www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft obnoví distribuci October 2018 Update

Microsoft obnoví distribuci October 2018 Update
, , aktualita
Windows 10 v nejnovější verzi October 2018 Update některým uživatelům při své instalaci smazaly osobní data ze složek s dokumenty či fotografiemi. Microsoft na to reagoval tím, že zastavil distribuci nového systému, kterou už ale opět obnovil. 
reklama
Microsoft tedy evidentně opravil chybu, která mazání dat způsobovala, a tak přišel s novým sestavením systému, jež by už konečně mělo být finální a na něm pak bude stavět další verze. Nyní nastává první fáze, kdy je verze Windows 10 1809 k dispozici nejdříve Insiderům s označením sestavení 17763.17. A pokud už někdo má novou verzi nainstalovanou, pak by měl pro ni získat novou záplatu, a sice KB4464330.
 
 
John Cable (Director of Program Management, Windows Servicing and Delivery) se nyní dušuje, že veškeré zprávy o ztrátě dat byly prozkoumány a na jejich základě byly identifikovány všechny problémy, které je mohly způsobit. Poté proběhla interní validace nového sestavení systému a ten už opět začne proudit k zákazníkům. 
 
Microsoft také sám osvětlil, v čem tkvěl onen problém způsobující ztrátu dat. Nastal v případě, kdy byla předem zapnuta funkce Known Folder Redirection (KFR), se kterou ovšem nová verze nepracovala správně. Funkce KFR se používá v případě, kdy někdo chce přesunout složky jako Desktop, Dokumenty, Screenshot a podobné z klasického umístění na disku C: pod složkou Users někam jinam. Řadě lidí tak nová verze Windows 10 smazala třeba celé Dokumenty i v případě, že je měli umístěny na nesystémovém samostatném disku a namísto nich získali ve výchozím umístění jen prázdné složky. 
 
Vedle toho tu máme také bezpečnostní aktualizace pro Windows Kernel, Microsoft Graphics Component, Microsoft Scripting Engine, Internet Explorer, Windows Storage and Filesystems, Windows Linux, Windows Wireless Networking, Windows MSXML, Microsoft JET Database Engine, Windows Peripherals, Microsoft Edge, Windows Media Player a Internet Explorer.
 
Celý případ ale ukazuje především na to, že testovací procedury Microsoftu, který do nich zahrnuje komunitu Insiderů, nefungují tak, jak by měly. Insideři totiž o tomto problému věděli předem a také Microsoftu poskytli potřebnou zpětnou vazbu. Ten ale na ni nereagoval a dovolil, aby dopady této chyby pocítila široká veřejnost. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu
Nvidia není jen výrobcem grafických čipů, ale mluví i do technologií pro umělou inteligenci. Zde se jedná např. o počítače Jetson, které mohou být používány např. v autonomních autech. Nový Jetson AGX Xavier slibuje 32 bilionů operací za sekundu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W
V nabídce monitorů společnosti LG se objevuje nově cenově docela příznivý IPS monitor 32QK500-W, který však papírově patrně nezklame. Nabídne velkou 31,5" úhlopříčku, 10bitové barvy i FreeSync technologii.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky
Rok 2018 se Facebooku opravdu nepovedl a stíhá ho jeden problém za druhým. Tím dalším je softwarová chyba, která dovolila aplikacím přistupovat i k fotografiím, které byly označené jako soukromé. Mohly vidět dokonce i ty nikdy neodeslané.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald" Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald"
Společnost SplashData analyzovala databázi uniklých hesel za poslední rok a sestavila statistiku těch nejpoužívanějších. S přehledem vede "123456" a "password". Hodně popularity ale získává např. "donald".
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Na koncertech Taylor Swift jsou kamery s rozpoznáváním tváří Na koncertech Taylor Swift jsou kamery s rozpoznáváním tváří
Taylor Swift má hodně obdivovatelů i odpůrců a na obou stranách spektra jsou někteří z nich až fanatičtí. Proti nim se nyní bojuje systémem skrytých kamer, které jsou napojeny na systémy rozpoznávání tváří.
Včera, aktualita, Milan Šurkala