Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Microsoft ohlásil Age of Empires 4

22.8.2017, Jan Vítek, aktualita
Microsoft ohlásil Age of Empires 4
Microsoft potěší počítačové dobyvatele dalším dílem série Age of Empires, a to již čtvrtým, který byl ohlášen v Kolíně na Gamescomu 2017. Vedle této horké novinky se také dozvídáme o dalším titulu, a to Age of Empires: Definitive Edition.
Age of Empires 4 je hra vyvíjená samotnými Microsoft Studios, a to ve spolupráci s Relic Entertainment. Bude to také hra dostupná exkluzivně pro PC, takže majitelé konzolí budou mít smůlu, a to i přes to, že starší verze se nevyhnuly systému Mac OS X a dvojka byla i pro PlayStation 2. Uvidíme tak, co zbyde ze slibu Microsoftu, jehož Phil Spencer už minulý rok prohlásil, že plná podpora myši a klávesnice na Xbox One je vzdálená sotva pár měsíců. To nedopadlo, a tak je otázka, zda je něco takového ještě vůbec v plánu.
 
Vedle toho Microsoft ohlásil další novinku, a sice Age of Empires: Definitive Edition, čili přepracovaný první díl série, který přijde na trh už 19. října. 
 
 
Ohlášení čtvrtého dílu Age of Empires pochopitelně vyvolalo vlnu nadšení, a následující trailer si pustilo za necelý den přes 2 miliony lidí, ovšem ti ze samotné hry neviděli vůbec nic. Jde tak pouze o video ohlašující nový díl a na záběry či jen screenshoty z hry si musíme počkat. 
 
 
Microsoft tak ani neprozradil moc údajů o nové hře a Relic Entertainment nebyli o moc víc sdílní. Uvedli pouze, že jsou ti největší fanoušci žánru RTS, a jsou tak nadšeni ze spolupráce s Microsoftem na této nové hře. O ní pak uslyšíme "více v následujících měsících" a z této neinformovanosti je zřejmé, že Age of Empires 4 mají před sebou ještě dlouhý vývoj. 
 
Hráči si ale budou moci ukrátit čekání díky Age of Empires: Definitive Edition, přepracované původní verzi, kterou Microsoft oslaví 20 let od jejího vydání. Slibuje nám, že herní mechanismy zůstanou stejné, i když nějaké prvky přibydou (dle rétoriky Microsoftu přímo tuny). Především ale můžeme očekávat podporu vysokých rozlišení až do 4K, znovu natočený soundtrack, nové možnosti zoomování či manipulace s jednotkami, vylepšené uživatelské rozhraní, zvýšení stropu pro populaci na 250 až 300, inteligentnější chování vesničanů a jednotek či rolování pomocí pravého tlačítka myši. 


Vedle toho bylo i potvrzeno, že se chystají Definitive Editions i pro Age of Empires II a III, přičemž Microsoft také nabízí níže uvedený krátký dokument o historii celé série. 
 

Co se týče samotných vývojářů všech třech verzí Definitive Editions, jde o studio Forgotten Empires.
 
Zdroj: Microsoft