www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft neuhlídal údaje o e-mailech svých uživatelů

Microsoft neuhlídal údaje o e-mailech svých uživatelů
, , aktualita
Microsoft postihl únik dat, který ohrožuje soukromí a bezpečnost uživatelů. Hackeři měli získat e-mailové adresy uživatelů včetně předmětů zpráv nebo jmen příjemců, ale samotná hesla prý nebyla ohrožena.
K oblíbeným
reklama
Microsoft upozorňuje své uživatele, že došlo k úniku určitého počtu e-mailových adres uživatelů. Na pozoru by měli být především ti, kteří používají některou z původně freemailových služeb na doménách jako @msn.com nebo @hotmail.com(dnes už převedených do služby Outlook). Americká společnost nespecifikovala, kolik uživatelů bylo tímto útokem zasaženo, místo toho uvádí vágní spojení „omezený počet“. Únik dat se minimálně částečně dotkl uživatelů ze zemí Evropské unie, neboť ve zprávě rozesílané postiženým uživatelům Microsoft uvádí kontakt na svého referenta pro ochranu dat v EU. Uživatelé měli zprávu najít ve své e-mailové schránce během pátku, pokud tedy používáte freemail od Microsoftu, doporučujeme zkontrolovat přijatou poštu.
 
 
Hackerský útok se netýká firemních zákazníků a mezi uniklými daty by neměla být hesla, která by útočníkům poskytla přístup k účtům. Přesto Microsoft doporučuje, aby si uživatelé heslo změnili. Do rukou hackerů se měly dostat pouze samotné e-mailové adresy, předměty jednotlivých zpráv, adresy příjemců i odesílatelů nebo složky vytvořené ve schránce. Naopak v bezpečí zůstaly samotné obsahy zpráv či přílohy. Útočníci se dostali do systému tak, že mezi 1. lednem a 28. březnem 2019 napadli účet jednoho z pracovníků zákaznické podpory. Jakmile Microsoft na toto zneužití přišel, zakázal veškerá oprávnění a odstřihl tím hackery od dalšího přístupu. Přesto by se napadení mělo projevit minimálně zvýšením počtu phishingu a spamu. Dotčení uživatelé by si tedy měli více než kdy předtím dávat pozor na podezřelé zprávy, které vyžadují osobní informace nebo platbu.
 
Ï přesto, že se ven nedostala hesla ani obsahy zpráv, mohli by útočníci získat některé citlivé informace a využít je k vydírání uživatelů nebo krádeži identity. K mnohem většímu úniku došlo začátkem letošního roku, kdy se do rukou nepovolaných osob dostalo 772 milionů e-mailových adres z různých služeb.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer
V průběhu dnešního dne se objevila informace, že spoluzakladatel firmy Alienware Frank Azor odchází z pozice viceprezidenta a generálního manažera. Později jsme se dozvěděli, že jeho cílem je společnost AMD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu
Specifikace rozhraní USB 1.0 byly zveřejněny už na začátku roku 1996, takže toto rozhraní je tu s námi přes 20 let a teprve nedávno se začal prosazovat oboustranný konektor USB typu C. Proč něco podobného nepřišlo hned?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM
Společnost Everspin splňuje svůj slib a začíná s výrobou pamětí typu STT-MRAM, což jsou nové nadějné Spin-transfer Torque Magnetoresistive RAM. Využije přitom k tomu služeb společnosti GlobalFoundries.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu
Lisa Pearce z Intelu dnes oznámila, že požadavky uživatelů byly vyslyšeny, a to alespoň v případě využití funkce Integer Scaling týkající se obrazu. To by mělo potěšit především fanoušky emulátorů starých konzolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470 AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470
Dnes se opět můžeme zaměřit na procesor AMD Ryzen 5 3600 a jeho testy, které tentokrát přichází ze serveru Elchapuzasinformatico. Můžeme a nemusíme jim věřit, ale aspoň se na ně můžeme podívat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek