www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft nabízí ve svém obchodě Windows 1.11

Microsoft nabízí ve svém obchodě Windows 1.11
, , aktualita
Microsoft na svém Windows Store zveřejnil aplikaci Windows 1.11 a mohlo by se zdát, že jde o starý operační systém, který si budeme moci nejspíše ve virtualizačním prostředí vyzkoušet. Nicméně zařazena je do sekci zábavy a má 775 MB, takže o co jde?
K oblíbeným
reklama
Microsoft na svém Twitteru během minulého týdne připomínal systém Windows v jeho první verzi, a tak se začalo spekulovat, že se rozhodne pro zveřejnění jeho zdrojového kódu na GitHubu, jak to dříve udělal v případě své starší verze aplikace Kalkulačka. Nicméně později se ukázalo, že půjde o akci spojenou se službou Netflix, jak ostatně ukazuje i tento obrázek. 
 
 
Původní spekulace tak byly zapomenuty a my jsme se dozvěděly, že jde o promoční akci spojenou s třetí sezónou televizního seriálu Stranger Things, která nám zabrnká na strunu nostalgie po 80. letech. Ostatně daný seriál je zasazen do roku 1985. 
 
 
Daná aplikace se tak nachází Microsoft Store, a to v zábavní sekci, ovšem vypadá to, že pro náš trh určena není. Vzhledem k tomu, že zabírá kapacitu 775 MB, nelze uvažovat o tom, že by šlo o původní operační systém, který by se více než pohodlně celý vešel do cache dnešních procesorů, neboť neměl o moc více než 500 kB.  
 
Aplikace Windows 1.11 emuluje uživatelské rozhraní první verze Windows a uvnitř se nachází řada překvapení (či tzv. Easter Eggs), která jsou spojena právě se seriálem Stranger Things. 
 
 
Samotný Microsoft udává, že daná aplikace se pouze inspirovala systémem Windows 1.0, ovšem v podobě, jakou bychom hledali v Upside Down, čili v seriálové alternativní dimenzi ovládané Mind Flayerem. Toho bychom možná hledali jako rasu illithidů spíše ve světě Dungeons & Dragons, ale zde jde o trošku jinou bytost. 
 
V aplikaci můžeme prozkoumat záhady a tajemství Hawkinsovy laboratoře, odhalit unikátní obsah ze seriálu, zahrát si retro hry a potrápit se logickými hádankami. To vše vychází právě ze Stranger Things 3. Stahovat můžete zde, přičemž znovu opakuji, že tento obsah je omezen jen na jisté trhy. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková