www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft obnoví distribuci October 2018 Update

Microsoft obnoví distribuci October 2018 Update
, , aktualita
Windows 10 v nejnovější verzi October 2018 Update některým uživatelům při své instalaci smazaly osobní data ze složek s dokumenty či fotografiemi. Microsoft na to reagoval tím, že zastavil distribuci nového systému, kterou už ale opět obnovil. 
reklama
Microsoft tedy evidentně opravil chybu, která mazání dat způsobovala, a tak přišel s novým sestavením systému, jež by už konečně mělo být finální a na něm pak bude stavět další verze. Nyní nastává první fáze, kdy je verze Windows 10 1809 k dispozici nejdříve Insiderům s označením sestavení 17763.17. A pokud už někdo má novou verzi nainstalovanou, pak by měl pro ni získat novou záplatu, a sice KB4464330.
 
 
John Cable (Director of Program Management, Windows Servicing and Delivery) se nyní dušuje, že veškeré zprávy o ztrátě dat byly prozkoumány a na jejich základě byly identifikovány všechny problémy, které je mohly způsobit. Poté proběhla interní validace nového sestavení systému a ten už opět začne proudit k zákazníkům. 
 
Microsoft také sám osvětlil, v čem tkvěl onen problém způsobující ztrátu dat. Nastal v případě, kdy byla předem zapnuta funkce Known Folder Redirection (KFR), se kterou ovšem nová verze nepracovala správně. Funkce KFR se používá v případě, kdy někdo chce přesunout složky jako Desktop, Dokumenty, Screenshot a podobné z klasického umístění na disku C: pod složkou Users někam jinam. Řadě lidí tak nová verze Windows 10 smazala třeba celé Dokumenty i v případě, že je měli umístěny na nesystémovém samostatném disku a namísto nich získali ve výchozím umístění jen prázdné složky. 
 
Vedle toho tu máme také bezpečnostní aktualizace pro Windows Kernel, Microsoft Graphics Component, Microsoft Scripting Engine, Internet Explorer, Windows Storage and Filesystems, Windows Linux, Windows Wireless Networking, Windows MSXML, Microsoft JET Database Engine, Windows Peripherals, Microsoft Edge, Windows Media Player a Internet Explorer.
 
Celý případ ale ukazuje především na to, že testovací procedury Microsoftu, který do nich zahrnuje komunitu Insiderů, nefungují tak, jak by měly. Insideři totiž o tomto problému věděli předem a také Microsoftu poskytli potřebnou zpětnou vazbu. Ten ale na ni nereagoval a dovolil, aby dopady této chyby pocítila široká veřejnost. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CPU chladiče Noctua nyní běžně obsahují montážní sady pro AMD AM4 CPU chladiče Noctua nyní běžně obsahují montážní sady pro AMD AM4
Noctua sice už dávno nabízí chladiče ve speciálních verzích SE-AM4, které jsou určeny i pro moderní procesory AMD Ryzen do patice AM4. Nyní se příslušné montážní sady dostanou do všech chladičů Noctua jako jejich hlavní výbava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář