www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft nabídne první veřejnou záplatu po ukončení podpory Windows 7

Microsoft nabídne první veřejnou záplatu po ukončení podpory Windows 7
, , aktualita
Uživatelé systému Windows 7 si začali stěžovat na problém, pro nějž se vžilo obecné označení "black desktop". Ukázalo se, že Microsoft na něj zadělal právě 14. ledna, kdy vypustil do světa poslední veřejně dostupné aktualizace pro W7. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft tak ukončil rozšířenou podporu systémů Windows 7 poskytovanou zdarma, ovšem společně s posledními aktualizacemi dne 14. ledna způsobil i problémy, které se projevují oním "černým desktopem". To může znít trošku hrozivě, nicméně ve srovnání s jinými problémy jde naštěstí jen o prkotinu. 
 
 
Jak se píše v popisu problému k aktualizaci KB4534310, tapeta desktopu může zmizet, aby se ukázala namísto ní pouze černá barva, a to pokud ji necháme roztáhnout přes celou obrazovku. Pokud zvolíme jiný způsob, jako třeba její vycentrování či "vydláždění", vše funguje normálně. Není divu, že se tato chybka hned nedostala na přední stránky IT magazínů a nyní je zajímavější spíše reakce Microsoftu, který slíbil nápravu pro všechny zákazníky, kteří dosud provozují Windows 7, anebo také Windows Server 2008 R2 SP1. 
 
 
Náprava by měla být přitom dle původního oznámení Microsoftu k dispozici v polovině února, ovšem pouze pro organizace, které si zaplatily Extended Security Updates, čili nyní již placené aktualizace.  
 
Toto rozhodnutí tak už Microsoft změnil, jak ukazuje první screenshot, ostatně tyto problémy způsobil ještě v rámci rozšířené podpory a dohromady ani o nic nejde. Obvykle ale Microsoft nabízí aktualizace systému s ukončenou rozšířenou podporou pouze ve velice vážných případech, jako byla třeba před několika lety vlna útoků ransomwaru. Tehdy Microsoft vypustil záplaty i pro Windows XP. 
  
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC si vyhradí část produkce pro automotive, důvodem jsou americké sankce TSMC si vyhradí část produkce pro automotive, důvodem jsou americké sankce
Tchaj-wanské Ministerstvo financí ohlásilo, že se dohodlo se společností TSMC na tom, aby ta vyhradila část své produkce výrobě čipů využívaných v automobilech. Příčina je přitom zakopána v amerických sankcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD
Elon Musk je znám tím, že chce pomoci lidstvu zbavit se fosilních paliv. Jedním z nových projektů bude i soutěž o nejlepší systém zachytávání oxidu uhličitého, přičemž ve hře je cena ve výši 100 milionů USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet
NVIDIA nedávno potvrdila, že nová generace mobilních grafických karet GeForce už nebude rozdělena na základní Max-P a slabší Max-Q pro úspornější či tenčí počítače. Jak ale zákazník zjistí, co si kupuje? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal
V posledních dnech a týdnech se mluvilo o tom, že Intel se jistojistě chystá využít výrobní kapacity firmy TSMC k výrobě procesorů či snad dalších produktů, ovšem dle Digitimes žádná taková dohoda ještě neexistuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později
Studio CD Projekt Red o víkendu vypustilo do světa první velkou záplatu pro Cyberpunk 2077, která verzi hry povýší na 1.1 a je určena pro PC, konzole i Stadii. Jde především o ladění, opravy, přičemž herní vylepšení ještě nečekejme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře