www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft odhalil 50,5palcový Surface Hub 2

Microsoft odhalil 50,5palcový Surface Hub 2
, , aktualita
První generace "nástěnných počítačů" Surface Hub byla představena už v roce 2015, a tak je čas na již druhou generaci Surface Hub 2, ačkoliv Microsoft s tou první nezaznamenal velký prodejní úspěch. Co nabídne nyní?
reklama
První generace Surface Hub z roku 2015 zahrnovala 55" a 84" modely, které se však reálně dostaly na trh až o rok později a v porovnání s jinými zařízeními řady Surface se pochopitelně neprodávaly v takových počtech. Ve skutečnosti Microsoft dokázal oslovit nějakých 5000 zákazníků na 25 trzích, ovšem mezi ně patřila i více než polovina amerických společností z žebříčku Fortune 100. 
 
 
Surface Hub tak jsou drahá zařízení pro celé týmy pracovníků ve společnostech, které cenu svého IT vybavení moc neřeší, což bude platit jistě i pro Surface Hub 2. Ten bude oproti první generaci ztrácet na velikosti, protože byla ohlášena pouze jedna verze s 50,5" úhlopříčkou, která bude mít poměr stran 3:2 a dotykový displej s rozlišením 4K+. 
 
 
Microsoft se totiž spoléhá na to, že firmy si mohou těchto zařízení koupit více a sestavit si je jako dlaždice vedle sebe do jedné velké plochy. Jak ukazuje video, vedle sebe mohou být takto spojeny třeba čtyři Surface Hub 2. 
 
 
Microsoft ale evidentně ještě nemá vše hotovo, a tak ani nebyl připraven poskytnout veškeré hardwarové specifikace. Dozvěděli jsme se však, že Surface Hub 2 nabídne kamery s rozlišením 4K, samozřejmě i integrované reproduktory a mikrofony schopné zachytávat hlas od opodál stojících lidí, což se bude hodit pro různá virtuální setkání a konference. 
 
Potřebné stojany a držáky k těmto zařízením nabídne společnost Steelcase, na níž bude zajistit to, aby Surface Hub 2 šlo snadno otočit na výšku nebo na šířku. Microsoft zase přidá možnost využití zařízení Surface Pen k ovládání. 
 
I nadále pak půjde v podstatě o All in One PC ve velikosti televizoru, které budeme moci dle toho využít zcela libovolně, jak nám operační systém umožní. Dle Microsoftu bychom pochopitelně měli nejlépe využít Windows 10, Office 365, Microsoft Whiteboard, Microsoft Teams a příslušný cloud. V běžném prodeji budou nové Surface Hub 2 od příštího roku. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astronomové poprvé detekovali na exoplanetě železo a titan Astronomové poprvé detekovali na exoplanetě železo a titan
Astronomové už dokázali najít tisíce potvrzených exoplanet, ale o nich samotných v podstatě nic nevíme. Dokážeme určit spíše jen jejich přibližnou velikost, hmotnost a vzdálenost od mateřské hvězdy, ale co takové složení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wells Fargo vylepšila hodnocení NVIDIE rovnou o dva stupně Wells Fargo vylepšila hodnocení NVIDIE rovnou o dva stupně
K neobvyklému dvoustupňovému vylepšení hodnocení sáhl analytik z Wells Fargo, když změnil toto hodnocení firmy NVIDIA ze stupně Underperform na Outperform. S tím bude spojeno i to, že jde o nového analytika, ale co jej k tomu vedlo? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel představil NUC i s Radeonem pro hraní eSports titulů Intel představil NUC i s Radeonem pro hraní eSports titulů
Intel už oficiálně představil své nejnovější minipočítače z řad NUC, které využijí procesory Coffee Lake i Cannon Lake. Jde jednak o NUC sady známé jako Bean Canyon a pak i celá mini PC, jež zase nesou označení Crimson Canyon.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Na těžbě Monera přes Coinhive ve velkém vydělává jen 10 lidí Na těžbě Monera přes Coinhive ve velkém vydělává jen 10 lidí
Coinhive je JavaScript, který na počítačích návštěvníků webových stránek těží kryptoměnu Monero. Zjistilo se však, že celý trh v podstatě ovládá pouhopouhých 10 subjektů, které získávají drtivou většinu příjmů. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA RT: nová jádra nejen pro obraz, ale i pro zvuk NVIDIA RT: nová jádra nejen pro obraz, ale i pro zvuk
Je dobře známo, že zvuk se prostorem šíří podobně jako světlo. Jeho vlny se také odráží a procházejí různými materiály, takže proč by se nová jádra RT nemohla využít i pro zvuk? Nastupuje tak technologie, která svým způsobem naváže na snahy AMD.
Dnes, aktualita, Jan Vítek