www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft obnoví distribuci October 2018 Update

Microsoft obnoví distribuci October 2018 Update
, , aktualita
Windows 10 v nejnovější verzi October 2018 Update některým uživatelům při své instalaci smazaly osobní data ze složek s dokumenty či fotografiemi. Microsoft na to reagoval tím, že zastavil distribuci nového systému, kterou už ale opět obnovil. 
reklama
Microsoft tedy evidentně opravil chybu, která mazání dat způsobovala, a tak přišel s novým sestavením systému, jež by už konečně mělo být finální a na něm pak bude stavět další verze. Nyní nastává první fáze, kdy je verze Windows 10 1809 k dispozici nejdříve Insiderům s označením sestavení 17763.17. A pokud už někdo má novou verzi nainstalovanou, pak by měl pro ni získat novou záplatu, a sice KB4464330.
 
 
John Cable (Director of Program Management, Windows Servicing and Delivery) se nyní dušuje, že veškeré zprávy o ztrátě dat byly prozkoumány a na jejich základě byly identifikovány všechny problémy, které je mohly způsobit. Poté proběhla interní validace nového sestavení systému a ten už opět začne proudit k zákazníkům. 
 
Microsoft také sám osvětlil, v čem tkvěl onen problém způsobující ztrátu dat. Nastal v případě, kdy byla předem zapnuta funkce Known Folder Redirection (KFR), se kterou ovšem nová verze nepracovala správně. Funkce KFR se používá v případě, kdy někdo chce přesunout složky jako Desktop, Dokumenty, Screenshot a podobné z klasického umístění na disku C: pod složkou Users někam jinam. Řadě lidí tak nová verze Windows 10 smazala třeba celé Dokumenty i v případě, že je měli umístěny na nesystémovém samostatném disku a namísto nich získali ve výchozím umístění jen prázdné složky. 
 
Vedle toho tu máme také bezpečnostní aktualizace pro Windows Kernel, Microsoft Graphics Component, Microsoft Scripting Engine, Internet Explorer, Windows Storage and Filesystems, Windows Linux, Windows Wireless Networking, Windows MSXML, Microsoft JET Database Engine, Windows Peripherals, Microsoft Edge, Windows Media Player a Internet Explorer.
 
Celý případ ale ukazuje především na to, že testovací procedury Microsoftu, který do nich zahrnuje komunitu Insiderů, nefungují tak, jak by měly. Insideři totiž o tomto problému věděli předem a také Microsoftu poskytli potřebnou zpětnou vazbu. Ten ale na ni nereagoval a dovolil, aby dopady této chyby pocítila široká veřejnost. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: říjen 2018 Doporučené PC sestavy: říjen 2018
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek61 komentářů
Další chyba ve Windows 10 ohrožuje soubory uživatelů Další chyba ve Windows 10 ohrožuje soubory uživatelů
Na síti Reddit se objevují stížnosti některých uživatelů, že po říjnové aktualizaci Windows 10 se jich systém při rozbalování archivů nebo přesouvání souborů neptá, zda chtějí soubory ve složce nahradit. V některých případech tedy mohou přijít o svá data.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link Deco M9 Plus: meshový systém se snadným nastavením TP-Link Deco M9 Plus: meshový systém se snadným nastavením
Třípásmový meshový Wi-Fi systém Deco M9 Plus slibuje vyřešení problému se slabým signálem v některých částech domu. Funguje také jako hub pro chytrou domácnosti. V základní sadě se nachází dvě jednotky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS
Společnost AOC představila trojici nových levných herních monitorů 22V2H, 24V2H a 27V2H. Všechny tři mají IPS obrazovku a podporují také technologii AMD FreeSync. To vše za dosti nízkou cenu.
20.10.2018, aktualita, Milan Šurkala
Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
20.10.2018, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů