyslu. Ten přitom poznamenává nedostatek procesorů i čipsetů Intelu, a to zvláště mobilních, na než Microsoft sází. 
 
 
Dle nejnovějších čísel se na celosvětový trh s PC v posledním kvartálu dodalo 67,2 milionů počítačů, což je téměř stejné jako před rokem. Je to ale také výsledek zvýšených prodejů v EMEA, Asii/Pacifiku a Japonsku, zatímco v USA a Latinské Americe nastal propad. 
 
 
Mezi největší celosvětové výrobce Microsoft zatím nepatří, tam dominují firmy Lenovo a HP přetahující se o prvenství, bezpečné třetí místo má Dell a pak tu je Apple, Acer a Asus. Všichni ostatní výrobci pak drží pouze 19,2 procenta trhu a mezi nimi i Microsoft. 
 
 
Ovšem v USA jsou čísla jiná. Tam vedou společnosti HP a Dell, za nimi je pak s odstupem světová jednička Lenovo, následuje Apple a konečně Microsoft. Ten je sice v první pětici, ale i tak má oproti ostatním jen malý podíl v podobě 4,1 %. 
 
Mikako Kitagawa, hlavní analytik firmy Gartner, se nyní obává o vývoj v posledním kvartálu. V tom třetím se neukázaly žádné výrazné dopady nedostatečné nabídky Intelu, ale to by se mohlo změnit s ohledem i na ceny. Nicméně i tak se očekává, že dopad bude krátkodobý a zasáhne začátek roku 2019. Stejně tak se očekává, že Intel bude prioritně vyrábět hi-end procesory, a tak firmě AMD nabídne příležitost především v nižších segmentech. 
 
Nám se ale chce dodat, že AMD bude rozhodně mít co nabídnout také v hi-endu. Však i nové 18jádrové procesory Core i9 budou za cenu 32jádrových Threadripperů a plánovaný 28jádrový procesor Intelu pro pracovní stanice bude mít cenu už zcela mimo záběr AMD. 
 
Zdroj: Gartner


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu
Cenzurovaný vyhledávač Google Dragonfly je velkým tématem, proti kterému se bouří i samotní pracovníci v Googlu. Negativní odezva i další problémy ale stojí za tím, že se Google rozhodl projekt ukončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout
Astronomové potvrdili, že stále ještě nemusíme znát všechny velké objekty naší soustavy. Tím narážíme na tzv. devátou planetu, která tedy nyní objevena nebyla, ale máme tu něco jiného: asi 500km planetku Farout. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s
JEDEC Solid State Technology Association přišla s vylepšeným standardem pro paměti typu High Bandwidth Memory (HBM). Jedná se o verzi slibující paměťovou propustnost 307 GB/s. Co to znamená? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2060 očekáváme v polovině ledna, akcie NVIDIE stále ztrácí GeForce RTX 2060 očekáváme v polovině ledna, akcie NVIDIE stále ztrácí
NVIDIA se rozhodla, že v tomto roce ještě nevyšle na trh nový mainstream a rozhodnutí to mělo být založené čistě na tom, že se to poněkud přepísklo s výrobou starých Pascalů. Co se týče akcií, NVIDIA na tom není lépe, spíš naopak. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft 365 Consumer: celý balík i s OS za předplatné pro běžného zákazníka Microsoft 365 Consumer: celý balík i s OS za předplatné pro běžného zákazníka
Dle inzerátů firmy Microsoft, která shání potřebné pracovníky, se chystá spotřebitelská verze balíku Microsoft 365. Mluví se přímo o Microsoft 365 Consumer, která by tak měla obsahovat OS, Office či různé služby za předplatné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář