www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft nabídne rozšířenou podporu Windows 7 pro malé a střední podniky

Microsoft nabídne rozšířenou podporu Windows 7 pro malé a střední podniky
, , aktualita
Jak se očekávalo, rozšířená podpora operačního systému Windows 7 na začátku příštího roku neskončí, alespoň ne pro všechny. Microsoft ohlásil, že malé a střední podniky si ji budou moci zajistit, avšak ne zdarma. 
K oblíbeným
reklama
Rozšířená podpora Windows 7 dle aktuálního plánu končí 14. ledna 2020 a to znamená, že až na výjimečné případy nebude Microsoft nabízet už ani bezpečnostní aktualizace. Uživatelům Microsoft už dlouho doporučuje upgrade na novější systém, a to pochopitelně nejlépe Windows 10, nicméně řada podniků o to nemusí mít dosud zájem, a to třeba kvůli zajištění kompatibility se starším hardwarem či softwarem. Takové malé a střední podniky si budou moci zajistit delší podporu pro své Windows 7, ale již placenou. 
 
 
Jared Spataro, CVP pro Microsoft 365, tuto skutečnost ohlásil včera, přičemž Microsoft dříve uvedl, že Windows 7 Extended Security Updates (ESU) bude k dispozici pro zákazníky, kteří si dříve pořídili systém Windows 7 s hromadnými licencemi ve verzích Professional a Enterprise. To by zvláště na malé podniky zrovna nesedělo, takže Microsoft nyní tuto možnost rozšiřuje i na ně. 
 
Dozvídáme se, že vstřícnější přístup Microsoftu přichází kvůli tomu, že ten chce ukázat své souznění s firmami, které sice možná chtějí přejít na Windows 10, ale svým vlastním tempem. 
 
ESU bude jako produkt k dispozici od letošního prvního prosince prostřednictvím programu CSP (Cloud Solution Provider). Jak bylo zřejmé, cena se bude postupně zvyšovat. V prvním roce se bude platit 50 dolarů za zařízení a ve třetím závěrečném dokonce 200 dolarů, ovšem pro licence Enterprise to bude vždy polovina a ti, kteří provozují Windows 10 Enterprise E5, Government E5, Microsoft 365 E5 nebo Microsoft 365 E5 Security, získají první rok podpory zdarma.  
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají? Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají?
V dnešní zprávě společnosti TrendForce se také dočteme o tom, jaké plány mají největší světoví výrobci elektronických pamětí typu NAND Flash. Podívejme se tak na to, jaké další generace se chystají. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům
Ještě během zimy přicházely zprávy o tom, jak se můžeme chystat na prudké zvyšování cen pamětí NAND Flash a ušetřeny nebudou ani DRAM. Koronavirus však tyto predikce zdánlivě rozcupoval a nyní můžeme být zvědaví na to, jaká je realita.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice
Mechanické klávesnice dnes již běžně nabízí podsvícení, a to rovnou RGB se světelnou diodou pod každou klávesou zvlášť. Jde přitom o výbavu, která není každému po chuti, přičemž HyperX nyní cílí především na ty, kterým vyhovuje.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE
Společnost QNAP přichází na trh s novým NASem TS-431KX. Ten přináší pozice pro 4 disky a zaujme především podporou síťového rozhraní 10GbE. Díky tomu slibuje přenosové rychlosti přesahující 1100 MB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost
AMD již brzy umožní výrobcům základních desek, aby dostali na trh své modely s čipsetem B550, přičemž ty se již objevují v nabídkách zahraničních obchodů, kde jejich cena začíná na 100 dolarech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek