www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft neuhlídal údaje o e-mailech svých uživatelů

Microsoft neuhlídal údaje o e-mailech svých uživatelů
, , aktualita
Microsoft postihl únik dat, který ohrožuje soukromí a bezpečnost uživatelů. Hackeři měli získat e-mailové adresy uživatelů včetně předmětů zpráv nebo jmen příjemců, ale samotná hesla prý nebyla ohrožena.
K oblíbeným
reklama
Microsoft upozorňuje své uživatele, že došlo k úniku určitého počtu e-mailových adres uživatelů. Na pozoru by měli být především ti, kteří používají některou z původně freemailových služeb na doménách jako @msn.com nebo @hotmail.com(dnes už převedených do služby Outlook). Americká společnost nespecifikovala, kolik uživatelů bylo tímto útokem zasaženo, místo toho uvádí vágní spojení „omezený počet“. Únik dat se minimálně částečně dotkl uživatelů ze zemí Evropské unie, neboť ve zprávě rozesílané postiženým uživatelům Microsoft uvádí kontakt na svého referenta pro ochranu dat v EU. Uživatelé měli zprávu najít ve své e-mailové schránce během pátku, pokud tedy používáte freemail od Microsoftu, doporučujeme zkontrolovat přijatou poštu.
 
 
Hackerský útok se netýká firemních zákazníků a mezi uniklými daty by neměla být hesla, která by útočníkům poskytla přístup k účtům. Přesto Microsoft doporučuje, aby si uživatelé heslo změnili. Do rukou hackerů se měly dostat pouze samotné e-mailové adresy, předměty jednotlivých zpráv, adresy příjemců i odesílatelů nebo složky vytvořené ve schránce. Naopak v bezpečí zůstaly samotné obsahy zpráv či přílohy. Útočníci se dostali do systému tak, že mezi 1. lednem a 28. březnem 2019 napadli účet jednoho z pracovníků zákaznické podpory. Jakmile Microsoft na toto zneužití přišel, zakázal veškerá oprávnění a odstřihl tím hackery od dalšího přístupu. Přesto by se napadení mělo projevit minimálně zvýšením počtu phishingu a spamu. Dotčení uživatelé by si tedy měli více než kdy předtím dávat pozor na podezřelé zprávy, které vyžadují osobní informace nebo platbu.
 
Ï přesto, že se ven nedostala hesla ani obsahy zpráv, mohli by útočníci získat některé citlivé informace a využít je k vydírání uživatelů nebo krádeži identity. K mnohem většímu úniku došlo začátkem letošního roku, kdy se do rukou nepovolaných osob dostalo 772 milionů e-mailových adres z různých služeb.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková