www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft neuhlídal údaje o e-mailech svých uživatelů

Microsoft neuhlídal údaje o e-mailech svých uživatelů
, , aktualita
Microsoft postihl únik dat, který ohrožuje soukromí a bezpečnost uživatelů. Hackeři měli získat e-mailové adresy uživatelů včetně předmětů zpráv nebo jmen příjemců, ale samotná hesla prý nebyla ohrožena.
K oblíbeným
reklama
Microsoft upozorňuje své uživatele, že došlo k úniku určitého počtu e-mailových adres uživatelů. Na pozoru by měli být především ti, kteří používají některou z původně freemailových služeb na doménách jako @msn.com nebo @hotmail.com(dnes už převedených do služby Outlook). Americká společnost nespecifikovala, kolik uživatelů bylo tímto útokem zasaženo, místo toho uvádí vágní spojení „omezený počet“. Únik dat se minimálně částečně dotkl uživatelů ze zemí Evropské unie, neboť ve zprávě rozesílané postiženým uživatelům Microsoft uvádí kontakt na svého referenta pro ochranu dat v EU. Uživatelé měli zprávu najít ve své e-mailové schránce během pátku, pokud tedy používáte freemail od Microsoftu, doporučujeme zkontrolovat přijatou poštu.
 
 
Hackerský útok se netýká firemních zákazníků a mezi uniklými daty by neměla být hesla, která by útočníkům poskytla přístup k účtům. Přesto Microsoft doporučuje, aby si uživatelé heslo změnili. Do rukou hackerů se měly dostat pouze samotné e-mailové adresy, předměty jednotlivých zpráv, adresy příjemců i odesílatelů nebo složky vytvořené ve schránce. Naopak v bezpečí zůstaly samotné obsahy zpráv či přílohy. Útočníci se dostali do systému tak, že mezi 1. lednem a 28. březnem 2019 napadli účet jednoho z pracovníků zákaznické podpory. Jakmile Microsoft na toto zneužití přišel, zakázal veškerá oprávnění a odstřihl tím hackery od dalšího přístupu. Přesto by se napadení mělo projevit minimálně zvýšením počtu phishingu a spamu. Dotčení uživatelé by si tedy měli více než kdy předtím dávat pozor na podezřelé zprávy, které vyžadují osobní informace nebo platbu.
 
Ï přesto, že se ven nedostala hesla ani obsahy zpráv, mohli by útočníci získat některé citlivé informace a využít je k vydírání uživatelů nebo krádeži identity. K mnohem většímu úniku došlo začátkem letošního roku, kdy se do rukou nepovolaných osob dostalo 772 milionů e-mailových adres z různých služeb.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jak se vyvíjí Command & Conquer Remastered? Jak se vyvíjí Command & Conquer Remastered?
Už od loňského října víme o tom, že se v Electronic Arts pracuje na remasterované verzi hry Command & Conquer, která pomohla zpopularizovat žánr real-time strategií (RTS). Dozvíme se něco nového o tomto projektu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí CRG5: značně prohnutý a rychlý herní monitor Samsung uvádí CRG5: značně prohnutý a rychlý herní monitor
Samsung si připravil herní monitor, který je vybaven obrazovkou typu VA schopnou pracovat na obnovovací frekvenci až 240 Hz. Její povrch je přitom prohnutý tak, že opisuje část kružnice o poloměru 1500 mm. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Největší počítačový čip světa vyrobilo TSMC pro Cerebras Systems Největší počítačový čip světa vyrobilo TSMC pro Cerebras Systems
Kalifornský startup Cerebras Systems využil služby společnosti TSMC, aby si u ní nechal vyrobit světově největší logický čip postavený na moderních technologiích. Využije k tomu větší část waferu a skládá se z 1,2 bilionu tranzistorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít Autonomní koloběžky KickScooter T60 se samy zajedou nabít
Sdílené koloběžky nejsou už ani na našich ulicích ničím novým. Provozovatelé ale musí pořád řešit jejich správu, tedy je přemisťovat a nabíjet. Nový Segway-Ninebot KickScooter T60 tohle ale bude umět udělat sám. Bude totiž autonomní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Herní monitor HP Omen X 27: TN s kvalitou IPS Herní monitor HP Omen X 27: TN s kvalitou IPS
HP představilo nový herní monitor Omen X 27. Jde o velmi rychlý 240Hz HDR monitor, který využívá displej s technologií TN. Přesto ale zákazníkům slibuje, že nabídne kvalitu obrazu typickou spíše pro IPS displeje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala