www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft nabízí ve svém obchodě Windows 1.11

Microsoft nabízí ve svém obchodě Windows 1.11
, , aktualita
Microsoft na svém Windows Store zveřejnil aplikaci Windows 1.11 a mohlo by se zdát, že jde o starý operační systém, který si budeme moci nejspíše ve virtualizačním prostředí vyzkoušet. Nicméně zařazena je do sekci zábavy a má 775 MB, takže o co jde?
K oblíbeným
reklama
Microsoft na svém Twitteru během minulého týdne připomínal systém Windows v jeho první verzi, a tak se začalo spekulovat, že se rozhodne pro zveřejnění jeho zdrojového kódu na GitHubu, jak to dříve udělal v případě své starší verze aplikace Kalkulačka. Nicméně později se ukázalo, že půjde o akci spojenou se službou Netflix, jak ostatně ukazuje i tento obrázek. 
 
 
Původní spekulace tak byly zapomenuty a my jsme se dozvěděly, že jde o promoční akci spojenou s třetí sezónou televizního seriálu Stranger Things, která nám zabrnká na strunu nostalgie po 80. letech. Ostatně daný seriál je zasazen do roku 1985. 
 
 
Daná aplikace se tak nachází Microsoft Store, a to v zábavní sekci, ovšem vypadá to, že pro náš trh určena není. Vzhledem k tomu, že zabírá kapacitu 775 MB, nelze uvažovat o tom, že by šlo o původní operační systém, který by se více než pohodlně celý vešel do cache dnešních procesorů, neboť neměl o moc více než 500 kB.  
 
Aplikace Windows 1.11 emuluje uživatelské rozhraní první verze Windows a uvnitř se nachází řada překvapení (či tzv. Easter Eggs), která jsou spojena právě se seriálem Stranger Things. 
 
 
Samotný Microsoft udává, že daná aplikace se pouze inspirovala systémem Windows 1.0, ovšem v podobě, jakou bychom hledali v Upside Down, čili v seriálové alternativní dimenzi ovládané Mind Flayerem. Toho bychom možná hledali jako rasu illithidů spíše ve světě Dungeons & Dragons, ale zde jde o trošku jinou bytost. 
 
V aplikaci můžeme prozkoumat záhady a tajemství Hawkinsovy laboratoře, odhalit unikátní obsah ze seriálu, zahrát si retro hry a potrápit se logickými hádankami. To vše vychází právě ze Stranger Things 3. Stahovat můžete zde, přičemž znovu opakuji, že tento obsah je omezen jen na jisté trhy. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena
Intel nedávno ukázal nový modulární koncept PC, který je založen na systémech v podobě karet pro PCIe. Tehdy o něm mluvil prostě jako o Elementu, ovšem nyní je zřejmé, že ten se dostane i mezi NUC Ghost Canyon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek