www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft neuhlídal údaje o e-mailech svých uživatelů

Microsoft neuhlídal údaje o e-mailech svých uživatelů
, , aktualita
Microsoft postihl únik dat, který ohrožuje soukromí a bezpečnost uživatelů. Hackeři měli získat e-mailové adresy uživatelů včetně předmětů zpráv nebo jmen příjemců, ale samotná hesla prý nebyla ohrožena.
K oblíbeným
reklama
Microsoft upozorňuje své uživatele, že došlo k úniku určitého počtu e-mailových adres uživatelů. Na pozoru by měli být především ti, kteří používají některou z původně freemailových služeb na doménách jako @msn.com nebo @hotmail.com(dnes už převedených do služby Outlook). Americká společnost nespecifikovala, kolik uživatelů bylo tímto útokem zasaženo, místo toho uvádí vágní spojení „omezený počet“. Únik dat se minimálně částečně dotkl uživatelů ze zemí Evropské unie, neboť ve zprávě rozesílané postiženým uživatelům Microsoft uvádí kontakt na svého referenta pro ochranu dat v EU. Uživatelé měli zprávu najít ve své e-mailové schránce během pátku, pokud tedy používáte freemail od Microsoftu, doporučujeme zkontrolovat přijatou poštu.
 
 
Hackerský útok se netýká firemních zákazníků a mezi uniklými daty by neměla být hesla, která by útočníkům poskytla přístup k účtům. Přesto Microsoft doporučuje, aby si uživatelé heslo změnili. Do rukou hackerů se měly dostat pouze samotné e-mailové adresy, předměty jednotlivých zpráv, adresy příjemců i odesílatelů nebo složky vytvořené ve schránce. Naopak v bezpečí zůstaly samotné obsahy zpráv či přílohy. Útočníci se dostali do systému tak, že mezi 1. lednem a 28. březnem 2019 napadli účet jednoho z pracovníků zákaznické podpory. Jakmile Microsoft na toto zneužití přišel, zakázal veškerá oprávnění a odstřihl tím hackery od dalšího přístupu. Přesto by se napadení mělo projevit minimálně zvýšením počtu phishingu a spamu. Dotčení uživatelé by si tedy měli více než kdy předtím dávat pozor na podezřelé zprávy, které vyžadují osobní informace nebo platbu.
 
Ï přesto, že se ven nedostala hesla ani obsahy zpráv, mohli by útočníci získat některé citlivé informace a využít je k vydírání uživatelů nebo krádeži identity. K mnohem většímu úniku došlo začátkem letošního roku, kdy se do rukou nepovolaných osob dostalo 772 milionů e-mailových adres z různých služeb.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat
Tranzistory jsou součástí logických obvodů počítačových čipů, ovšem výzkumníci na Purdue University vytvořili takové, které dokáží současně data i ukládat. Jde o funkční křemíkové tranzistory s feroelektrickou RAM. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7 Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7
Kdyby si toho opravdu někdo doposud nevšiml, pak Microsoft se takovým lidem chystá opravdu nepřehlédnutelným způsobem sdělit, že podpora operačního systému Windows 7 se chýlí ke konci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60 NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60
NVIDIA začala brzy v tomto roce nabízet kompatibilitu monitorů vybavených systémem Adaptive-Sync se svou technologií G-Sync. Nejdříve to bylo pouze tucet modelů, ovšem nyní už jich je rovná kopa, čili 60. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů
Společnost Apple si přichystala spuštění prodejů svých nových pracovních stanic Mac Pro Tower, k nimž budou pasovat také monitory Pro Display XDR. Apple zde přitom spojuje procesory Xeon a profi kartami Radeon Pro. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data
Zrovna uprostřed letošního listopadu jsme se dozvěděli, že Intel řeší dalších 77 bezpečnostních chyb ve svých procesorech, nicméně to neznamená, že byla jejich studnice vyčerpána. Máme tu Plundervolt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře