www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft nabídne rozšířenou podporu Windows 7 pro malé a střední podniky

Microsoft nabídne rozšířenou podporu Windows 7 pro malé a střední podniky
, , aktualita
Jak se očekávalo, rozšířená podpora operačního systému Windows 7 na začátku příštího roku neskončí, alespoň ne pro všechny. Microsoft ohlásil, že malé a střední podniky si ji budou moci zajistit, avšak ne zdarma. 
K oblíbeným
reklama
Rozšířená podpora Windows 7 dle aktuálního plánu končí 14. ledna 2020 a to znamená, že až na výjimečné případy nebude Microsoft nabízet už ani bezpečnostní aktualizace. Uživatelům Microsoft už dlouho doporučuje upgrade na novější systém, a to pochopitelně nejlépe Windows 10, nicméně řada podniků o to nemusí mít dosud zájem, a to třeba kvůli zajištění kompatibility se starším hardwarem či softwarem. Takové malé a střední podniky si budou moci zajistit delší podporu pro své Windows 7, ale již placenou. 
 
 
Jared Spataro, CVP pro Microsoft 365, tuto skutečnost ohlásil včera, přičemž Microsoft dříve uvedl, že Windows 7 Extended Security Updates (ESU) bude k dispozici pro zákazníky, kteří si dříve pořídili systém Windows 7 s hromadnými licencemi ve verzích Professional a Enterprise. To by zvláště na malé podniky zrovna nesedělo, takže Microsoft nyní tuto možnost rozšiřuje i na ně. 
 
Dozvídáme se, že vstřícnější přístup Microsoftu přichází kvůli tomu, že ten chce ukázat své souznění s firmami, které sice možná chtějí přejít na Windows 10, ale svým vlastním tempem. 
 
ESU bude jako produkt k dispozici od letošního prvního prosince prostřednictvím programu CSP (Cloud Solution Provider). Jak bylo zřejmé, cena se bude postupně zvyšovat. V prvním roce se bude platit 50 dolarů za zařízení a ve třetím závěrečném dokonce 200 dolarů, ovšem pro licence Enterprise to bude vždy polovina a ti, kteří provozují Windows 10 Enterprise E5, Government E5, Microsoft 365 E5 nebo Microsoft 365 E5 Security, získají první rok podpory zdarma.  
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala