www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft nabídne rozšířenou podporu Windows 7 pro malé a střední podniky

Microsoft nabídne rozšířenou podporu Windows 7 pro malé a střední podniky
, , aktualita
Jak se očekávalo, rozšířená podpora operačního systému Windows 7 na začátku příštího roku neskončí, alespoň ne pro všechny. Microsoft ohlásil, že malé a střední podniky si ji budou moci zajistit, avšak ne zdarma. 
K oblíbeným
reklama
Rozšířená podpora Windows 7 dle aktuálního plánu končí 14. ledna 2020 a to znamená, že až na výjimečné případy nebude Microsoft nabízet už ani bezpečnostní aktualizace. Uživatelům Microsoft už dlouho doporučuje upgrade na novější systém, a to pochopitelně nejlépe Windows 10, nicméně řada podniků o to nemusí mít dosud zájem, a to třeba kvůli zajištění kompatibility se starším hardwarem či softwarem. Takové malé a střední podniky si budou moci zajistit delší podporu pro své Windows 7, ale již placenou. 
 
 
Jared Spataro, CVP pro Microsoft 365, tuto skutečnost ohlásil včera, přičemž Microsoft dříve uvedl, že Windows 7 Extended Security Updates (ESU) bude k dispozici pro zákazníky, kteří si dříve pořídili systém Windows 7 s hromadnými licencemi ve verzích Professional a Enterprise. To by zvláště na malé podniky zrovna nesedělo, takže Microsoft nyní tuto možnost rozšiřuje i na ně. 
 
Dozvídáme se, že vstřícnější přístup Microsoftu přichází kvůli tomu, že ten chce ukázat své souznění s firmami, které sice možná chtějí přejít na Windows 10, ale svým vlastním tempem. 
 
ESU bude jako produkt k dispozici od letošního prvního prosince prostřednictvím programu CSP (Cloud Solution Provider). Jak bylo zřejmé, cena se bude postupně zvyšovat. V prvním roce se bude platit 50 dolarů za zařízení a ve třetím závěrečném dokonce 200 dolarů, ovšem pro licence Enterprise to bude vždy polovina a ti, kteří provozují Windows 10 Enterprise E5, Government E5, Microsoft 365 E5 nebo Microsoft 365 E5 Security, získají první rok podpory zdarma.  
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek