www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft odhalil 50,5palcový Surface Hub 2

Microsoft odhalil 50,5palcový Surface Hub 2
, , aktualita
První generace "nástěnných počítačů" Surface Hub byla představena už v roce 2015, a tak je čas na již druhou generaci Surface Hub 2, ačkoliv Microsoft s tou první nezaznamenal velký prodejní úspěch. Co nabídne nyní?
reklama
První generace Surface Hub z roku 2015 zahrnovala 55" a 84" modely, které se však reálně dostaly na trh až o rok později a v porovnání s jinými zařízeními řady Surface se pochopitelně neprodávaly v takových počtech. Ve skutečnosti Microsoft dokázal oslovit nějakých 5000 zákazníků na 25 trzích, ovšem mezi ně patřila i více než polovina amerických společností z žebříčku Fortune 100. 
 
 
Surface Hub tak jsou drahá zařízení pro celé týmy pracovníků ve společnostech, které cenu svého IT vybavení moc neřeší, což bude platit jistě i pro Surface Hub 2. Ten bude oproti první generaci ztrácet na velikosti, protože byla ohlášena pouze jedna verze s 50,5" úhlopříčkou, která bude mít poměr stran 3:2 a dotykový displej s rozlišením 4K+. 
 
 
Microsoft se totiž spoléhá na to, že firmy si mohou těchto zařízení koupit více a sestavit si je jako dlaždice vedle sebe do jedné velké plochy. Jak ukazuje video, vedle sebe mohou být takto spojeny třeba čtyři Surface Hub 2. 
 
 
Microsoft ale evidentně ještě nemá vše hotovo, a tak ani nebyl připraven poskytnout veškeré hardwarové specifikace. Dozvěděli jsme se však, že Surface Hub 2 nabídne kamery s rozlišením 4K, samozřejmě i integrované reproduktory a mikrofony schopné zachytávat hlas od opodál stojících lidí, což se bude hodit pro různá virtuální setkání a konference. 
 
Potřebné stojany a držáky k těmto zařízením nabídne společnost Steelcase, na níž bude zajistit to, aby Surface Hub 2 šlo snadno otočit na výšku nebo na šířku. Microsoft zase přidá možnost využití zařízení Surface Pen k ovládání. 
 
I nadále pak půjde v podstatě o All in One PC ve velikosti televizoru, které budeme moci dle toho využít zcela libovolně, jak nám operační systém umožní. Dle Microsoftu bychom pochopitelně měli nejlépe využít Windows 10, Office 365, Microsoft Whiteboard, Microsoft Teams a příslušný cloud. V běžném prodeji budou nové Surface Hub 2 od příštího roku. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS
QNAP si připravil nové karty QM2, které poslouží k výraznému navýšení výkonu kompatibilních systémů NAS. Nabídnou totiž jednak síťové připojení s vysokou propustností a navíc i možnost instalace M.2 SSD.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře
Intel už evidentně má k dispozici vzorky procesoru Coffee Lake S vybaveného osmi jádry, na nějž asi čeká i AMD, aby proti němu nasadilo procesor Ryzen 7 2800X. Nový Core i7 se už ukázal ve výsledcích Sandry. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Světově nejmenší dům se měří v mikrometrech Světově nejmenší dům se měří v mikrometrech
Na našem serveru řešíme zmenšování jiných věcí než domů, ovšem výsledek nové technologie francouzského institutu je pouze ukázka, která demonstruje její možnosti. A ty mohou být různé. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asteroid Bee-Zed: je to starý mezihvězdný imigrant? Asteroid Bee-Zed: je to starý mezihvězdný imigrant?
Loni plnil stránky astronomických magazínů asteroid ‘Oumuamua, který k nám zavítal na své mezihvězdné cestě. Vypadá to však, že už to není jediný mezihvězdný objekt, o kterém víme. Je tu ještě starý Bee-Zed. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA odvolala GPP, Asus otáčí také a ruší značku AREZ NVIDIA odvolala GPP, Asus otáčí také a ruší značku AREZ
Společnost NVIDIA už dříve ohlásila, že nově nastavená pravidla programu GPP ruší a k tomuto veletoči nyní přichází ještě dovětný kotrmelec. Asus se totiž rozhodl, že zruší značku AREZ, která se na trhu ani moc neohřála.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář